Справа № 340/576/16-к
Номер провадження № 1-в/340/17/16
10 листопада 2016 року селище Верховина
Верховинський районний суд Івано-Франківської області
у складі: головуючого-судді ОСОБА_1 ,
з участю: секретаря ОСОБА_2 ,
начальника Верховинського ВП ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Верховина подання начальника Верховинського ВП Косівського ВП ГУНП в Івано - Франківській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, неодруженого, освіта середня, непрацюючого, раніше судимого вироком Верховинського районного суду від 20.11.2009 року за ч.2 ст.194, ст.75 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком на 3 роки з іспитовим строком на 2 роки, вироком Івано-Франківського міського суду від 06.10.2016 року за ч. 1 ст. 185, ст.71 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком на 3 роки 6 місяців, звільненого по відбуттю покарання 04.04.2014 року та вироком Верховинського районного суду від 03.11.2016 року за ч.1 ст. 296 КК України до покарання у виді штрафу в розмірі 10200,00 грн. (вирок не набрав законної сили), - ВСТАНОВИВ :
Начальник Верховинського ВП Косівського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 звернувся в суд із поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно раніше судимого ОСОБА_4 .
Подання мотивує, тим, що ОСОБА_4 після звільнення з місця позбавлення волі прибув до місця проживання в с.м.т. Верховина Верховинського району Івано-Франківської області та 09.04.2014 року у Верховинському РВ УМВС був поставлений на облік, як особа, раніше судима та особа, відносно якої постановою Коломийського міськрайонного суду від 12.03.2014 року встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік. Після закінчення терміну перебування під адміністративним наглядом 23.03.2015 року ОСОБА_4 був поставлений на облік, як особа, яка формально підпадає під адміністративний нагляд та був попереджений про недопустимість ведення антигромадського способу життя, порушення адміністративного чи кримінального законодавства .
ОСОБА_4 після закінчення терміну адміністративного нагляду, починаючи з 07.04.2016 року двічі притягувався до адміністративної відповідальності з накладенням адміністративних стягнень, а саме: постановою Верховинського районного суду Івано-Франківської області від 22.04.2016 року за ч. 1 ст. 51 КУпАП та постановою начальника Верховинського ВП Косівського ВП ГУНП України в Івано - Франківській області від 25.07.2016 року за ч. 1 ст. 178 КУпАП.
Після притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_4 попереджався про припинення ведення антигромадського способу життя та можливість встановлення адміністративного нагляду щодо нього.
Згідно інформації начальника СВ Верховинського ВП Косівського ВП ГУНП ОСОБА_5 протягом 2016 року відносно ОСОБА_4 тричі вносились відомості в ЄРДДР з приводу вчинення ним кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.125 та ч.1 ст.296 КК України.
У зв'язку з цим, просить вирішити питання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 та застосувати до нього наступні обмеження: 1) заборонити відвідувати ресторани, кафе і бари, де реалізуються спиртні напої на розлив в нічний період часу; 2) заборонити вихід із житлового будинку в АДРЕСА_1 з 22 год. по 06 год.наступної доби; 3) заборонити виїзд з особистих справ за межі району без дозволу начальника Верховинського ВП ГУНП України в Івано - Франківській області; 4) зобов'язати з'являтися на реєстрацію у Верховинське ВП ГУНП України в Івано - Франківській області чотири рази на місяць - щоп'ятниці.
Суд, вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_4 , який вказав, що при вирішенні питання про доцільність встановлення відносно нього адміністративного нагляду покладається на розсуд суду, начальника Верховинського ВП ОСОБА_3 , який просив подання задовольнити, вважає що подання слід задовольнити з наступних підстав.
Згідно ст. ст. 1, 2 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами внутрішніх справ. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п."в" ст.3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до ст. 6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Встановлено, що ОСОБА_4 , раніше судимий за вчинення тяжкого та середнього ступеня тяжкості умисних злочинів, після відбуття покарання на шлях виправлення не став, незважаючи на попередження органу внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, зловживає спиртними напоями, характеризується посередньо, а тому є всі підстави для встановлення відносно нього адміністративного нагляду з покладенням відповідних обов'язків, визначених Законом України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі".
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 3-6,10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", суд, -
Подання начальника Верховинського ВП Косівського ВП ГУНП України в Івано - Франківській області ОСОБА_3 - задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 адміністративний нагляд терміном на один рік, здійснення якого доручити Верховинському ВП Косівського ВП ГУНП України в Івано- Франківській області та застосувати наступні обмеження :
1. Заборонити відвідувати ресторани, кафе і бари , де реалізуються спиртні напої на розлив в нічний період часу.
2. Заборонити вихід із житлового будинку в АДРЕСА_1 з 22 год. по 06 год. наступної доби.
3. Заборонити виїзд з особистих справ за межі району без дозволу начальника Верховинського ВП Косівського ВП ГУНП України в Івано - Франківській області.
4.Зобов'язати з'являтися на реєстрацію у Верховинське ВП Косівського ВП ГУНП України в Івано - Франківській області чотири рази на місяць - щоп'ятниці.
Контроль за виконанням даної ухвали покласти на начальника Верховинського ВП Косівського ВП ГУНП України в Івано - Франківській області ОСОБА_3 .
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Івано-Франківської області протягом 7 днів з дня її оголошення шляхом подачі апеляції через Верховинський районний суд.
Суддя: ОСОБА_1