ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (0322)-61-58-10
про повернення позовної заяви
15 листопада 2016 року№813/3962/16
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Потабенко В.А., перевіривши на відповідність вимогам ст.ст. 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву малого колективного підприємства "Будзв'язок" до виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, ОСОБА_1 про скасування запису про державну реєстрацію прав, -
встановила:
на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява малого колективного підприємства "Будзв'язок" до виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, ОСОБА_1 про скасування запису про державну реєстрацію прав за ОСОБА_1 нежитлове приміщення, реєстрацій номер 20619596, загальною площею 203,0 кв. м., відсоток зносу: 41, загальною вартістю нерухомого майна 314880,00 грн., розташованого за адресою: Львівська область, м. Дрогобич, вул. Спортивна, 21 (номер запису: 355 в книзі 5).
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно ч. 1 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Частиною 2 цієї ж статті вказано, що юрисдикція адміністративних судів поширюється, серед іншого, на публічно - правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішення (нормативно - правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
У відповідності до ч. 1 ст. 18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Статтею 5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; старосту; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 КАС України, адміністративній справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Як вбачається з позовної заяви, позивачем подано позов до виконавчого комітету Дрогобицької міської ради та ОСОБА_1.
З огляду на вказане, суддя зазначає, що виконавчий комітет згідно ст. 5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", належить до системи органів місцевого самоврядування.
Щодо відповідача - ОСОБА_1, суддя зазначає, що у резолютивній частині позовної заяви не міститься жодних вимог до ОСОБА_1
Виходячи з вищенаведеного, суддя дійшла висновку про те, що дана справа, згідно ч. 1 ст. 18 КАС України, предметно підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду.
Тому, виходячи із ч. 1 ст. 19 КАС України, позивачу з даним позовом слід звертатися до місцевого загального суду за місцезнаходженням відповідача, а саме до Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області.
У відповідності до ч. 6 ст. 108 КАС України, повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись ст.ст. 17, 18, 19, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
позовну заяву малого колективного підприємства "Будзв'язок" до виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, ОСОБА_1 про скасування запису про державну реєстрацію прав, повернути позивачу у зв'язку з непідсудністю цьому адміністративному суду.
Копію ухвали про повернення позовної заяви разом із позовною заявою та доданими до неї документами, невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Потабенко В.А.