Ухвала від 10.11.2016 по справі 805/4195/16-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

10 листопада 2016 року Справа № 805/4195/16-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Кірієнко В.О., розглянувши у приміщенні суду за адресою: м. Слов'янськ, вул. Добровольського, 1, позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Державної казначейської служби України в Подільському районі м. Києва про визнання протиправною бездіяльності та визнання протиправними дій, -

ВСТАНОВИВ:

07.11.2016р. позивач, ОСОБА_1, звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Державної казначейської служби України в Подільському районі м. Києва про визнання протиправною бездіяльності та визнання протиправними дій.

Вивчивши подані матеріали, суд приходить до висновку, що дана позовна заява не відповідає вимогам ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі за текстом - КАС України).

Згідно частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви приєднується документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (в редакції, чинній на момент звернення позивача до суду з даним позовом), Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (в редакції, чинній на момент звернення позивача до суду з даним позовом), розмір ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову не майнового характеру, зокрема, фізичною особою встановлюється ставка судового збору у розмірі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

У відповідності до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік", розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2016 року складає 1378 грн.

Згідно ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

З аналізу наведених норм вбачається, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову з вимогами про визнання протиправною бездіяльності по невиконанню виконавчого листа, виданого 12.09.2013року Ворошиловським районним судом м. Донецька по справі №255/1067/13-ц та визнання протиправними дій по поверненню виконавчого листа, виданого 12.09.2013року Ворошиловським районним судом м. Донецька, позивачу необхідно сплатити судовий збір в загальному розмірі 1102,4рн. (551,20грн.*2).

При цьому, позивачем в якості доказів сплати судового збору надано суду квитанцію від 07.11.2016року на суму 551,20грн.

Отже, позивачу необхідно сплатити судовий збір в розмірі 551,20грн., що з урахуванням квитанції від 07.11.2016року на суму 551,20грн.

Відповідно до ч.1 п.4 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються, зокрема, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Всупереч зазначеній нормі, позивачем не зазначені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Згідно частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 106, 108, 160, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Державної казначейської служби України в Подільському районі м. Києва про визнання протиправною бездіяльності та визнання протиправними дій - залишити без руху.

Надати ОСОБА_1 строк до 25.11.2016року для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання доказів сплати судового збору в розмірі 551,20грн., надання адміністративного позову, оформленого відповідно до вимог ст.106 КАС України у кількості примірників відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб у справі.

У разі не усунення недоліків позовної заяви, яку залишено без руху, вона повертається позивачеві.

Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі до адміністративного суду апеляційної інстанції апеляційної скарги через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня отримання ухвали.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Кірієнко В.О.