Справа № 419/3052/16-п
Провадження № 3/419/1478/2016
07 листопада 2016 року Новоайдарського районного суду Луганської області ОСОБА_1, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління ДФС у Луганській області у відношенні:
ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, який проживає та зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 - 46
за ч. 1 статті 204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 542 від 04.10.2016 року, ОСОБА_2 26.09.2016 року о 17-30 год. на автомобілі ВАЗ-21213 «Нива» реєстраційний номер НОМЕР_1 поблизу річкової переправи між с. Лопаскине та с. Трьохізбенка Новоайдарського району Луганської області через р. Сіверський Донець, яка діє незаконно, в об'їзд КПВВ, здійснював транспортування вантажу у вигляді плавлених сирків в асортименті в загальній кількості 210 картонних пакувань у кожному по 32 плавлених сирки, з метою їх переправи на непідконтрольну Україні територію в с.м.т. Слов'яносербськ Луганської області, чим порушив Тимчасовий порядок контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей, затверджений наказом першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей) 12.06.2015 року № 415ог зі змінами та доповненнями.
З пояснень ОСОБА_2 вбачається, що він 26.09.2016 року о 17-30 год. на автомобілі ВАЗ-21213 «Нива» реєстраційний номер НОМЕР_1 поблизу річкової переправи між с. Лопаскине та с. Трьохізбенка Новоайдарського району Луганської області через р. Сіверський Донець здійснював транспортування вантажу у вигляді плавлених сирків в асортименті з метою їх переправи на непідконтрольну Україні територію в с.м.т. Слов'яносербськ Луганської області на прохання знайомого.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку про необхідність закрити провадження в зазначеній справі з наступних підстав.
Відповідно до Конституції України, яка має вищу юридичну силу, держава Україна є правовою державою, в якій визнається і діє осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей, затверджений наказом першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської принцип верховенства права.
Стаття 204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення за своїм характером є бланкетною.
На час вчинення ОСОБА_2 дій, зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення, діяв Тимчасовий порядок контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей, затверджений наказом першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей) 12.06.2015 року № 415 ог, замість порядку, який мав бути врегульований виключно Кабінетом Міністрів України за поданням Служби Безпеки України, як того вимагає діюче законодавство України, зокрема ст. 14-1 ЗУ «Про боротьбу з тероризмом».
Таким чином, беручи до уваги те, що на момент вчинення ОСОБА_2 зазначених дій, Кабінет Міністрів України не затвердив порядок переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, притягнення особи до адміністративної відповідальності на підставі ст. 204-3 КУпАП за порушення неіснуючого порядку переміщення товарів до району або з району проведення АТО становитиме порушення ст. 7 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. При цьому, для цілей застосування ст. 204-3 КУпАП регламентація порядку переміщення товарів до району або з району проведення АТО наказом Першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей) від 12.06.2015 р. № 415ог є недостатньою, оскільки Законом прямо визначено, що такий порядок повинен бути врегульований Кабінетом Міністрів України за поданням Служби безпеки України, а зазначений наказ не було зареєстровано в Міністерстві юстиції України та не було оприлюднено в офіційних друкованих виданнях, що не може бути підставою для притягнення осіб до відповідальності.
Отже, порушення Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей, затвердженого наказом Першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей) від 12.06.2015 р. № 415 ог, не утворює склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 204-3 КУпАП, у зв'язку з чим, провадження у справі підлягає закриттю, відповідно до положень ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Керуючись ст. ст. 1, 3, 8, 9, 57 Конституції України, ст. 7 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст. 247 п. 1, ст. 284 ч.1 п. 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
Справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч. 1 ст. 204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вантаж у вигляді плавлених сирків в асортименті, згідно акту прийому-передачі на відповідальне зберігання товарно-матеріальних цінностей, виявлених 26.09.2016 року у ОСОБА_2, залишити за ОСОБА_2.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Луганської області протягом 10 днів з дня винесення постанови, через Новоайдарський районний суд Луганської області.
Суддя В.А. Лободюк