Постанова від 01.02.2010 по справі 2а-1131/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

Вн. № < Внутрішній Номер справи >

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

01 лютого 2010 року < Час проголошення > № 2а-1131/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

судді: Пісоцької О.В.,

за участю:

секретаря

судового засідання Кузьменкової С.П.,

- представника Київської міської державної адміністрації - Слободянюк М.С.,

розглянув у відкритому судовому засіданні у місті Києві справу

за позовною заявоюКиївської міської державної адміністрації

до Київської міської партійної організації Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина», Київської міської організації «Союз Молоді Регіонів України»

прообмеження права на мирні зібрання.

ВСТАНОВИВ:

Київська міська державна адміністрація (далі -КЕДА, позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Київської міської партійної організації Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина»(далі -ВО «Батьківщина», відповідач-1), Київської міської організації «Союз Молоді Регіонів України»(далі -КМО «Союз Молоді Регіонів України», відповідач-2), в якому просить обмежити право на мирні зібрання шляхом заборони відповідачам проведення з 29 січня 2010 року по 01 березня 2010 року масових заходів на Майдані Незалежності.

В судовому представник позивача просив позов задовольнити у повному обсязі та в обґрунтування зазначив, що маршрути проведення масових акцій збігаються по місцю і часу їх проведення, політичні та інші погляди відповідачів є протилежними один одному, існує реальна загроза виникнення заворушень, загрози здоров'ю населення, правам та свободам інших людей.

Крім того, Київська міська рада рішенням від 29 червня 2000 року №225/946 дозволяє проведення в центральній частині м. Києва (Майдан Незалежності, Європейська площа) культурно-масові заходи тільки загальнодержавного значення в дні національних свят. Також, чинним законодавством не передбачено проведення безстрокових акцій.

Також, позивач зазначив, що проведення культурно-масових заходів на Майдані Незалежності погоджується із заступником голови Київської міської державної адміністрації за заявкою організаторів заходів відповідно до рішення Київської міської ради від 03 лютого 2009 року №106, проте, станом на 29 січня 2010 року відповідачами не отримано погодження на проведення культурно-масових заходів.

Представники відповідачів у судове засідання не прибули, про час та місце розгляду справи були належним чином повідомлені.

На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 01 лютого 2010 року у відкритому судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови про часткове задоволення позовних вимог.

Ознайомившись з матеріалами справи та поданими документами, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, суд дійшов наступних висновків.

18 січня 2010 року за вхідним номером 1335 Київською міською державною адміністрацією отримано повідомлення Київської міської партійної організації Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»про те, що ВО «Батьківщина»з 14 години 18 січня 2010 року і безстроково проводитиме інформаційний пікет з встановленням наметів на Майдані Незалежності.

Також, 19 січня 2010 року за вхідним номером 1578 Київською міською державною адміністрацією отримано повідомлення про намір проведення мітингу на тему «Роль молоді у майбутньому України»у період з 20 січня 2010 року по 01 березня 2010 року з 14години до 21 години на Майдані Незалежності.

Згідно статті 39 Конституції України громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування. Обмеження щодо реалізації цього права може встановлюватися судом відповідно до закону і лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку - з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей.

Частиною п'ятою статті 182 Кодексу адміністративного судочинства України суд задовольняє вимоги позивача в інтересах національної безпеки та громадського порядку в разі, якщо визнає, що проведення зборів, мітингів, походів, демонстрацій чи інших зібрань може створити реальну небезпеку заворушень чи злочинів, загроза здоров'ю населення або правам і свободам інших людей

Відповідно до статті 38 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать делеговані повноваження щодо вирішення відповідно до закону питань про проведення зборів, мітингів, маніфестацій і демонстрацій, спортивних, видовищних та інших масових заходів; здійснення контролю за забезпеченням при їх проведенні громадського порядку.

Рішенням від 29 червня 2000 року №225/946 дозволяє проведення в центральній частині м. Києва (Майдан Незалежності, Європейська площа) культурно-масові заходи тільки загальнодержавного значення в дні національних свят.

Як встановлено судом, ВО «Батьківщина»надала КЕДА повідомлення про те, що воно з 14 години 18 січня 2010 року і безстроково проводитиме інформаційний пікет з встановленням наметів на Майдані Незалежності, проте законодавством не передбачено проведення безстрокових акцій.

Згідно рішення Київської міської державної адміністрації від 03 лютого 2009 року проведення культурно-масових заходів на Майдані Незалежності погоджується із заступником голови Київської міської державної адміністрації за заявкою організаторів заходів, але доказів погодження проведення культурно-масових заходів у матеріалах справи не міститься.

Крім того, заплановані відповідачами маршрути проведення масових акцій збігаються по місцю і часу їх проведення, політичні та інші погляди відповідачів є протилежними один одному, існує реальна загроза виникнення заворушень, загрози здоров'ю населення, правам та свободам інших людей.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем заявлено вимоги про заборону відповідачам проведення з 29 січня 2010 року по 01 березня 2010 року масових заходів на Майдані Незалежності. Але позивач звернувся до суду з позовними вимогами 29 січня 2010 року, а справу передано на розгляд після закінчення робочого часу

Згідно частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Таким чином, оцінивши за правилами, встановленими статтею 86 Кодексу адміністративного судочинства України, наявні в матеріалах справи докази та пояснення позивача, надані під час розгляду справи, суд дійшов висновку про необхідність задоволення адміністративного позову в частині обмеження прав на мирні зібрання шляхом заборони відповідачам проведення з 01 лютого 2010 року по 01 березня 2010 року масових заходів на Майдані Незалежності, оскільки ці вимоги є обґрунтованими та відповідають нормам чинного законодавства.

Керуючись статтями 7, 9, 69-71, 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України Окружний адміністративний суд міста Києва

ПОСТАНОВИВ:

Позов Київської міської державної адміністрації задовольнити частково.

Обмежити право на мирні зібрання шляхом заборони Київській міській партійній організації Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина»та Київській міській організації «Союз Молоді Регіонів України»проведення з 01 лютого 2010 року по 01 березня 2010 року масових заходів на Майдані Незалежності.

Постанова суду підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України

Суддя О.В. Пісоцька

Дата підписання постанови у повному обсязі -01 лютого 2010 року.