ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
08.11.2016Справа № 910/17530/16
Господарський суд міста Києва у складі судді Курдельчука І.Д., за участю секретаря судового засідання Нечай О.Н., розглядаючи у відкритому судовому засіданні
справу № 910/17530/16
за позовом Ужгородського міського центру зайнятості, м. Ужгород,
до Національного банку України, м. Київ,
про стягнення 44 765,19 грн.,
за участю представників:
позивача - ОСОБА_1 (довіреність від 13.10.2016 № 11);
відповідача - ОСОБА_2 (довіреність від 15.07.2016 № 18-0009/59340);
вільний слухач - ОСОБА_3 (паспорт серія МВ № 462551),
У провадженні Господарського суду міста Києва перебуває справа № 910/17530/16 за позовом Ужгородського міського центру зайнятості (далі - Центр) до Національного банку України (далі - Банк) про стягнення 44 765,19 грн., які були виплачені як допомога по безробіттю ОСОБА_4.
08.11.2016 відповідач подав суду: документи на виконання вимог ухвали суду; відзив на позовну заяву; клопотання про залучення до участі у справі як третьої особи, без самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - ОСОБА_4
08.11.2016 позивач подав суду клопотання про долучення до матеріалів справи документів на виконання вимог ухвали суду.
У судовому засіданні 08.11.2016 представник Банку підтримав клопотання про залучення ОСОБА_4 як третьої особи до участі у справі.
Представник Центру заперечив проти задоволення вказаного клопотання.
Частиною першою статті 27 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до прийняття рішення господарським судом, якщо рішення з господарського спору може вплинути на їх права або обов'язки щодо однієї з сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за клопотанням сторін, прокурора. Якщо господарський суд при прийнятті позовної заяви, вчиненні дій по підготовці справи до розгляду або під час розгляду справи встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права і обов'язки осіб, що не є стороною у справі, господарський суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору. У справах щодо майна господарських організацій, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, господарський суд залучає орган державної влади, що здійснює управління корпоративними правами, до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.
Як вбачається з позову, грошові кошти, які просить Центр стягнути з Банку були виплачені ОСОБА_5 як допомога по безробіттю, у зв'язку із звільненням останнього відповідачем.
В подальшому за рішенням суду вказану фізичну особу було поновлено на роботі та виплачено Банком грошові кошти за вимушений прогул.
Разом з тим, із суми, яка була присуджена до стягнення, не було вираховано грошові кошти, які сплачувалися ОСОБА_4 Центром як допомога по безробіттю.
Враховуючи викладене, Господарський суд міста Києва задовольнив клопотання відповідача та визнав за необхідне залучити до участі у справі, як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_4, оскільки, рішення з даного господарського спору може вплинути на права або обов'язки даної фізичної особи.
Згідно з частиною першою статті 77 ГПК України господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу, розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні. Такими обставинами, зокрема, є нез'явлення в судове засідання представників сторін, інших учасників судового процесу; неподання витребуваних доказів.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 27, 77, 86 ГПК України, Господарський суд міста Києва
1. Відкласти розгляд справи на 22.11.16 о 14:30 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44-Б, зал №1 (корпус Б).
2. Залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_4 (88017, м. Ужгород, вул. Абрикосова, 13).
3. Зобов'язати:
3.1. Сторони:
- виконати вимоги ухвали суду від 27.09.2016;
- подати письмові пояснення щодо підвідомчості даного спору господарським судам і наявності практики розгляду такого виду спору судами адміністративної юрисдикції;
- направити у судове засідання своїх повноважних представників, повноваження яких повинні бути оформлені відповідно до приписів статті 28 ГПК України; документи на підтвердження повноважень таких представників подати суду;
3.2. Позивача:
- надіслати третій особі копію позовної заяви з доданими до неї документами; докази, що підтверджують факт надсилання подати суду для долучення до матеріалів справи;
- надати пояснення та нормативне обґрунтування вимог, які інформації чи листування проводились між сторонами з заявленого предмету спору;
- надати оригінали документів, копії яких додані до позовної заяви, для огляду в судовому засіданні;
3.3. Третю особу:
- подати письмові пояснення з приводу заявленого позову з наданням доказів, що підтверджують викладені в них обставин.
4. Звернути увагу сторін на необхідність дотримання ними вимог статей 22, 33, 34 та частини четвертої статті 74 ГПК України та на встановлений статтею 69 ГПК України строк вирішення спору.
5. Попередити сторони, що при ухиленні від вчинення дій, покладених судом на сторони, до останніх можуть бути застосовані санкції, передбачені пунктом 5 статті 83 ГПК України.
6. Копію ухвали надіслати ОСОБА_4
Відповідно до частини другої статті 45 ГПК України невиконання вимог ухвал господарських судів тягне відповідальність, встановлену цим Кодексом та іншими законами України.
Суддя І.Д.Курдельчук