18 листопада 2016 р.№ 876/8241/16
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Старунський Д.М., перевіривши апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м.Львова на постанову Залізничного районного суду м. Львова від 27.09.2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м.Львова про визнання дій неправомірними та зобов'язання провести нарахування та виплату пенсії, -
Постановою Залізничного районного суду м. Львова від 27.09.2016 року задоволено частково адміністративний позов.
Не погоджуючись із даною постановою, апелянт подав апеляційну скаргу.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 02 листопада 2016 року дану апеляційну скаргу залишено без руху.
16.11.2016 року до Львівського апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги. Дане клопотання обґрунтовано відсутністю коштів для оплати судового збору.
Частиною 1 статті 87 КАС України встановлено, що судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Згідно з ч.2 ст.87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Статтею 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Відповідно до ч.1 ст.88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Статтею 71 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до ст.86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Враховуючи викладене, вважаю, що підстави для задоволення клопотання управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м.Львова про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги відсутні.
Керуючись ст. 87, 88, 206, 254 КАС України, суддя,
В задоволенні клопотання управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м.Львова на постанову Залізничного районного суду м. Львова від 27.09.2016 року у справі №462/4685/16-а - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.
На ухвалу може бути подано касаційну скаргу безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили.
Суддя Д.М. Старунський