печерський районний суд міста києва
Справа № 757/9508/16-п
14 листопада 2016 року суддя Печерського районного суду м. Києва Карабань В.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції України в м.Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м.Київ, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 за ст. 122-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
встановив:
ОСОБА_1 17.02.2016 року, керуючи автомобілем «Ленд Ровер Ренж Ровер», державний номерний знак НОМЕР_1, з встановленими на транспортному засобі спеціальних світлових та звукових сигнальних пристроїв, а саме світловий пристрій, що мав змінну частоту світлових імпульсів, та який дозволяється встановлювати на оперативні або спец. транспортні засоби. Водій ОСОБА_1 порушив п.31.3г, п.32.1е Правил дорожнього руху України та вчинив правопорушення, передбачене ст.122-5 КУпАП. Внаслідок ДТП матеріальних збитків завдано обом транспортним засобам.
Відповідно до ст. 129 Конституції України розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності. У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, протокол про адміністративне правопорушення складено з порушенням вищевказаних вимог, а саме протокол про адміністрпативне правопорушення відносно ОСОБА_1 складено за ч. 2 ст. 122-5 КУпАП, разом з тим до протоколу не долучено висновку експертизи щодо ідентифікації вилучених предметів, а тому суд невправі самостійно встановити чи належать вони до світлових або звукових сигнальних пристроїв, також до протоколу не долучено протокол вилучення речей.
Окрім того з поснень ст.інспектора ВАП УПП в м. Києві ОСОБА_4 вбачається, що огляд транспортного засобу було проведено за згодою водія ОСОБА_5, разом з тим згідно протоколу транспортним засобом керував водій ОСОБА_1
Зазначені недоліки позбавляють суд можливості винести законне та обґрунтоване рішення.
Враховуючи зазначене, вважаю за необхідне, протокол про адміністративне правопорушення, складеного відносно ОСОБА_1 направити до управління патрульної поліції в м. Києві, для усунення вищезазначених порушень.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 130 ч. 2 , 256, 283, 284 КУпАП,
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 122-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Управління патрульної поліції в м. Києві для належного дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає
Суддя В.М. Карабань