18.06.2012
Справа № 2-а/1416/594/2012
Іменем України
18 червня 2012 року Ленінський районний суд м. Миколаєва у складі:
головуючого - судді Спінчевської Н.А.,
при секретарі - Ковальовій С.В.,
за участю позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Миколаєві адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Миколаївського міського УДАІ УМВС України в Миколаївській області, інспектора ДПС ДАІ України в Миколаївській області про скасування постанови про адміністративне правопорушення,
В квітні 2012 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Миколаївського міського УДАІ УМВС України в Миколаївській області, інспектора ДПС ДАІ України в Миколаївській області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення.
Позивач вказує на те, що 1 квітня 2012 року приблизно о 16:40 він, керуючи автомобілем НОМЕР_1, рухався по вул. Чигрина у м. Миколаєві, на зелений сигнал світлофору. На перехресті вулиць Чигрина та Корабелів через щільний руху автомобілів він не міг завершати маневр (поворот в лівий бік), оскільки було ввімкнено забороняючий сигнал світлофору та він був вимушений зупинитись з ввімкненим сигналом лівого повороту та чекати, коли ввімкнеться сигнал світлофору, що дозволяє рух та закінчиться потік автомобілів по вул. Чигрина у зворотньому напрямку. Проте був зупинений працівником ДАІ, який склав відносно нього адміністративний протокол про порушення п. 16.8 ПДР, та виніс постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 122 КУпАП, якою на нього було накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 425 грн. З протоколом та постановою він не згоден.
Посилаючись на викладене, просив суд скасувати постанову ВЕ1 № 033745 від 01 квітня 2012 року.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав та просив позов задовольнити. Представник відповідача позов не визнав, заперечуючи проти його задоволення.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, які є у справі, суд приходить до наступного.
01 квітня 2012 року Заступником командира 2-го взводу роти ДПС ДАІ ММУ в Миколаївській області відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення, в якому зазначено, що 01 квітня 2012 року о 16:30 год. водій ОСОБА_1, керуючи автомобілем «Мітцубісі», н/з С1573 НІ, по вул. Чигрина у м. Миколаєві в'їхав на перехрестя при ввімкненому сигналі світлофора, що дозволяє рух (зелений) та не покинув його в наміченому напрямку при ввімкнені забороняючого сигналу, чим порушив п. 16.8 ПДР України.
За даним фактом 01 квітня 2012 року Заступником командира 2-го взводу роти ДПС ДАІ ММУ в Миколаївській області ОСОБА_3 винесено постанову ВЕ1 № 033745 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 122 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 425 грн.
Позивач від письмових пояснень та підпису протоколу про адміністративне правопорушення відмовився в присутності двох свідків.
Згідно ст.. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які матеріали і фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п. 3 ч.1 ст. 288 КУпАП постанову посадової особи про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржено в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному КАС України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
Згідно з п. 2.8 розділу 2 Інструкції з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 26.02.2009 року N 77 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.04.2009 року за N 374/16390, справи про адміністративні правопорушення розглядаються в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, крім випадків фіксації правопорушення за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису (ст. 258 КУпАП).
Згідно положень ч.2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ст. 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Вина особи, яка притягується до відповідальності, має бути доведена належними доказами, а не ґрунтуватися на припущеннях, усі сумніви, щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь, згідно ст. 62 Конституції України.
Приймаючи до уваги, що представником відповідача в судовому засіданні не надано суду, доказів на підтвердження вини позивача крім протоколу, суд приходить до висновку про відсутність підстав для притягнення позивача до адміністративної відповідальності.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 288,247 КУпАП, ст.ст. 161, 163, 172-2 КАС України, суд -
Постанову ВЕ 1 № 033745 від 01.04.2012 року по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.122 ч.2 КУпАП скасувати, провадження у справі закрити в зв'язку з відсутністю складу правопорушення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Н.А. Спінчевська