Ухвала від 15.11.2016 по справі 807/1666/16

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про повернення позовної заяви

15 листопада 2016 рокум. Ужгород№ 807/1666/16

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Скраль Т.В., розглянувши матеріали позовної заяви Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі регіональної філії "Львівська залізниця" до Солянської сільської ради Великоберезнянського району про визнання незаконним рішення,-

ВСТАНОВИВ:

14 листопада 2016 року, Публічне акціонерне товариства "Українська залізниця" в особі регіональної філії "Львівська залізниця" звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Солянської сільської ради Великоберезнянського району , якою просить: "Визнати незаконним п.2 Рішення № 46 від 10.07.2016 р. "Про затвердження ставок земельного податку", прийняте Четвертою сесією VII -го скликання Солянської сільської ради Великоберезнянського району Закарпатської області."

Відповідно до п.п. 4,6 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства та немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених КАС України.

Відповідно до ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Статтею 18 КАС України визначена предметна підсудність адміністративних справ, зокрема, відповідно до частини 1 пункту 1 цієї статті, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

Частиною 2 статті 2 Закону України від 21 травня 1997 року №280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні" (далі - Закон України №280/97-ВР) встановлено, що місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Згідно статті 5 Закону України №280/97-ВР сільська рада входить у систему органів місцевого самоврядування.

Отже, відповідно до положень пункту 1 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, даний спір не підсудний окружному адміністративному суду.

Таким чином, враховуючи наведені приписи законодавства, дана адміністративна справа не відноситься до предметної підсудності окружного адміністративного суду, оскільки однією зі сторін є орган місцевого самоврядування - Солянська сільська рада, а підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду.

Одночасно суд, вважає за необхідне роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до місцевого загального суду, як адміністративного суду в порядку встановленому законом.

За таких обставин, суд приходить до висновку про необхідність повернення позивачеві позовну заяву як не підсудну цьому адміністративному суду.

На підставі наведеного та керуючись ст. 18, 19, 87, п. 6 ч. 3 ст.108, п. 2. ч. 4 ст. 160, ст.165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі регіональної філії "Львівська залізниця" до Солянської сільської ради Великоберезнянського району про визнання незаконним рішення - повернути позивачеві.

Копію ухвали невідкладно надіслати особам, яка подали позовну заяву разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.

Роз'яснити позивачеві, що в силу частини 6 статті 108 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч.3 ст. 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили у порядку та строки, визначені ст. 254 КАС України.

Суддя Т.В. Скраль