іменем України
Справа № 210/5118/16-к
Провадження № 1-в/210/1644/16
"18" листопада 2016 р.
Суддя Дзержинського районного суду м.Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 , розглянувши подання Т.в.о. начальника Металургійного ВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області про продовження адміністративного нагляду
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Кривого Рогу , не працюючого , мешкає за адресою : АДРЕСА_1
Т.в.о. начальника Металургійного ВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з підстав викладених у поданні від 16 листопада 2016 року.
Вивчивши матеріали справи, вважаю, що матеріали подання про продовження адміністративного нагляду не відповідає вимогам передбаченим ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», а саме додані копії документів до адміністративних матеріалів належним чином не завірені, а також відсутні документи, що свідчать про негативні характеристики ОСОБА_2 за місцем проживання та його антигромадський спосіб життя, на які є покликання як на підставу встановлення адміністративного нагляду. Між тим, в даних матеріалах відсутні відповідні судові рішення про притягнення ОСОБА_2 до адмінстративної відповідальності, на які є численні покликання.
Крім того, як вбачається з матеріалів подання , 03 грудня 2015 року Дзержинським районним судом м. Кривого Рогу Дніпропетровської області відносно ОСОБА_2 було встановлено адміністративний нагляд строком н 6 місяців , до суду з вище вказаним поданням т.в.о. начальника звернуся 16 листопада 2016 року , тобто , вже після спливу.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Згідно з п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до роз'яснень, даних в Постанові Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28.03.1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» суд, при розгляді питання встановлення чи продовження адміністративного нагляду, не може допускати формального підходу, тому слід повно досліджувати всі обставини та перевіряти обґрунтованість встановлення і продовження адміністративного нагляду.
З п. «а» ч. 3 ст. 8 Закону України «Про адміністративний нагляд, за особами звільненими з місць позбавлення волі» слідує , що в інших випадках адміністративний нагляд автоматично припиняється: після закінчення терміну, на який його встановлено, якщо органом внутрішніх справ не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні нагляду.
Враховуючи наведене, суд немає реальної можливості дати оцінку неналежно та неповно зібраним доказам щодо обставин справи, які є істотними для вирішення адміністративних матеріалів.
За таких обставин, матеріали подання про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2 слід повернути для дооформлення.
З наведених міркувань та керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП, ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»,-
Матеріали подання Т.в.о. начальника Металургійного ВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області про продовження адміністративного нагляду ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 повернути для дооформлення.
Суддя: ОСОБА_1