Постанова від 31.10.2016 по справі 727/4906/16-а

Справа № 727/4906/16-а

Провадження № 2-а/727/163/16

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 жовтня 2016 року

Шевченківський районний суд м. Чернівці, в складі:

Судді Слободян Г.М.

при секретарі судових засідань Бурма А.С.

за участю сторін:

- позивача ОСОБА_2 і в його інтересах представника ОСОБА_3

- представників відповідача - Романюк Л., Бойко О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань приміщення Шевченківського районного суду м. Чернівці справу адміністративного судочинства за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання неправомірною відмови у призначені пенсії та зобов'язання призначити пенсію, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду із позовною заявою до відповідача Головного Управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання неправомірною відмови у призначені пенсії та зобов'язання призначити пенсію. Мотивує заявлені вимоги тим, що він з листопада 2008 р. перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в місті Чернівцях як одержувач пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Вказує, що на даний час він продовжує працювати у сфері наукової діяльності доцентом Чернівецького Національного Університету кафедри термоелектрики та медичної фізики і вважає, що має право на призначення йому наукової пенсії, відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» від 26.11.2015 року №848-УІІІ. З даного приводу 31.05.2016 р. він звернувся до відповідача із заявою про призначення йому наукової пенсії згідно Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» від 26.11.2015 року №848-УІІІ із застосуванням при розрахунку розміру пенсії - показник середньої заробітної плати наукових працівників по Україні за 2013-2015 роки. Зазначає, що звернувшись до відповідача, він отримав 10.06. 2016 року відповідь за №160/М-11, відповідно до якої йому було відмовлено у призначенні наукової пенсії із посиланням на те, що провести перерахунок пенсії із застосуванням показника заробітної плати (доходу), в середньому на одну особу в цілому по Україні за три останні роки немає законних підстав. Вважає відмову відповідача у призначенні пенсії є неправомірною, незаконною, оскільки його позбавлено соціальної гарантії на пенсійне забезпечення, яке гарантоване державою на його вклад в науку, як наукового працівника Чернівецького Національного Університету кафедри термоелектрики та медичної фізики. Просить визнати неправомірною відмову Головного Управління Пенсійного фонду України 10.06.2016 року № 160/М-11 у призначені йому наукової пенсії, згідно Закону України «Про наукову та науково - технічну діяльність від 26.11.2015 року № 848-УІІІ із застосуванням при розрахунку розміру пенсії - показник середньої заробітної плати наукових працівників по Україні за 2013 - 2015 рр. неправомірними та зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області призначити йому наукову пенсію згідно Закону України «Про наукову та науково - технічну діяльність від 26.11.2015 року № 848-УІІІ з застосуванням при розрахунку розміру пенсії показник середньої заробітної плати наукових працівників по Україні за 2013 - 2015 рр. та стягнути на його користь з відповідача судові витрати.

Позивач ОСОБА_2 і в його інтересах представник ОСОБА_3 в судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі, у наданих суду поясненнях позивач посилався на обставини аналогічно викладеним в позові, позовні вимоги просить задовольнити.

Представники відповідача Головного Управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, за довіреністю Романюк Л., Бойко О.В., відповідно заперечували проти позовних вимог, надавши суду письмові заперечення, доводи яких підтримали в повному обсязі; у наданих суду поясненнях визнавши факт звернення позивача про призначення йому наукової пенсії, вважають, що відсутні підстави для цього, оскільки, пенсія науковим (науково-педагогічним) працівникам призначається з дня звернення за призначенням пенсії та за умови звільнення з посади наукового (науково-педагогічного) працівника, крім осіб, які працюють за строковим трудовим договором (контрактом), укладеним після досягнення пенсійного віку. Вказують, що відповідно до записів трудової книжки від 10.11.1971 року, позивач з 16.06.2006 року обраний за конкурсом на посаду доцента кафедри термоелектрики за контрактом. Після призначення пенсії (з 31.10.2008 року) документального підтвердження щодо переукладення контракту з ОСОБА_2 після досягнення пенсійного віку - немає і за період роботи позивача в Інституті термоелектрики з 01.04.1991 р. по 21.02.2003 р. не підтверджений довідкою відповідно до додатку 1 Порядку, тобто, даний період не може бути зарахований до стажу позивача, оскільки довідка, яка підтверджує стаж наукової роботи - відсутня. Крім наведеного, зазначають що за вищезазначений період не можливо врахувати і заробітну плату наукового працівника, позивача (довідки про заробітну плату, видані Інститутом термоелектрики №142, №143, №144 від 08.09.2015 р.), оскільки організацією не видано відповідну довідку про підтвердження саме наукового стажу ОСОБА_2, а довідка про заробіток для обчислення пенсії від 08.09.2015 року №142 не оформлена належним чином, зокрема не відповідає вимогам Порядку….. та містить посилання на статті законоку, які втратили чинність, а саме на ст. 23 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» №1977-ХІІ. А, отже, 07.12.2015 року ОСОБА_2 звернувшись до органу Пенсійного фонду з заявою щодо попереднього перерахунку пенсії останнього, відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» від 26.11.2015 року №848-VІІІ, за результатами якого було повідомлено заявника щодо можливого розміру пенсії як науковому працівнику і зазначено, що розмір пенсії у разі переведення на пенсію наукового працівника буде меншим, ніж розмір пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». А, оскільки, позивачем заява установленого зразку із усіма необхідними документами для призначення саме наукової пенсії до Головного управління не подавалася позивачем, просять у задоволенні заявлених вимог відмовити.

Заслухавши пояснення позивача ОСОБА_2, доповнення до них представника ОСОБА_3, представників відповідача Романюк Л., Бойко О.В., вивчивши і розглянувши матеріали справи, всебічно, повно з'ясувавши фактичні обставини на яких грунтуються як заявлені позовні вимоги, так і заперечення проти позову, об'єктивно дослідивши і оцінивши докази надані сторонами в їх сукупності у межах заявлених вимог, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди, зокрема, перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дій).

Зі змісту статті 23 ч.3 Загальної Декларації прав людини, пункту 4 частини 1 Європейської Соціальної хартії та статті 46 ч.3 Конституції України випливає, що кожна особа похилого віку має право на справедливу і задовільну винагороду, соціальний захист, за роки важкої праці та шкідливих робіт, - яка є основним джерелом існування для них самих та їхніх сімей.

При розгляді справи судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Судом належними доказами по справі встановлено, що позивач ОСОБА_2 з листопада 2008 р. перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в місті Чернівцях як одержувач пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»(а.с.14).

На даний час позивач працює у сфері наукової діяльності доцентом Чернівецького Національного Університету кафедри термоелектрики та медичної фізики у відповідності до довідки від 01.07.2016 року (а.с.21).

31.05.2016 р. ОСОБА_2 звернувся до відповідача з заявою про призначення йому наукової пенсії, згідно Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» від 26.11.2015 року №848-УІІІ із застосуванням при розрахунку розміру пенсії показник середньої заробітної плати наукових працівників по Україні за 2013-2015 роки. (а.с.12-13), додавши до заяви тільки копію пенсійного посвідчення.

На своє звернення він отримав відповідь управління ПФУ в м. Чернівці від 10.06.2016 р. №160/М-11, якою йому було відмовлено в перерахунку пенсії. (а.с.14).

Відповідно до ст. 10 ч.1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" особі, яка має одночасно право на різні види пенсії, призначається один вид пенсії за її вибором. Згідно з положеннями ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсія призначається довічно або на період, протягом якого пенсіонер має право на виплату пенсії відповідно до цього Закону. Переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду т крім наведеного, при переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи, може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині 1 статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

Відповідно до п. 4.1 постанови Правління Пенсійного фонду України «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 25.11.2005 року № 22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 р. за № 1566/11846 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою, форма якої затверджена і викладена в додатку № 2 до зазначеного Порядку….. і заяви про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії й поновлення виплати раніше призначеної пенсії приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів та заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію, тобто, особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви. Копія розписки зберігається в пенсійній справі.

Заява від 31.05.2016 року про призначення пенсії за віком, відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» від 26.11.2015 року №848-УІІІ подана позивачем до Пенсійного фонду, не відповідає встановленій Порядком…. подання і оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» формі, так як була подана не на бланку, встановленої форми.

Крім того, судом встановлено, що до заяви від 31.05.2016 року позивачем не надано документів, перелік яких передбачений Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», зокрема тільки копія пенсійного посвідчення. Відповідно до п.2.8. Порядку поновлення виплати пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший здійснюються за документами, що є в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло на дату призначення пенсії. У випадку поновлення виплати пенсії особі, якій не було проведено перерахунок відповідно до статті 43 Закону, заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається відповідно до статті 40 Закону із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсій, призначених до 2004 року. Згідно з п.2.23 Порядку документи, необхідні для призначення пенсії, можуть бути подані як в оригіналах, так і копіях, посвідчених нотаріально або адміністрацією підприємства, установи, організації, що подає документи заявника для призначення пенсії, чи органом, що призначає пенсію. Документи про стаж, вік та заробітну плату подаються тільки в оригіналах. У разі якщо підтвердженням страхового стажу є трудова книжка, надається копія з неї, завірена адміністрацією підприємства, установи, організації за місцем останньої роботи або органом, що призначає пенсію. Згідно ст. 37 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», пенсія науковому (науково-педагогічному) працівнику призначається за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченому абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", після досягнення чоловіками 62 років за наявності стажу наукової роботи не менш як 20 років, жінками - пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності стажу наукової роботи не менш як 15 років. Пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам призначаються в розмірі 60 відсотків суми заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, яка визначається відповідно до статті 35 Закону №848-VІІІ та частини другої статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", на яку відповідно до законодавства нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування (внески). Передбачено ст. 37 ч.10 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», що пенсія науковим (науково-педагогічним) працівникам відповідно до цього Закону призначається з дня звернення за призначенням пенсії та за умови звільнення з посади наукового (науково-педагогічного) працівника, крім осіб, які працюють за строковим трудовим договором (контрактом), укладеним після досягнення пенсійного віку.

Статтею 37 ч.3 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» передбачено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата наукового (науково-педагогічного) працівника за весь період страхового стажу на посадах наукового (науково-педагогічного) працівника, починаючи з 1 липня 2000 року. Пенсіонер за бажанням та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2016 року або в разі, якщо період страхового стажу на посадах наукового (науково-педагогічного) працівника, починаючи з 1 липня 2000 року, становить менш як 60 календарних місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата за основним місцем роботи за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу на посадах наукового (науково-педагогічного) працівника підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.

Пунктом 1 Переліку та порядку, передбачено подання документів необхідних для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» (надалі - Порядок), затвердженого постановою правління Пенсійного Фонду України від 06 квітня 2011 року №10-3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06 липня 2011 року за № 816/19554, для призначення пенсії згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність» подається: заява про призначення (перерахунок) пенсії за формою згідно із додатком 2 до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року N 22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за N 1566/11846 (далі - Порядок подання документів N 22-1); документи про стаж, що визначені Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»; довідка про підтвердження стажу наукової роботи підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації або їх правонаступників. Форми довідок наведені у Додатках 1-5 вказаного в Порядку.

Отже, підставою для призначення наукової пенсії є довідка про науковий стаж, за формою, зазначеною в додатку 1 Порядку. Довідка має обов'язково містити перелік первинних документів на підставі яких вона видана та які підтверджують наявність у особи саме наукового стажу.

Із наданих матеріалів, зокрема довідок про підтвердження стажу наукової роботи для призначення пенсії особам, які мають науковий ступінь, період роботи позивача в Інституті термоелектрики з 01.04.1991 р. по 21.02.2003 р. не підтверджений довідкою відповідно до Додатку 1 Порядку. Тобто, даний період не може бути зарахований до стажу, оскільки довідка, яка підтверджує стаж наукової роботи - відсутня, як не можливо і врахувати заробітну плату наукового працівника, оскільки довідки про заробітну плату, видані Інститутом термоелектрики №142, №143, №144 від 08.09.2015 року. Крім того, довідка про заробіток для обчислення пенсії від 08.09.2015 року №142 не оформлена належним чином, зокрема не відповідає вимогам Порядку та містить посилання на статті законодавства, які втратили чинність, а саме: ст. 23 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» №1977-ХІІ.

Стаття 37 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» визначає, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата за весь період страхового стажу на посадах наукового (науково-педагогічного) працівника, починаючи з 1 липня 2000 року, а довідки про заробітну плату наукового (науково-педагогічного працівника), містять інформацію лише по вересень 2015 року, а не за весь період страхового стажу, зокрема: довідка від 02.10.2015 №76, тобто дані про заробітну плату наукового працівника з жовтня 2015 року по травень 2016 - відсутні.

Позивач ОСОБА_2 подаючи відповідачу заяву від 31.05.2016 року про призначення йому наукової пенсії не надав усіх необхідних документів для переведення на наукову пенсію, зокрема: інформацію щодо звільнення з роботи чи укладення контракту після досягнення пенсійного віку; довідку про період наукової роботи за період з 01.04.1991 року по 21.02.2003 рік; довідку про заробітну плату за 1992-1996 роки, оформлену відповідно до вимог Порядку; довідку про заробітну плату, яка враховується для обчислення пенсії за період з жовтня 2015 року по травень 2016 року. Дані документи не були надані і суду, а відсутність вищевказаних документів унеможливлює наразі вирішення даного питання у судовому порядку.

Надаючи письмове звернення (заяву) до Головного управління, позивач реалізував своє право на звернення до органу Пенсійного фонду відповідно до законодавства про звернення громадян, проте для призначення пенсії існує інший порядок звернення, а саме - шляхом подання заяви встановленого зразка з усіма необхідними документами відповідно до Порядку, але заява встановленого зразка з усіма необхідними документами для призначення пенсії до Головного управління не подавалась, що підтверджує безпідставність вимоги позивача щодо права на перехід на даний вид пенсії, оскільки, перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, з якої обчислена пенсія, або із заробітної плати, визначеної в порядку, передбаченому частинами третьою, четвертою та сьомою цієї статті, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Для обчислення заробітку під час призначення пенсії науковому (науково-педагогічному) працівнику застосовується середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, у тому числі в сільському господарстві, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії у відповідності до ст. 37 ч.7 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність». Середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, у тому числі в сільському господарстві, визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики. Тобто середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, у тому числі в сільському господарстві за три календарні роки, що передують року звернення застосовується лише при призначенні пенсії.

Визначено Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", що для переходу особи, яка отримує один вид пенсії - на інший вид пенсії застосовується інший порядок визначення заробітку.

Згідно ст. 45 ч.3 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Крім того, при переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону №1058-IV, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

Якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати та набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі, при переведенні вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовується середня заробітна плата (дохід), визначена ч. 2 ст. 40 Закону №1058-IV для призначення пенсії. Таким чином, при переведенні з одного виду пенсії на інший - застосовується показник середньої заробітної плати, який враховувався під час призначення попереднього виду пенсії.

Отже, судом установлено, що позивачу пенсія призначена у 2009 році відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", тому при переведенні на наукову пенсію, показник середньої заробітної плати слід би було застосовувати за 2008 рік, тобто із застосуванням того показника заробітної плати, який враховувався при призначенні пенсії. І тільки в тому випадку, якщо б позивачу була призначена пенсія по інвалідності та він вперше виявив бажання отримувати пенсію за віком, була б застосована нова середня заробітна плата.

Також судом встановлено, що позивач ОСОБА_2 станом на 01.07.2016 отримує пенсію у розмірі 2884,45 грн. та з листопада 2008 р. перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в місті Чернівцях як одержувач пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (а.с.14) за віком, проте з листом до відповідача звернувся з приводу призначення йому наукової пенсії відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», а не ставив питання про переведення з одного виду пенсії на інший, а поставив питання про первинне призначення пенсії.

Позовні вимоги щодо призначення позивачу пенсії за віком, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати наукових працівників по Україні за 2013-2015 рр., не відповідають вимогам чинного законодавства, оскільки відповідно до ст.40 зазначеного Закону при переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватись заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії. Отже, при попередньому розрахунку пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", стосовно призначення якої звертався позивач, був застосований показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2007 рік, так як саме цей показник був врахований під час призначення попереднього виду пенсії позивачу з 31.10.2008 року.

Відповідно до ст. 9 ч. 1 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності: відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові І службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

На думку суду доводи викладені в запереченнях відповідача є доведеними в судовому засіданні. Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Згідно ст. 2 ч. 1, 2 КАС України - завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Таким чином, суд надавши оцінку доказам в сукупності, при їх системному аналізі, приходить до висновку, що заявлені позовні вимоги ОСОБА_2 не підлягають задоволенню оскільки позивач не набув права на переведення на даний вид пенсії, так як не виконав основні умови для її призначення; призначена пенсія за віком на загальних підставах, не дає права призначення іншої пенсії, а тільки переведення на інший вид пенсії, із застосуванням показника середньої заробітної плати за той період, який використовувався при призначенні пенсії.

Питання щодо судових витрат слід вирішити на підставі положень ст.94 КАС України.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.33, 37 Закону України «Про державну службу», ст. 66 Закону України «Про оплату праці», ст.41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст.ст.2-11, 71, 86, 94, 158-163 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

В задоволені позовних вимог ОСОБА_2 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання неправомірною відмови Головного Управління Пенсійного фонду України 10.06.2016 року № 160/М-11 у призначені ОСОБА_2 наукової пенсії, згідно Закону України «Про наукову та науково - технічну діяльність від 26.11.2015 року № 848-УІІІ з застосуванням при розрахунку розміру пенсії показник середньої заробітної плати наукових працівників по Україні за 2013 - 2015р.р. неправомірними та зобов'язання Головного Управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області призначити ОСОБА_2 наукової пенсії згідно Закону України «Про наукову та науково - технічну діяльність від 26.11.2015 року № 848-УІІІ з застосуванням при розрахунку розміру пенсії показник середньої заробітної плати наукових працівників по Україні за 2013 - 2015р.р.; стягненні судових витрат - відмовити.

Постанову суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Вінницького адміністративного апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Чернівці, шляхом подачі сторонами апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення постанови.

Суддя Слободян Г.М.