ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без розгляду
21 листопада 2016 року м. Київ № 826/17648/16
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Добрянської Я.І., ознайомившись із позовною заявою і доданими до неї матеріалами
за позовомОСОБА_1,
до уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію публічного акціонерного товариства "Західінкомбанк" Костенка Ігора Івановича, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб,
провизнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію публічного акціонерного товариства "Західінкомбанк" Костенка Ігора Івановича, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.
Згідно з пунктом 5 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_3, суд дійшов висновку, що адміністративний позов подано після закінчення строків, установлених законодавством України.
Так, відповідно до статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно з частиною другою статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як зазначається позивачем у позовній заяві, через умисне невиконання керівниками публічного акціонерного товариства "Західінкомбанк", додаткової угоди депозитного вкладу "Вигідний" від 25.12.2008, незважаючи на багаторазові вимоги позивача, які ігнорують з 14.09.2009, звернувся до Богунського районного суду м. Житомира з позовом про повернення коштів позивача.
11.11.2010 позивач отримав судове рішення, яке зобов'язувало банк повернути кошти. В подальшому Богунський районний суд м. Житомира і Апеляційний суд Житомирської області постановляли рішення про стягнення коштів, але жодне з рішень не виконано і до сьогодні.
В матеріалах справи наявні копії заяв з якими ОСОБА_1 звертався із вимогою повернення коштів до уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію публічного акціонерного товариства "Західінкомбанк" - від 25.09.2014, 10.12.2014, 23.03.2015, 09.06.2015, а також відповіді на дані звернення позивача.
Тобто станом на момент звернення в 2015 році до уповноженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію публічного акціонерного товариства "Західінкомбанк" позивач був обізнаний про власних прав та інтересів.
Слід зазначити, що відповідно до поштового штампу державного підприємства «Укрпошта» на поштовому конверті, ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом лише 10.11.2016 та позивачем жодним чином не обґрунтовано строки звернення до суду з даним позовом та не надано доказів того, що останній дізнався про порушене право у межах строку визначеному ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України.
Отже, в силу приписів статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України позивачем пропущений строк звернення до суду з даною позовною заявою.
Позивачем не надано суду клопотання про визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними та підтвердження неможливості звернення до адміністративного суду у межах строку, визначеного статтями 99 Кодексу адміністративного судочинства України.
Статтею 100 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Враховуючи, що позивачем разом з позовною заявою не подано обґрунтованого клопотання про визнання поважними причини пропуску звернення до суду, позовна заява підлягає залишенню без розгляду на підставі статей 99, 100, 107 Кодексу адміністративного судочинства України.
При цьому, суд звертає увагу позивача, що він не позбавлений можливості повторно звернутися до суду із вказаним позовом, обґрунтувавши причини пропуску встановленого Кодексом адміністративного судочинства України строку звернення до суду.
З огляду на викладене, керуючись статтями 99, 100, 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без розгляду.
Позовну заяву із додатними до неї матеріалами надіслати позивачеві.
Повідомити позивача, що особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Я.І. Добрянська