25.10.2012
Справа № 2-а/1416/834/2012
Іменем України
25 жовтня 2012 року Ленінський районний суд м. Миколаєва у складі:
головуючого - судді Спінчевської Н.А.,
при секретарі - Ковальовій С.В.,
за участю представника відповідача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Миколаєві адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до УДАІ УМВС України в Миколаївській області про скасування постанови про адміністративне правопорушення,
В жовтні 2012 року ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до УДАІ УМВС України в Миколаївській області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення.
Позивачка вказує на те, що 10 жовтня 2012 року відносно неї складено протокол про адміністративне правопорушення за порушення п. 12.4 ПДР, а також винесено постанову про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 255 грн. Проте, з протоколом та постановою вона не згодна, швидкість руху вона не перевищувала, правила дорожнього руху не порушувала.
Посилаючись на викладене, просила суд скасувати постанову АО1 № 072127 від 10 жовтня 2012 року.
В судове засідання позивачка не з'явилася, подала до суду заяву про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги підтримала.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, пояснивши суду, що протокол про адміністративне правопорушення та постанова у справі про адміністративне правопорушення складені у відповідності до вимог чинного законодавства та позивачкою не надано жодних підтверджень протиправності дій працівника ДАІ під час оформлення адміністративних матеріалів.
Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, які є у справі, суд приходить до наступного.
10 жовтня 2012 року інспектором ДПС відносно ОСОБА_2 складено протокол про адміністративне правопорушення, в якому зазначено, що 10 жовтня 2012 року приблизно о 09:09 год. водій ОСОБА_2, керуючи автомобілем «Шкода», н/з НОМЕР_1, по пр. Жовтневому - вул.. Менделєєва у м. Миколаєві рухалася зі швидкістю 83 км/год, чим порушила п. 12.4 ПДР України.
За даним фактом 10 жовтня 2012 року інспектором роти ДПС ОСОБА_3 винесено постанову АО1 № 072127 про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 122 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 255 грн.
Позивачка із змістом протоколу та постанови ознайомлена, про що свідчить її підпис на них та викладені зауваження щодо незгоди з правопорушенням.
Згідно ст.. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які матеріали і фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п. 3 ч.1 ст. 288 КУпАП постанову посадової особи про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржено в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному КАС України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
Згідно з п. 2.8 розділу 2 Інструкції з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 26.02.2009 року N 77 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.04.2009 року за N 374/16390, справи про адміністративні правопорушення розглядаються в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, крім випадків фіксації правопорушення за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису (ст. 258 КУпАП).
Згідно положень ч.2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ст. 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Вина особи, яка притягується до відповідальності, має бути доведена належними доказами, а не ґрунтуватися на припущеннях, усі сумніви, щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь, згідно ст. 62 Конституції України.
На спростування заперечень позивачки відповідач посилався на результати вимірювання швидкості приладом «Трукам».
Разом з тим, відповідач не довів суду, що зазначений вимірювальний пристрій має відповідну сертифікацію, що правильно було зафіксовано швидкість позивачки, про відсутність ймовірної для цього приладу похибки.
Зазначені обставини перешкоджають суду дійти висновку, що позивачка перевищила встановлену швидкість більше, як на 20 км/год.
За такого, суд приходить до висновку про відсутність підстав для притягнення позивачки до адміністративної відповідальності.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 288,247 КУпАП, ст.ст. 161, 163, 172-2 КАС України, суд -
Постанову АО 1 № 072127 від 10 жовтня 2012 року по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ст.122 ч.1 КУпАП скасувати, провадження у справі закрити в зв'язку з відсутністю складу правопорушення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Н.А. Спінчевська