Постанова від 27.10.2016 по справі 161/9466/16-а

Справа № 161/9466/16-а

Провадження № 2-а/161/529/16

ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 жовтня 2016 р. Луцький міськрайонний суд Волинської області

у складі: головуючого-судді Пушкарчук В.П.,

при секретарі Сіньчук Л.О.,

з участю: представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2,

представника відповідача ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку адміністративну справу за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_5 примусового виконання рішень управління ДВС Головного територіального управління юстиції у Волинській області, Луцького об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Волинської області про визнання дій головного державного виконавця неправомірними, постанови про закінчення виконавчого провадження у справі № 161/4722/13-а протиправною та її скасування, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_6 в інтересах ОСОБА_4 звернулася до Луцького міськрайонного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_5 примусового виконання рішень управління ДВС Головного територіального управління юстиції у Волинській області, Луцького об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Волинської області про визнання дій головного державного виконавця неправомірними, постанови про закінчення виконавчого провадження у справі № 161/4722/13-а протиправною та її скасування.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що 28 березня 2016 року Луцьким міськрайонним судом Волинської області було винесено постанову у справі № 161/4722/13-а за позовом ОСОБА_6 в інтересах ОСОБА_4 до управління Пенсійного фонду України в місті Луцьку про визнання відмови у перерахунку та виплаті пенсії державного службовця протиправною та зобов'язання вчинити дії. Даною постановою визнано протиправною відмову Управління Пенсійного фонду України у місті Луцьку Волинської області у перерахунку ОСОБА_4 пенсії державного службовця, зобов'язано управління ПФУ в м. Луцьку Волинської області перерахувати пенсію ОСОБА_4 відповідно до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» у зв'язку із підвищенням заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії, починаючи з 15 лютого 2013 року, з врахуванням підвищення розміру мінімальної заробітної плати згідно Закону України «Про державний бюджет України» на відповідний рік.

19 квітня 2016 року було видано виконавчий лист у справі № 161/4722/13-а, на виконання якого постановою від 20 квітня 2016 року головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень управління ДВС Головного територіального управління юстиції у Волинській області було відкрито виконавче провадження ВП № 50907644. Надано боржнику строк до 27 квітня 2016 року для самостійного виконання судового рішення.

Ухвалою Луцького міського міськрайонного суду від 25 травня 2016 року за заявою Луцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області замінено сторону виконавчого провадження з Управління ПФУ в м. Луцьку на належного правонаступника Луцьке об'єднане управління ПФУ Волинської області.

Постанову про відкриття виконавчого провадження представник ОСОБА_4 ОСОБА_6 отримала лише 02.07.2016 року наручно.

Листом головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління ДВС Головного територіального управління юстиції у Волинській області ОСОБА_3 від 31.05.2016 року за Вих. № 04-34/3023 було зобов'язано Луцьке об'єднане Управління ПФУ Волинської області негайно виконати рішення Луцького міськрайонного суду від 19.04.2016 року № 161/4722/13-а з урахуванням ухвали Луцького міськрайонного суду Волинської області від 25.05.2016 року № 161/4722/13-а.

У цьому листі було також роз'яснено, що згідно ст. 89 Закону України «Про виконавче провадження» за невиконання рішення суду до Луцького об'єднаного Управління ПФУ у Волинській області будуть застосовані штрафні санкції, а в подальшому - направлено подання до правоохоронних органів про притягнення до кримінальної відповідальності відповідно до закону.

10.06.2016 року ОСОБА_6 звернулася із заявою до Луцького об'єднаного управління ПФУ Волинської області щодо причини невиконання рішення Луцького міськрайонного суду протягом тривалого терміну. Листом № 129/Р-01 від 24.06.2016 року, який отримано представником заявника 14.07.2016 року, управлінням повідомлено про повне виконання Постанови про відкриття виконавчого провадження від 20.04.2016 року, в результаті чого виникла переплата пенсії в сумі 1 314,11 грн. за період з 15.02.2013 року по 30.06.2016 року. Також повідомлено про те, що на підставі рішення Луцького об'єднаного управління ПФУ Волинської області від 23.06.2016 року дана переплата пенсії буде утримуватися по 20% пенсії щомісячно, починаючи з 01.07.2016 року до повного погашення. Також заявник зазначає, що всупереч всім нормам чинного законодавства України, з 01.03.2016 року управлінням ПФУ самовільно та протиправно зменшено заявнику розмір пенсії з 1 579,61 грн. до 194,29 грн.

У ході перевірки стану вищевказаного виконавчого провадження в Єдиному державному реєстрі виконавчих проваджень представник заявника дізналася про те, що постановою від 15.07.2016 року виконавче провадження ВП № 50907644 було закінчене на підставі п. 8 ч. 1 ст. 49 Закону України «Про виконавче провадження», а саме: у зв'язку із фактичним виконанням в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом. Як зазначено у даній постанові, було встановлено, що згідно повідомлення Луцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області № 3569/0907 від 30.06.2016 року рішення суду виконано в повному обсязі.

Проте, незважаючи на тривале перебування виконавчого листа від 19.04.2016 року № 161/4722/13-а на виконанні (протягом 2,5 місяців), неодноразові звернення в письмовій та усній формі до управління по наданню інформації по його виконанню, рішення суду станом на 22.07.2016 року так і не виконано.

Згідно основної відомості № 1 за формою 81-М на отримання пенсій та соціальних допомог за липень 2016 року по строку виплати 06.07.2016 року через відділ зв'язку «Укрпошта» управлінням виплачено суму 1 119,02 грн. (в т.ч. 194,29 грн. - сума пенсії за липень 2016 року та 924,73 грн. - сума проведеного перерахунку пенсії за період з 15.02.2013 року по 30.06.2016 року).

Фактично згідно довідки про заробітну плату державного службовця від 18.03.2016 року, на підставі якої винесено постанову Луцького міськрайонного суду від 28.03.2016 року визначено розмір пенсії ОСОБА_4 в сумі 2 703,84 грн. за місяць (1 723 грн. + 60 грн. + 713,20 грн. + 249,62 грн. + 258,45 грн.) х 90% = 2703,84 грн., де 90% - відсоток заробітку, чинного на момент звернення за призначенням пенсії згідно Закону України «Про державну службу». Відповідно повинно бути доплачено заявнику за вказаний період (41,5 місяців перерахунку, починаючи з 15.02.2013 року з урахуванням уже виплачених сум включно по липень 2016 року) сума пенсійної виплати в розмірі 58312,89 грн.

В порушення вимог ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» відповідачем не з'ясовано, за який період було проведено нарахування та виплату кошті, чи виплачені кошти позивачу фактично, не встановлено чи дійсно судове рішення виконане в повному обсязі та належним чином не з'ясовано причини невиконання рішення, а також не притягнуто до відповідальності боржника.

Вважає, що державним виконавцем грубо порушено норми передбачені ст. 11, ч. 1 ст. 31, ст. 32, ст. 47, ч. 2 ст. 75, ст. 89 Закону України «Про виконавче провадження», винісши постанову про закінчення виконавчого провадження від 15 липня 2016 року ВП № 50907644.

Представник позивача ОСОБА_1 в судовому засіданні позовну заяву підтримав в повному обсязі, просив суд задовольнити позов.

Представник відповідача ОСОБА_3 в судовому засіданні проти задоволення позову заперечував, проте зазначив, що на адресу відділу надійшов лист Луцького об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Волинської області № 3569/0907 від 30.06.2016 року, з якого вбачається, що боржником рішення суду виконане. Відповідно до ст. 60 Закону України «Про запобігання корупції» особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, забороняється надавати несвоєчасно, недостовірну чи не в повному обсязі інформацію, яка підлягає наданню відповідно до закону. Враховуючи наведене, державним виконавцем відділу, керуючись п. 8 ст. 49 Закону України «Про виконавче провадження» 15.07.2016 року винесено постанову про закінчення виконавчого провадження по виконанню виконавчого листа Луцького міськрайонного суду № 161/4722/13-а від 19.04.2016 року, у зв'язку з його повним фактичним виконанням. Таким чином, всі виконавчі дії здійснені державними виконавцями відділу при виконанні вищезазначеного рішення суду відповідають вимогам Закону України «Про виконавче провадження».

Представник відповідача ОСОБА_2 в судовому засіданні проти задоволення позову заперечувала, проте зазначила, що на виконання постанови Луцького міськрайонного суду № 161/4722/13-а від 28.03.2016 року відповідачем було проведено перерахунок пенсії відповідно до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» у зв'язку із підвищенням заробітної плати за посадою, з якої була призначена пенсія, виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії, починаючи з 15 лютого 2013 року, з врахуванням підвищення розміру мінімальної заробітної плати згідно Закону України «Про державний бюджет України» на відповідний рік. Розмір пенсії обчислено згідно довідки про складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за ранг або спеціальні звання, надбавка за вислугу років, за високі досягнення у праці, премія) № 1794 від 19.10.2010 року виданої Державною інспекцією з контролю за цінами у Волинській області, що подається для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу», зокрема: основний посадовий оклад - 847,00 грн.; надбавка за ранг (12 ранг) - 60,00 грн.; надбавка за вислугу років (40%) - 362,80 грн.; надбавка за високі досягнення у праці (10%) - 126,98 грн.; премія (15% від посадового окладу) - 127,50 гри. Страховий стаж на посаді державного службовця становить 33 роки 11 місяців 29 днів. Загальний відсоток розрахунку пенсії від заробітку - 80%. Розмір пенсії з 15.02.2013 року склав 1 282,00 грн.. з яких: 1 219,42 грн. - розмір пенсії (1 524,28 х 80%); 62,58 грн. - надбавка дітям війни. Розмір пенсії визначався з урахуванням норм ст. 37 ЗУ «Про державну службу» в редакції чинній на дату, з якої проводиться перерахунок пенсії на виконання рішення суду, якщо інше не встановлене судом. Вказувала, що безпідставним є посилання позивача на те, що згідно постанови Луцького міськрайонного суду Волинської області від 28.03.2016 року, перерахунок пенсії повинен здійснюватися відповідно до довідки про заробітну плату від 18.03.2016 року за № 07/01/2-16, оскільки у довідці про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію, видану ОСОБА_4, посадовий оклад згідно довідки № 1794 від 19.10.2010 року станом на 01.02.2008 року становив 847,00 грн., а в даній довідці від 18.03.2016 року за № 07/01/2-16 посадовий оклад станом на 01.02.2008 року становить 1 723,00 грн. Також згідно постанови правління пенсійного фонду України від 04.09.2013 року довідка про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію, видавалася за формою № 15-1 на підставі особових рахунків, платіжних відомостей або інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату. Оскільки довідка від 18.03.2016 року за № 207/01/2-16 для перерахунку видана на підставі копії довідки № 1794 від 19.10.2010 року, не було підстав долучити дану довідку для перерахунку пенсії. Також наголошує, що постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 28.03.2016 року по справі № 161/4722/13-а не зобов'язувало Луцьке об'єднане управління ІІФУ Волинської області здійснити перерахунок пенсії згідно довідки від 18.03.2016 року за № 07/01/2-16. Враховуючи наведене Луцьким об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Волинської області в повному обсязі виконано рішення суду.

Заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, враховуючи думку сторін суд вважає, що позов підставний та підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що 28 березня 2016 року Луцьким міськрайонним судом Волинської області було винесено постанову у справі № 161/4722/13-а за позовом ОСОБА_6 в інтересах ОСОБА_4 до управління Пенсійного фонду України в місті Луцьку про визнання відмови у перерахунку та виплаті пенсії державного службовця протиправною та зобов'язання вчинити дії. Даною постановою визнано протиправною відмову Управління Пенсійного фонду України у місті Луцьку Волинської області у перерахунку ОСОБА_4 пенсії державного службовця, зобов'язано управління ПФУ в м. Луцьку Волинської області перерахувати пенсію ОСОБА_4 відповідно до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» у зв'язку із підвищенням заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії, починаючи з 15 лютого 2013 року, з врахуванням підвищення розміру мінімальної заробітної плати згідно Закону України «Про державний бюджет України» на відповідний рік (а.с. 5-6).

19 квітня 2016 року було видано виконавчий лист у справі № 161/4722/13-а, на виконання якого постановою від 20 квітня 2016 року головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень управління ДВС Головного територіального управління юстиції у Волинській області було відкрито виконавче провадження ВП № 50907644 (а.с. 8 зворот). Надано боржнику строк до 27 квітня 2016 року для самостійного виконання судового рішення.

Ухвалою Луцького міського міськрайонного суду від 25 травня 2016 року за заявою Луцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області замінено сторону виконавчого провадження з Управління ПФУ в м. Луцьку на належного правонаступника Луцьке об'єднане управління ПФУ Волинської області (а.с. 7-8).

Відповідно до ч. 1 ст. 31 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що копії постанов державного виконавця та інші документи виконавчого провадження, що державний виконавець зобов'язаний довести до відома сторін та інших учасників виконавчого провадження, надсилаються адресатам із супровідними листами простою кореспонденцією, крім постанов про відкриття виконавчого провадження або відмову у відкритті виконавчого провадження, про повернення виконавчого документа стягувачу відповідно до статті 47 цього Закону, що надсилаються рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Боржник вважається повідомленим про відкриття виконавчого провадження, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження за адресою, зазначеною у виконавчому документі.

Постанову про відкриття виконавчого провадження представник ОСОБА_4 ОСОБА_6 отримала лише 02.07.2016 року наручно.

Відповідно до ч. 1 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України постанови суду про присудження виплати пенсій у межах суми стягнення за один місяць виконуються негайно.

При цьому, в разі якщо судове рішення підлягає негайному виконанню, воно повинно бути виконане з наступного дня після його постановлення.

Листом головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління ДВС Головного територіального управління юстиції у Волинській області ОСОБА_3 від 31.05.2016 року за Вих. № 04-34/3023 було зобов'язано Луцьке об'єднане Управління ПФУ Волинської області негайно виконати рішення Луцького міськрайонного суду від 19.04.2016 року № 161/4722/13-а з урахуванням ухвали Луцького міськрайонного суду Волинської області від 25.05.2016 року № 161/4722/13-а (а.с. 9).

У цьому листі було також роз'яснено, що згідно ст. 89 Закону України «Про виконавче провадження» за невиконання рішення суду до Луцького об'єднаного Управління ПФУ у Волинській області будуть застосовані штрафні санкції, а в подальшому - направлено подання до правоохоронних органів про притягнення до кримінальної відповідальності відповідно до закону.

10.06.2016 року ОСОБА_6 звернулася із заявою до Луцького об'єднаного управління ПФУ Волинської області щодо причини невиконання рішення Луцького міськрайонного суду протягом тривалого терміну. Листом № 129/Р-01 від 24.06.2016 року, який отримано представником заявника 14.07.2016 року, управлінням повідомлено про повне виконання Постанови про відкриття виконавчого провадження від 20.04.2016 року, в результаті чого виникла переплата пенсії в сумі 1 314,11 грн. за період з 15.02.2013 року по 30.06.2016 року. Також повідомлено про те, що на підставі рішення Луцького об'єднаного управління ПФУ Волинської області від 23.06.2016 року дана переплата пенсії буде утримуватися по 20% пенсії щомісячно, починаючи з 01.07.2016 року до повного погашення. Також заявник зазначає, що всупереч всім нормам чинного законодавства України, з 01.03.2016 року управлінням ПФУ самовільно та протиправно зменшено заявнику розмір пенсії з 1 579,61 грн. до 194,29 грн.

З Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень представником заявника встановлено, що постановою від 15.07.2016 року виконавче провадження ВП № 50907644 було закінчене на підставі п. 8 ч. 1 ст. 49 Закону України «Про виконавче провадження», а саме: у зв'язку із фактичним виконанням в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом. Як зазначено у даній постанові, було встановлено, що згідно повідомлення Луцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області № 3569/0907 від 30.06.2016 року рішення суду виконано в повному обсязі.

Проте, незважаючи на тривале перебування виконавчого листа від 19.04.2016 року № 161/4722/13-а на виконанні (протягом 2,5 місяців), неодноразові звернення в письмовій та усній формі до управління по наданню інформації по його виконанню, рішення суду станом на 22.07.2016 року так і не виконано.

Згідно основної відомості № 1 за формою 81-М на отримання пенсій та соціальних допомог за липень 2016 року по строку виплати 06.07.2016 року через відділ зв'язку «Укрпошта» управлінням виплачено суму 1 119,02 грн. (в т.ч. 194,29 грн. - сума пенсії за липень 2016 року та 924,73 грн. - сума проведеного перерахунку пенсії за період з 15.02.2013 року по 30.06.2016 року).

Фактично згідно довідки про заробітну плату державного службовця від 18.03.2016 року, на підставі якої винесено постанову Луцького міськрайонного суду від 28.03.2016 року визначено розмір пенсії ОСОБА_4 в сумі 2 703,84 грн. за місяць (1 723 грн. + 60 грн. + 713,20 грн. + 249,62 грн. + 258,45 грн.) х 90% = 2703,84 грн., де 90% - відсоток заробітку, чинного на момент звернення за призначенням пенсії згідно Закону України «Про державну службу». Відповідно повинно бути доплачено заявнику за вказаний період (41,5 місяців перерахунку, починаючи з 15.02.2013 року з урахуванням уже виплачених сум включно по липень 2016 року) сума пенсійної виплати в розмірі 58312,89 грн.

Статтею 49 вказаного Закону передбачено підстави, за наявністю яких виконавче провадження підлягає закінченню. За даних обставин особа, яка здійснює виконавче провадження по виконанню того чи іншого виконавчого документа, має право закінчити виконавче провадження шляхом прийняття відповідної постанови.

В даній справі відповідач ОСОБА_5 примусового виконання рішень управління ДВС Головного територіального управління юстиції у Волинській області ту обставину, що згідно повідомлення Луцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області № 3569/0907 від 30.06.2016 року рішення суду виконано в повному обсязі, визнав як підставу для закінчення виконавчого провадження.

Проте, суд не погоджується з таким висновком відповідачів щодо виконання ними виконавчого листа № 161/4722/13-а, виданого 19.04.2016 року, та наявності належних правових підстав для закінчення виконавчого провадження, оскільки позивачем фактично не були отримані кошти.

Таким чином, суд вважає дії відповідача щодо прийняття оскаржуваної постанови про закінчення виконавчого провадження такими, що суперечать вимогам чинного законодавства, зокрема, ст. 49 Закону України «Про виконавче провадження», оскільки підстава, за якої було закінчено провадження та прийнято постанову, яка передчасно застосована відповідачем, зважаючи на те, що фактично виконавчий документ не було виконано і як наслідок, - у відповідача були відсутні підстави для закінчення виконавчого провадження у зв'язку з повним виконанням рішення суду.

Пункт 1 ст. 2 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» передбачає, що держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов'язання вчинити певні дії щодо майна та п. 1 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників визначає механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, прийнятих судами, а також іншими державними органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення.

Крім цього, суд не погоджується із висновком ОСОБА_5 примусового виконання рішень управління щодо наявності належних правових підстав для закінчення виконавчого провадження по справі за виконавчим листом № 161/4722/13-а від 28.03.2016 року також з огляду на наступне.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження», державний виконавець здійснює заходи, необхідні для своєчасного і в повному виконанні рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення (виконавчого документа), у спосіб і порядок, визначений виконавчим документом.

У ході виконавчого провадження жодних заходів примусового характеру, передбаченого ст. 32 Закону України «Про виконавче провадження», державним виконавцем до Луцького об'єднаного управління ПФУ Волинської області застосовано не було.

Згідно ч. 2 ст. 75 Закону України «Про виконавче провадження» у разі невиконання зазначених у виконавчому документі вимог без поважних причин державний виконавець накладає на боржника штраф відповідно до статті 89 цього Закону і не пізніше п'яти робочих днів з дня його накладення повторно перевіряє стан виконання рішення.

В порушення вимог ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» відповідачем не з'ясовано, за який період було проведено нарахування та виплату кошті, чи виплачені кошти позивачу фактично, не встановлено чи дійсно судове рішення виконане в повному обсязі та належним чином не з'ясовано причини невиконання рішення, а також не притягнуто до відповідальності боржника.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_4 до ОСОБА_5 примусового виконання рішень управління ДВС Головного територіального управління юстиції у Волинській області, Луцького об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Волинської області про визнання дій головного державного виконавця неправомірними, постанови про закінчення виконавчого провадження у справі № 161/4722/13-а протиправною та її скасування,є обґрунтованими та такими, що підлягають частковому задоволенню.

На стягненні судового збору позивач не наполягає.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 10, 11, 159, 163, 167 КАС України, на підставі ст.ст. 11, 31, 32, 49, 75, 89 Закону України «Про виконавче провадження», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати неправомірними дії головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління ДВС Головного територіального управління юстиції у Волинській області ОСОБА_3 щодо винесення постанови від 15 липня 2016 року про закінченння виконавчого провадження ВП № 50907644.

Визнати постанову головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління ДВС Головного територіального управління юстиції у Волинській області ОСОБА_3 від 15 липня 2016 року про закінченння виконавчого провадження ВП № 50907644 протиправною та скасувати її.

В решті позовних вимог відмовити за безпідставності.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Луцького міськрайонного суду

Волинської області ОСОБА_7