Постанова від 09.11.2016 по справі 157/923/16-п

Справа № 157/923/16-п

Провадження №3/157/483/16

ПОСТАНОВА

09 листопада 2016 року м.Камінь-Каширський

Суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області Антонюк О.В., вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли повторно від Головного управління ДФС у Волинській області, щодо

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, житель ІНФОРМАЦІЯ_2, підприємець,

за ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),

встановив:

Постановою судді від 29 вересня 2016 року матеріали справи щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП були повернуті до Головного управління ДФС у Волинській області для належного оформлення, оскільки у протоколі про адміністративне правопорушення серії АА № 411722 від 13 вересня 2016 року, в порушення вимог ст. 256 КУпАП та п. 6 Інструкцію з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02 липня 2016 року № 566, яка набрала чинності 19 серпня 2016 року, не було вказано дату вчинення адміністративного правопорушення та не належним чином викладено суть правопорушення, не вказано в чому саме полягає порушення встановленого порядку обліку товарних запасів за місцем їх реалізації).

Зазначені недоліки, як свідчить зміст протоколу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1, усунуті не були: дату вчинення правопорушення у протоколі не вказано (в графі «дата, час і місце вчинення порушення» зазначається «акт перевірки № 000618 від 08.09.2016 р. о 14 год. 40 хв. кафе «Тарантелла» у м. Камінь-Каширський), суть правопорушення не конкретизовано, а лише зазначено «ОСОБА_1 вчинив правопорушення передбачене п. 12 ст. 3 ЗУ № 265/95-ВР від 06.07.95 р. «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами і доповненнями, а саме: порушення встановленого порядку обліку товарних запасів за місцем їх реалізації», відповідальність передбачена ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.

Згідно з диспозицією ч. 1 ст. 155-1 КУпАП адміністративна відповідальність передбачена за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

У відповідності до ст. 278 КУпАП посадова особа при підготовці до розгляду справи має перевірити чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення та інші матеріали, а стаття 7 КУпАП вказує на те, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами заходів адміністративного впливу провадиться у точній відповідності з законом.

На необхідність дотримання вимог закону при складані протоколу про адміністративне правопорушення звертається також увага у листі ДФС України № 19220/7/99-99-10-03-02-177 від 29.05.2015 «Щодо окремих питань застосування положень Кодексу України про адміністративні правопорушення», в якому зазначається, що протокол про адміністративне правопорушення є процесуальним документом, який фіксує закінчення стадії порушення адміністративної справи; протокол є єдиною формалізованою підставою для подальшого провадження у справі про адміністративне правопорушення; від того, наскільки грамотно він складений, залежить правильність розгляду справи по суті та обґрунтованість застосування стягнення; у протоколі повинні міститися всі відомості, необхідні для правильного вирішення справи; при викладені обставин правопорушення у протоколі вказуються місце, дата, час його вчинення, суть правопорушення, які саме протиправні дії чи бездіяльність вчинила особа, щодо якої складається протокол.

Таким чином, приходжу до висновку, що вищевказані недоліки, які не були усунуті, унеможливлюють об'єктивний розгляд справи і прийняття законного та обґрунтованого рішення, у зв'язку з чим матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 належить повторно повернути у Головне управління ДФС у Волинській області для належного оформлення.

Доводи про те, що у протоколі вказано дату вчинення адміністративного правопорушення спростовуються змістом самого протоколу, в якому дата вчинення правопорушення відсутня, а є лише посилання на акт перевірки від 08.09.2016 року .

Не можуть бути підставою для невиконання вимог закону щодо оформлення протоколу про адміністративне правопорушення в частині викладення суті адміністративного правопорушення ті обставини, що у бланку протоколу про адміністративне правопорушення немає достатньо місця для об'ємного опису вчиненого правопорушення. Вирішуючи питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності, суддя не може вийти за межі протоколу та притягнути особу до відповідальності за правопорушення, яке їй не інкримінується, оскільки буде порушено право на захист такої особи, у зв'язку з чим формулювання суті правопорушення повинно бути чітким і конкретним.

Керуючись ст. ст. 256, 268, 278 КУпАП,

постановив:

Матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП повторно повернути до Головного управління ДФС у Волинській області для належного оформлення.

Суддя: О. В. Антонюк