Постанова від 09.11.2016 по справі 158/2119/16-а

Справа № 158/2119/16-а

Провадження № 2-а/0158/71/16

ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р АЇ Н И

09 листопада 2016 року м. Ківерці

Ківерцівський районний суд Волинської області

у складі головуючого - судді Корецької В.В.

при секретарі - Процик Л.В.

з участю позивача - ОСОБА_1

представника відповідача - Маковецької Ю.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ківерці справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Прилуцької сільської ради Ківерцівського району Волинської області про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Адміністративної комісії при Виконавчому комітеті Прилуцької сільської ради про визнання протиправним та скасування рішення.

Свою заяву мотивує тим, що 07.06.2016 року департаментом муніципальної поліції Луцької міської ради складено відносно неї протокол № 375-16 про адміністративне правопорушення. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 встановила малу архітектурну форму (торговий кіоск) на території АДРЕСА_1, біля платформи висадки пасажирів, що є порушенням ст. 152 КУпАП та п.п. 2.5.5.1.13 «Правил благоустрою м. Луцька».

На підставі протоколу про адміністративне правопорушення адміністративною комісією при виконавчому комітеті Прилуцької сільської ради Волинської області 29.06.2016 року винесено постанову, якою притягнуто її до адміністративної відповідальності, у вигляді штрафу 850 грн.

Постанову від 29.06.2016 року адміністративної комісії при виконавчому комітеті Прилуцької сільської ради Волинської області вважає протиправною, оскільки жодних правопорушень передбачених ст. 152 КУпАП не вчиняла, на підставі яких доказів відповідач дійшов висновків, що нею було встановлено малу архітектурну форму (торговий кіоск) на території автостанції не відомо. Доказів встановлення позивачем малої архітектурної форми (торгового кіоску) матеріали справи не містять, будь-яких доказів крім протоколу, який складений із порушеннями, в матеріалах адміністративної справи немає. Також вказує, що при винесенні оскаржуваного рішення адміністративна комісія взагалі не встановлювала чи було нею вчинено адміністративне правопорушення, чи наявна її вина та інші обставини по справі.

Посилаючись на наведене, просить визнати протиправною та скасувати постанову адміністративної комісії при виконавчому комітеті Прилуцької сільської ради від 29.06.2016 року, про притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судовому засіданні ОСОБА_1 підтримала позовну заяву та просила позов задовольнити.

Представник відповідача від Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Прилуцької сільської ради Волинської області Маковецька Ю.В. в судовому засіданні надала суду письмові докази, позов не визнала та вважає його безпідставним та таким, що не підлягає до задоволення.

Заслухавши представників сторін, дослідивши письмові докази у справі, суд приходить до наступного висновку.

В судовому засіданні встановлено, що 08.06.2016 року інспектором департаменту муніципальної поліції Луцької міської ради складено відносно ОСОБА_1 протокол № 375-16 про адміністративне правопорушення, згідно якого остання встановила малу архітектурну форму (торговий кіоск) на території АДРЕСА_1, біля платформи висадки пасажирів, що є порушенням ст. 152 КУпАП та п.п. 2.5.5.1.13 «Правил благоустрою м. Луцька».

Відповідно до рішення виконавчого комітету Луцької міської ради № 107-1 від 17.02.2016 року «Про уповноваження посадових осіб щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення», департамент муніципальної поліції Луцької міської ради уповноважено складати протоколи про адміністративне правопорушення за статтями 83, 103-1, 103-2, 106-2, 150, 151, 152-154, 156, 159, 160, 160-2, 175-1 (за порушення, вчинені у місцях, заборонених рішенням Луцької міської ради від 08.09.2006 року № 5/136), 185-1 КУпАП. Отже, протокол про адмінправопорушення складено уповноваженою особою.

Зміст протоколу про адміністративне правопорушення № 375-16 від 08.06.2016 року відповідав вимогам ст. 256 КУпАП. У зв'язку з чим, його було винесено на чергове засідання адміністративної комісії при виконавчому комітеті Прилуцької сільської ради, яке відбулося 29.06.2016 року. На засідання комісії ФОП ОСОБА_1 було запрошено, проте на дане засідання адміністративної комісії остання не з'явилася.

На підставі протоколу про адміністративне правопорушення адміністративною комісією при виконавчому комітеті Прилуцької сільської ради Волинської області 29.06.2016 року винесено постанову, якою притягнуто ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, у вигляді штрафу 850 грн. /а.с. 5/.

Відповідно до ст. 280 КУпАП адмінкомісія при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язана з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

З обставин правопорушення, встановлених під час засідання, членами комісії було встановлено, що 08.06.2016 року о 08 год. 20 хв. було виявлено, що ФОП ОСОБА_1 самовільно встановила тимчасову споруду (торговий кіоск) на території АДРЕСА_1, що є порушенням, передбаченим п. 2.5.5.1.13 «Правил благоустрою м. Луцька», затверджених рішенням Луцької міської ради № 44/2 від 29.07.2009 року (на об'єктах благоустрою міста забороняється самовільно встановлювати рекламоносії, різноманітні конструкції, інформаційно-рекламні плакати, стаціонарні малі архітектурні форми) /а.с. 26/.

Відповідно до «Правил благоустрою м. Луцька» затверджених рішенням Луцької міської ради № 44/2 від 29.07.2009 року - об'єкт благоустрою - території загального користування - парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки - пам'ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики; пам'ятки культурної та історичної спадщини; майдани, площі, бульвари, проспекти; вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки; пляжі; кладовища; інші території загального користування; прибудинкові території; території будівель та споруд інженерного захисту територій; території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території на умовах договору, а також інші території в межах міста.

Крім того, рішенням виконавчого комітету Луцької міської ради від 02.08.2012 року № 528-1 затверджено правила розміщення та функціонування тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Луцька. Ці правила визначають механізм розміщення та функціонування тимчасових споруд торговельного, побутового та соціально-культурного призначення для провадження підприємницької діяльності на території м. Луцька, на землях комунальної власності, на власних земельних ділянках або земельних ділянках, наданих в користування.

Відповідно до розділу 2 Правил суб'єкт господарювання, який має намір встановити тимчасову споруду (в т.ч. прилавок, лоток і т.д) повинен звернутися до Луцької міської ради з відповідним переліком документів для отримання дозволу для розміщення тимчасової споруди.

Дозволом є рішення виконавчого комітету, яке готується спільно управлінням розвитку підприємництва та реклами з управлінням містобудування та архітектури Луцької міської ради.

Позивач ОСОБА_1 дозвільну процедуру не проходила і паспорта прив'язки не отримувала.

Таким чином, адміністративною комісією було встановлено, що дійсно в діях особи, яка притягається до відповідальності, є склад проступку, за який законом передбачена адміністративна відповідальність, є вина у його вчиненні, враховано обтяжуючі та пом'якшуючі обставини, майновий стан винної, обставини установлені під час розгляду справи, досліджено усі доказові документи - адмінкомісія, в правомочному складі, не перевищивши свої повноваження щодо розгляду справи та, відповідно, у межах своєї компетенції, винесла постанову про накладення адмінстягнення у вигляді мінімального штрафу - у розмірі 850 грн

Відповідно до ст. 283 КУпАП оскаржувана постанова від 29.06.2016 року містить всі вимоги, що встановлює КУпАП: найменування органу, який виніс постанову, дату розгляду справи; відомості про особу, щодо якої розглядається справа; викладення обставин, установлених при розгляді справи; зазначення нормативного акта, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прийняте по справі рішення, підписана головуючим та секретарем комісії.

У кожному конкретному випадку виявлення правопорушення, уповноважена на те посадова особа або представник відповідного органу зобов'язаний скласти протокол про вчинення адміністративного правопорушення. Протокол - це документ, що офіційно засвідчує факти неправомірних дій, за які передбачено адміністративну відповідальність, і містить дані про особу, яка вчинила їх. У ч. 1 п. 2 ст. 255 КУпАП окреслено коло посадових осіб, які мають повноваження складати протоколи про конкретний адміністративний проступок із точним зазначенням відповідної статті нормативного джерела.

Отже, адміністративна комісія при Прилуцькій сільській раді Ківерцівського району Волинської області була компетентна розглядати дану справу, вина ФОП ОСОБА_1 встановлена, законність та обґрунтованість складання протоколу перевірено, докази досліджено, порядок притягнення особи до адміністративної відповідальності дотримано, особу своєчасно повідомлено про місце та дату розгляду справи, а тому оскаржувана постанова абсолютно законна та обґрунтована.

Таким чином, враховуючи вище наведене, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позову за безпідставності.

Керуючись ст.ст. 7, 71, 158-163 КАС України, на підставі ст.ст. 152, 218, 252, 258, 281 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Прилуцької сільської ради Ківерцівського району Волинської області про визнання протиправним та скасування рішення - відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Ківерцівський районний суд Волинської області. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, а для осіб які бути відсутні - з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Ківерцівського районного суду В.В. Корецька