Справа № 419/3054/16-п
Провадження № 3/419/1480/2016
08 листопада 2016 року Новоайдарського районного суду Луганської області ОСОБА_1, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління ДФС у Луганській області у відношенні:
ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, який проживає за адресою: Луганська область, с.м.т. Слов'яносербськ, вул. Леніна - 119, зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2
за ч. 1 статті 204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 549 від 07.10.2016 року, ОСОБА_2 07.10.2016 року о 12-00 год. на гумовому човні через річку Сіверський Донець з с.м.т. Слов'яносербськ Луганської області до с. Трьохізбенка Новоайдарського району Луганської області здійснював перевезення вугілля орієнтовно загальною вагою 500 кг., чим порушив Тимчасовий порядок контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей, затверджений наказом першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей) 12.06.2015 року № 415ог зі змінами та доповненнями.
З пояснень ОСОБА_2 вбачається, що він 07.10.2016 року о 12-00 год. на гумовому човні через річку Сіверський Донець з с.м.т. Слов'яносербськ Луганської області до с. Трьохізбенка Новоайдарського району Луганської області здійснював перевезення вугілля орієнтовно загальною вагою 500 кг.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку про необхідність закрити провадження в зазначеній справі з наступних підстав.
Відповідно до Конституції України, яка має вищу юридичну силу, держава Україна є правовою державою, в якій визнається і діє осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей, затверджений наказом першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської принцип верховенства права.
Стаття 204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення за своїм характером є бланкетною.
На час вчинення ОСОБА_2 дій, зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення, діяв Тимчасовий порядок контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей, затверджений наказом першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей) 12.06.2015 року № 415 ог, замість порядку, який мав бути врегульований виключно Кабінетом Міністрів України за поданням Служби Безпеки України, як того вимагає діюче законодавство України, зокрема ст. 14-1 ЗУ «Про боротьбу з тероризмом».
Таким чином, беручи до уваги те, що на момент вчинення ОСОБА_2 зазначених дій, Кабінет Міністрів України не затвердив порядок переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, притягнення особи до адміністративної відповідальності на підставі ст. 204-3 КУпАП за порушення неіснуючого порядку переміщення товарів до району або з району проведення АТО становитиме порушення ст. 7 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. При цьому, для цілей застосування ст. 204-3 КУпАП регламентація порядку переміщення товарів до району або з району проведення АТО наказом Першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей) від 12.06.2015 р. № 415ог є недостатньою, оскільки Законом прямо визначено, що такий порядок повинен бути врегульований Кабінетом Міністрів України за поданням Служби безпеки України, а зазначений наказ не було зареєстровано в Міністерстві юстиції України та не було оприлюднено в офіційних друкованих виданнях, що не може бути підставою для притягнення осіб до відповідальності.
Отже, порушення Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей, затвердженого наказом Першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей) від 12.06.2015 р. № 415 ог, не утворює склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 204-3 КУпАП, у зв'язку з чим, провадження у справі підлягає закриттю, відповідно до положень ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Керуючись ст. ст. 1, 3, 8, 9, 57 Конституції України, ст. 7 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст. 247 п. 1, ст. 284 ч.1 п. 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
Справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч. 1 ст. 204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вугілля та гумовий човен, згідно додатку до протоколу про адміністративне правопорушення від 07.10.2016 року № 549, залишити за ОСОБА_2.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Луганської області протягом 10 днів з дня винесення постанови, через Новоайдарський районний суд Луганської області.
Суддя В.А. Лободюк