Справа № 826/16605/16 Суддя-доповідач: Сорочко Є.О.
18 листопада 2016 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Сорочко Є.О., перевіривши матеріали апеляційної скарги Кабінету Міністрів України на ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 28.10.2016 року у справі за позовом uромадської організації "Інформаційний майдан" до Кабінету Міністрів України, за участю третьої особи без самостійних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "Надра Юзівська" про зобов'язання вчинити певні дії,-
Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що її не може бути прийнято до апеляційного провадження та вона підлягає залишенню без руху виходячи з наступного.
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Судовий збір сплачується у порядку та розмірах, встановлених Законом України «Про судовий збір», з врахуванням вимог ч. 2 ст. 5 КАС України, тобто в редакції Закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії.
Згідно п. 5 ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється: за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на ухвалу суду - 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Станом на 01 січня 2016 року приписами Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» встановлено мінімальну заробітну плату в розмірі 1378,00 грн.
Отже, розмір судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції становить 1378,00 грн.
Заявником апеляційної скарги вищевказаних вимог не виконано, доказів сплати судового збору не надано.
Отже, апеляційна скарга не оформлена відповідно до вимог ст. 187 КАС України.
Звертаючись до суду з клопотанням про відстрочення сплати судового збору, Кабінет Міністрів України посилався на те, що є бюджетною установою, фінасується з Державного бюджету України, а оплата судового збору проводиться через Державну казначейську службу України, тому оскільки на день подання апеляційної скарги казначейством не проведено оплату судового збору, заявник просить суд відстрочити його сплату до завершення апеляційного провадження.
Однак, вказаним клопотанням заявником жодним чином не обгрунтовано та не підтверджено тих обставин, що Кабінетом Міністрів України дійсно вчинялися дії зі сплати судового збору, а затримка їх надходження пов'язана з роботою казначейства. При цьому, заявником не обгрунтовувалась відсутность коштів на сплату судового збору.
За таких обставин, підстави для відстрочення сплати судового збору відсутні.
Разом з тим, суд вважає необхідним зазначити, що обмежене фінансування бюджетної установи не може бути підставою для її звільнення від сплати державного мита, встановленого законом.
Платiжнi реквiзити для перерахування судового збору: отримувач коштів УДКСУ у Печерському р-ні; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897; банк отримувача ГУДКCУ у м. Києві; код банку отримувача (МФО) 820019; рахунок отримувача 31211206781007; код класифікації доходів бюджету 22030001; призначення платежу: *;101;(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Київський апеляційний адміністративний суд.
Відповідно до ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу, згідно з якими апеляційна скарга залишається без руху.
Враховуючи вищевикладене, апеляційну скаргу Кабінету Міністрів України необхідно залишити без руху та встановити йому строк для усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, шляхом подання оригіналу документу про сплату судового збору у встановленому розмірі.
Керуючись ст. 108, 187, 189 КАС України,-
В задоволенні клопотання Кабінету Міністрів України про відстрочення сплати судвого збору за подання апеляційної скарги - відмовити.
Апеляційну скаргу Кабінету Міністрів України на ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 28.10.2016 року у справі за позовом uромадської організації "Інформаційний майдан" до Кабінету Міністрів України, за участю третьої особи без самостійних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "Надра Юзівська" про зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без руху.
Встановити Кабінету Міністрів України десятиденний строк з дня отримання цієї ухвали для усунення вказаних недоліків апеляційної скарги та попередити, що у разі не усунення недоліків у встановлені цією ухвалою строки, апеляційна скарга буде повернута особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена в порядку та строки передбачені ст. 212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: Є.О. Сорочко