Постанова від 28.09.2016 по справі 808/1868/16

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 вересня 2016 року Справа № 808/1868/16 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Нестеренко Л.О., при секретарі Фесик А.В., за участю представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи

за позовною заявою Запорізької об»єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області

до Комунального підприємства «Облводоканал» Запорізької обласної ради

про стягнення податкової заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Запорізької ОДПІ Головного управління ДФС у Запорізькій області до Комунального підприємства «Облводоканал» Запорізької обласної ради про стягнення податкового боргу, в розмірі 9393437,9 грн. з податку на додану вартість. У позовній заяві позивач зазначив, що КП «Облводоканал» платник податків має непереривний податковий борг з 2013 року, контролюючі органи відповідно до пп. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини, у зв'язку з чим просить стягнути з відповідача суму податкового боргу з податку на додану вартість в розмірі 9393437,9 грн.

Відповідач проти позову не заперечує, посилається на відсутність коштів, у зв»язку з чим просить відстрочити виконання рішення суду на 5 років, посилаючись на наступне.

07.07.2016 року ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Вознесенівському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС в Запорізькій області до КП “Облводоканал” ЗОР було відкрите виконавче провадження у адміністративній справі № 808/1868/16.

На теперішній час на Комунальному підприємстві «Облводоканал» Запорізької обласної ради фінансовий стан підприємства ще більш погіршився.

Комунальне підприємство надає водопостачання та водовідведення 25 населеним пунктам Запорізької області. Більшість споживачів води - комунальні підприємства, сільськогосподарські виробники та населення. Інших надходжень, окрім плати за надані послуги з водопостачання та водовідведення, підприємство не має.

28.04.2016 року згідно виконавчого провадження № 50789229 від 28.04.2016 року накладено арешт на усі кошти, що містяться на всіх рахунках підприємства (перелік банківських установ надається копією постанови про арешт коштів божника).

Згідно зведеного виконавчого провадження на суму 11 242 289,46 грн., відділом Державної виконавчої служби у Вознесенському районі м. Запоріжжя (вимога державного виконавця від 09.06.2016 року № 827/5) планується у найближчий час арешт усіх транспортних засобів підприємства.

Тяжкий фінансово-економічний стан виник у підприємства внаслідок того, що дебіторська заборгованість утворена внаслідок не платежів з боку 2 основних боржників: ТОВ «Чиста Вода-Бердянськ» має заборгованість перед відповідачем в розмірі понад 17,68 млн. грн., та КП «Бердянськводоканал» - має заборгованість перед відповідачем в розмірі 25 952 910,08 грн.

На теперішній час вирішується питання щодо затвердження нових тарифів для Комунального підприємства «Облводоканал» Запорізької обласної ради, які в свою чергу дозволять покращити фінансовий стан підприємства. У випадку затвердження тарифів на рівні, нижчому від економічно обґрунтованого, різниця відшкодовується виробнику із бюджету.

Не профінансована в 2015 році різниця в тарифах Комунального підприємства «Облводоканал» Запорізької обласної рад. Підприємство планує скористатися правом, наданим законом та провести за рахунок субвенції у 2016 році погашення наявних податкових боргів в 2015 році.

Розглянувши матеріали справи та вислухавши представників сторін, суд вважає. що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України передбачено обов'язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Контролюючі органи відповідно до пп. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Станом на 09.06.2016 року Комунальне підприємство «Облводоканал» Запорізької обласної ради (далі відповідач) має борг перед бюджетом у розмірі 11120675,4 грн. з податку на додану вартість, в тому числі новостворений борг складає 9393437,9 гри.

Новостворений податковий борг з податку на додану вартість виник на підставі наступного:

Запорізької ОДПІ Головного управління ДФС у Запорізькій області було проведено камеральну перевірку про несвоєчасну сплату податку на додану вартість , про що складено акт №1/15-01/03327115 від 13.01.2016 р.

За результатами перевірки прийняте податкове повідомлення рішення №0000171201 від 22.02.2016 р., згідно якого нараховано штрафну санкцію у розмірі 20% на суму 325426,6 грн.

Запорізькою ОДПІ Головного управління ДФС у Запорізькій області було проведено камеральну перевірку про несвоєчасну сплату податку на додану вартість, про складено акт №47/12-01/03327115 від 14.03.2016 р. За результатами перевірки прийняте податкове повідомлення рішення №0002231201 від 23.03.2016 р. згідно якого нараховано штрафну санкцію у розмірі 20% на суму 30565,00 грн. та №0002191201 від 23.03.2016, згідно якого. нараховано штрафну санкцію у розмірі 10% на суму 349,10 грн.

Запорізькою ОДПІ Головного управління ДФС у Запорізькій області проведено камеральну перевірку задекларованих у податковій звітності сум податку на додану вартість, про що складено акт №15/12-01/03327115 від 23.02.2016 р.

За результатами перевірки прийняте податкове повідомлення рішення №0002641201 від 01.04.2016 р., згідно якого нараховано основного платежу 11779 грн. та штрафну санкцію у розмірі 5890,00 грн.

Запорізькою ОДПІ Головного управління ДФС у Запорізькій області проведено камеральну перевірку своєчасності подання податкової звітності з податку додану вартість, про що складено акт №129/12-01/03327115 від 23.03.2016 р.

За результатами перевірки прийняте податкове повідомлення рішення №0002791201 від 04.04.2016 р., згідно якого нараховано штрафну санкцію у розмірі 170,00 грн.

Фахівцями Запорізької ОДПІ Головного управління ДФС у Запорізькій області проведено документальну планову виїзну перевірку з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2013 р. по 31.12.2014 р, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2013 р. по 31.12.2014 рік., про що складено акт №154/12-01/03327115 від 25.12.2015 р.

За результатами означеної перевірки прийняте податкове повідомлення рішення №0000041305 від 15.02.2016 р. згідно якого нараховано штрафну санкцію у розмірі 510,00 грн. та № НОМЕР_1 від 15.02.2016 р., яким нараховано основного платежу 5065901 грн. та штрафні санкції у сумі 2532950,50 грн.

Відповідачем було подано декларацію за березень 2016 року № НОМЕР_2 від 19.04.2016 р. згідно якої нарахуванню та сплаті підлягає 302099,00грн. податку на додану вартість.

Пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України встановлено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до пп.49.18.1 п.49.18 статті 49 Податкового кодексу України податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, тобто у даному випадку - до 20.04.2015р. включно.

Відповідно до п. 1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації.

Відповідач суму податку на додану вартість у розмірі 302099,00грн. визначену у декларації за березень 2016 року № НОМЕР_2 від 19.04.2016 р. до 30.04.2015р. не сплатив.

Таким чином, відповідачем не сплачена сума податку на додану вартість у розмірі 302099.00грн., зазначена ним у декларації та згідно з пп. 14.1.175 п. 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, вважається податковим боргом.

У відповідності до п.п. 129.1.2 та п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України відповідачу після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплата грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом.

Тому, згідно особового рахунку відповідачу обґрунтовано нарахована пеня в сумі 752,37+1117798=1118550,37 грн.

Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Підпунктами 95.1 - 95.3 ст. 95 Податкового кодексу встановлено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно п 95.2 ст. 95 Податкового кодексу стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Податкову вимогу від 10.10.2014 року № 845-25 було вручено відповідачу 10.10.2014р.

Відповідно до п. 59.3 ст. 59 Податкового кодексу податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Відповідно до п.59.5 ст. 59 податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Згідно до п. 58.3. статті 58 Податкового кодексу України податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

За таких умов позовні вимоги Запорізької ОДПІ Головного управління ДФС у Запорізькій області є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 156, ст.160 ст.165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов позивача - задовольнити.

Стягнути з Комунального підприємства «Облводоканал» Запорізької обласної ради суму податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 9393437,9 грн. - на р/р 31118029700007, отримувач УК у м.Запоріжжі (Орджонікідзевський район 14010100), код отримувача 38025409, банк - ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015 з рахунків платника податків - Комунальне підприємство «Облводоканал» Запорізької обласної ради (код ЄДРПОУ 03327115) у банках, обслуговуючих такого платника податків, а також за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Л.О. Нестеренко