ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/20311/16-п
провадження № 3/753/5901/16
"11" листопада 2016 р. м. Київ
Суддя Дарницького районного суду м. Києва О.В. Домарєв, розглянувши адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючого директором ТОВ «АВАНТІ Груп», який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, ІПН: НОМЕР_1,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП,
До Дарницького районного суду м. Києва від ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС в м. Києві надійшов адміністративний протокол, складений за ознаками адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП щодо порушення ОСОБА_2 пп.134.1.1 п. 134.1 ст. 134, п. 138.1, п. 138.2 ст. 138, пп. 139.1.9, 139.1 ст. 139, п. 198.3 п. 198.6 ст. 198 ПК України.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність повернення адміністративного матеріалу для дооформлення органу, який його склав, з наступних підстав.
Згідно з вимогами ст.ст. 278, 280 КУпАП, суд першої інстанції при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення має вирішити питання про правильність складання протоколу та інших матеріалів справи, чи є необхідність у витребуванні додаткових матеріалів, а при розгляді справи зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Дослідженням протоколу про адміністративне правопорушення АА № 649336 від 26.10.2016 р. встановлено неправильність його складення головним державним ревізором-інспектором ГУ ДФС у м. Києві Сацук Н.І., яка не врахувала вимог, зазначених в ст. 256 КУпАП, у зв'язку з чим в протоколі відсутні суть правопорушення, а наявне лише посилання на нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення. Також, з матеріалів справи вбачається, що підставою для складення вищевказаного протоколу є акт про результати документальної планової виїзної перевірки ТОВ «АВАНТІ Груп» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства від 26.10.2016 р., проте до протоколу про адміністративне правопорушення не долучений зазначений акт в повному обсязі, а додано лише копію витягу з даного акту, яка належним чином не завірена.
Таким чином, з огляду на те, що вищезазначені відомості необхідні для правильного вирішення справи, зазначений протокол підлягає поверненню органу, який його склав для належного оформлення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 256, 278, 280 КУпАП
Направити протокол про адміністративне правопорушення № 136 серія АА № 649336 від 26.10.2016 р. про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч.1 ст. 163-1 КУпАП до Головного управління ДФС у м. Києві для перевірки вказаних у постанові обставин з послідуючим направленням справи на новий судовий розгляд.
Суддя О.В. Домарєв