Номер провадження 2-а/754/730/16
Справа №754/14286/16-а
Іменем України
22 листопада 2016 року Деснянський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді - Панченко О.М.
при секретарі судового засідання - Демчук Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві адміністративний позов Деснянського районного відділу Головного управління державної міграційної служби України в м. Києві до громадянина Республіки Азербайджан ОСОБА_1 про примусове видворення іноземного громадянина з України, -
Позивач Деснянський районний відділ Головного управління державної міграційної служби України в м. Києві звернувся до Деснянського районного суду м. Києва з вказаним адміністративним позовом до відповідача громадянина Республіки Азербайджан ОСОБА_1 про примусове видворення іноземного громадянина з України.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовував тим, що відповідач, громадянин Азербайджану ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, тимчасово мешкає в АДРЕСА_1, проживає на території України без документів на право проживання та ухилявся від виїзду з України після прийняття рішення про примусове повернення. Зважаючи на це, просив суд про примусове видворення за межі України громадянина Республіки Азербайджан ОСОБА_1, а також допустити негайне виконання рішення суду.
В судовому засіданні представник позивача підтримав вимоги позову в повному обсязі та просив суд про їх задоволення.
Відповідач в судовому засіданні визнав позовні вимоги та не заперечував проти їх задоволення, зазначив, що у нього не було грошей для придбання квитка на літак для повернення на Батьківщину. На даний час у нього є кошти і він має намір в добровільному порядку на протязі тижня покинути Україну і повернутися в Республіку Азербайджан.
Вислухавши пояснення представника позивача, відповідача, оглянувши письмові матеріали справи, судом встановлено наступне.
Перевіркою Деснянського РВ ГУ ДМС України в м. Києві встановлено, що громадянин Азербайджану ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 в Україну приїхав автобусом 13.05.2016 року, кордон перетнув через КПП «Сеньківка». Прибув в гості до знайомих земляків, які проживають в місті Києві.
22.06.2016 був виявлений співробітниками міграційної служби працюючим на ринку «Фермер», без відповідного дозволу на працевлаштування.
За порушення правил перебування іноземців на території України працівниками Деснянського РВ ГУ ДМС України в м. Києві відносно громадянина ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 203 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, який ним було сплачено.
Встановлені обставини, а саме: відсутність у громадянина ОСОБА_1 документів, які б надавали йому право на перебування на території України, відсутність власного житла, постійного законного джерела існування, свідчили про те, що ним грубо порушені вимоги ст.4, Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».
З метою забезпечення вимог (законодавства України про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, інтересів національної безпеки України чи охорони громадського порядку, захисту прав і законних інтересів громадян України та інших осіб, які проживають в Україні), на підставі положень статті 26 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства та спільного наказу МВС України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України від 23 квітня 2012 року № 353/271/150, відносно громадянина Азербайджану ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 Деснянським РВ було прийнято рішення про примусове повернення за межі України та зобов'язано його покинути територію України у термін до 20.07.2016 року.
12.11.2016 у ході проведення цільових профілактичних заходів щодо нагляду та контролю за виконанням законодавства в міграційній сфері під умовною назвою «Мігрант», співробітниками ГУ ДМС України в місті Києві спільно із працівниками ДБЗПТЛ ГУ НП України в місті Києві на ринку «Фермер» по вул. Електротехнічна, 18 в м. Києві виявлено громадянина Азербайджану ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, якого 12.11.2016 за ухилення від виїзду з України притягнуто до адміністративної відповідальності передбаченої ч. 1 ст. 203 КУпАП, накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 840 гривень, штраф ним було сплачено.
Встановлено, що громадянин Республіки Азербайджан ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, рішення про примусове повернення з території України не виконав.
Виходячи з вище викладеного є підстави вважати, що громадянин Азербайджану ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 і надалі буде ухилятися від виїзду з України та уникати виконання рішення про примусове повернення.
Згідно інформаційного листа Вищого Адміністративного суду України № 844/12/1-13 від 13.06.2013 у зв'язку з виникненням у судовій практиці питань, пов'язаних із визначенням належного позивача у справах про примусове видворення іноземців та осіб без громадянства за межі території України та територіальної підсудності цих справ, на підставі статті 32 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" Вищий адміністративний суд України вважає за необхідне роз»яснити таке.
За змістом частини першої статті 30 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", частини першої статті 183-7 Кодексу адміністративного судочинства України правом на звернення до адміністративного суду з позовом про примусове видворення іноземців та осіб без громадянства за межі території України наділений центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції.
Центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, є Державна міграційна служба України, яка діє відповідно до Положення про Державну міграційну службу України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року N 405/2011.
Відповідно до підпункту 9 пункту 4 цього Положення Державна міграційна служба України приймає рішення про скорочення строку перебування іноземців та осіб без громадянства в Україні, видворення, у тому числі у примусовому порядку, іноземців та осіб без громадянства з України, заборону в'їзду в Україну іноземців та осіб без громадянства, здійснює заходи, пов'язані з видворенням іноземців та осіб без громадянства з України.
Згідно з пунктом 7 цього Положення Державна міграційна служба України здійснює свої повноваження безпосередньо та через головні управління (управління) міграційної служби в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, управління, відділи (сектори) міграційної служби в районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення.
Отже, Положення про Державну міграційну службу України прямо передбачає можливість надання територіальним органам та підрозділам Державної міграційної служби України передбачених Положенням повноважень.
Пунктом 3 Типового положення про територіальні органи міністерства та іншого центрального органу виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 року N 563, встановлено, що завданням територіальних органів є реалізація повноважень міністерства та іншого центрального органу виконавчої влади на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
Отже, надання територіальним органам та підрозділам Державної міграційної служби України права прийняття рішення про примусове повернення іноземців, права подання позову про видворення іноземців узгоджується з положеннями частини першої статті 30 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", частини першої статті 183-7 Кодексу адміністративного судочинства України.
Таким чином, позивачем у справах про примусове видворення іноземців та осіб без громадянства за межі території України може бути Державна міграційна служба України безпосередньо або її територіальні органи чи підрозділи.
Позовна заява про примусове видворення іноземців та осіб без громадянства за межі території України територіальним органом чи підрозділом Державної міграційної служби України відповідно до частини першої статті 183-7 Кодексу адміністративного судочинства України подається до адміністративного суду за місцезнаходженням цього органу або за місцезнаходженням пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України.
Відповідно до частини дев'ятої ст. 183-7 Кодексу адміністративного судочинства України, справи щодо примусового видворення суд розглядає у п'ятиденний строк з дня подання позовної заяви.
Слід також зазначити, що відповідач не звертався до Управління Державної міграційної служби у м. Києві з заявою про надання йому статусу біженця або особи, яка потребує додаткового захисту, та доказів законності свого перебування на території України та/або набуття ним громадянства України не надав, доводи представника позивача не спростував, визнавши позовні вимоги в повному обсязі.
Оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, а також беручи до уваги, що відповідач не має дозволів на право перебування на території України, суд приходить до висновку про наявність обґрунтованих підстав вважати, що відповідач ухиляється від виконання рішень про його примусове повернення, що є підставою для прийняття судом рішення про примусове видворення відповідача за межі України.
На підставі п. 5 ч. 2 ст. 256 КАС України суд приходить до висновку про звернення до негайного виконання постанови про примусове видворення відповідача.
Керуючись ст.ст. 18,104,183-7 КАС, Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», суд, -
Адміністративний позов Деснянського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в м. Києві до громадянина Республіки Азербайджан ОСОБА_1 про примусове видворення іноземного громадянина з України - задовольнити.
Примусово видворити з України громадянина Республіки Азербайджан ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Постанову про примусове видворення з України громадянина Республіки Азербайджан ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, - звернути до негайного виконання.
Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а в разі її оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Суддя: О.М. Панченко