Ухвала від 04.11.2016 по справі 826/17128/16

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

04 листопада 2016 року м. Київ № 826/17128/16

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Літвінова А.В.., ознайомившись із матеріалами скарги ОСОБА_1 до головного державного виконавця Печерського районного відділу державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у м.Києві Ченківського Олексія Онуфрійовича про скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва із скаргою до головного державного виконавця Печерського районного відділу державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у м. Києві Ченківського Олексія Онуфрійовича, в якій просить суд:

1. скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження від 04.10.2016 №52538421;

2. зобов'язати головного державного виконавця Печерського районного відділу державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у м. Києві Ченківського Олексія Онуфрійовича закрити виконавче провадження на виконання виконавчого напису нотаріуса КМНО Ковальчука С.П. №9659 виданого 26.09.2013 про звернення стягнення на квартиру ОСОБА_1.

Розглянувши матеріали поданої скарги ОСОБА_1, Окружний адміністративний суд м. Києва звертає увагу на наступне.

Відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Разом з тим, Кодекс адміністративного судочинства України надає визначення такому зверненню в пункті шостому частини першої статті 3, а саме: адміністративний позов- звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів або на виконання повноважень у публічно-правових відносинах.

Згідно з положеннями статті 104 Кодексу адміністративного судочинства України позов пред'являється шляхом подання позовної заяви.

Беручи до уваги вищезазначені норми, суд зазначає, що відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів як суду першої інстанції подаються адміністративні позови. Звернення із скаргами чинним законодавством України до адміністративних судів не передбачено.

Відповідно до пункту третього частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Разом з тим, при розгляді матеріалів поданої скарги, суд встановив їх невідповідність вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на наступне.

Відповідно до частини третьої статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби.

Зі скарги вбачається, що позивач оскаржує рішення, дії головного державного виконавця Печерського районного відділу державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у м. Києві Ченківського Олексія Онуфрійовича. Суд звертає увагу, що в даній категорії справ належним відповідачем є саме відділ виконавчої служби, тобто в даному випадку - відділ державної виконавчої служби України.

Згідно із частиною третьою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

При цьому, у відповідності до частини другої статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом.

Водночас, ставки сплати судового збору визначені статтею 4 Закону України "Про судовий збір", де вказано, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Разом із тим, статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" передбачено, що з 1 січня 2016 року встановлено мінімальну заробітну плату в розмірі 1378 гривень.

Окрім того, суд звертає увагу, що згідно із частиною третьої статті 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

ОСОБА_1 заявлено дві вимоги немайнового характеру, однак в матеріалах поданої скарги відсутній доказ сплати судового збору за жодну з них.

В частині другій статті 106 Кодексу адміністративного судочинства зазначено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

З огляду на викладені у матеріалах скарги обставини судом встановлено посилання ОСОБА_1 на докази, які, у свою чергу, до суду не надані, зокрема, на: постанову про відкриття виконавчого провадження від 04.10.2016, договір банківського кредиту.

Окрім того, суд звертає увагу, що у відповідності до частини першої, частини другої статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Разом з тим, стаття 181 Кодексу адміністративного судочинства України визначає особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби. Відповідно до частини другої зазначеної статті, позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Так, як вбачається із матеріалів поданої скарги, ОСОБА_1 просить скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження від 04.10.2016 №52538421, однак до суду не надано будь-якого належного документально підтверджуючого доказу, коли саме ОСОБА_1 дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Клопотань про продовження строку звернення до суду від ОСОБА_1 також не надходило.

Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Враховуючи вищенаведене, вказані вище недоліки повинні бути усунені шляхом подання до суду із посиланням на реквізити даної ухвали, зокрема:

- належним чином оформленої позовної заяви у відповідності вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, з визначенням належного відповідача;

- докази (або зазначити причини неможливості подання таких доказів) на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги;

- оригінал документу про сплату судового збору у розмірі 1102,40 грн із відміткою банку про зарахування судового збору до бюджету;

- обґрунтування строків звернення до суду.

Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.

2. Встановити позивачу строк до 09.12.2016 для усунення недоліків позовної заяви.

3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до пункту першого частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.

Суддя А.В. Літвінова