14.10.2010
іменем України
Справа № 2-а-2165/2010 р.
14.10.2010року Ленінський районний суд м. Миколаєва у складі:
головуючого судді Рум'янцевої Н.О.
при секретарі Наумкіній О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Миколаєві адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УДАІ УМВС України в Миколаївській області про скасування постанови ВЕ№260124 від 14.09.2010року по справі про адміністративне правопорушення,
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до УДАІ УМВС України в Миколаївській області про скасування постанови ВЕ№260124 від 14.09.2010року по справі про адміністративне правопорушення.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що 14.09.2010р. інспектором ДПС відносно нього був складений протокол про адміністративне правопорушення, у якому було зазначено, що він керуючі т/з «ГАЗ» д/нВЕ9983АТ по пр. Жовтневому перехрестя з вул.. Авангардною не пропустив пішоходів на нерегульованому пішохідному переході. В той же день була складена постанова по справі та накладене адміністративне стягення у розмірі 255грн.. З протоколом позивач не згодний, оскільки вважає що його вина не доведена ніякими фактичними даними.
У судове засідання позивач не з'явився, про дату та час слухання справи був повідомлений належним чином.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився про дату та час слухання справи був повідомлений належним чином.
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши письмові матеріали справи, суд переходить до наступного.
14.09.2010року відносно ОСОБА_1 за порушення пукту 18.1 Правил дорожнього руху України інспектором ДАІ був складений протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.122 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Постановою ВЕ№260124 від 14.09.2010року про накладення адміністративного стягення на позивача було накладено стягнення передбачене статтею 122 ч.1 КУпАП у розмірі 255гривен.
Для провадження у справах про адміністративні правопорушення характерним є специфічний вид доказу - безпосередні спостереження осіб, уповноважених на складання протоколу про адміністративні правопорушення, які фіксуються у протоколі про адміністративне правопорушення.
В даному випадку правопорушення було виявлено та зафіксовано інспектором ДПС, доказом в справі про адміністративне правопорушення є протокол про адміністративне правопорушення та пояснення позивача надані при підписанні протоколу.
У відповідності до статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне провопорушення є будь-яки фактичні дані, на основі яких посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення та встановлений перелік допустимих доказів: протокол про адміністративне правопорушення, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, протоколом про вилучення речей та іншими документами. При цьому статтею не передбачено обов'язковість наявності усіх доказів одночасно для встановлення наявності чи відсутності факту правопорушення.
Позивач при підписанні протоколу зазначив з протоколом не згоден, оскільки не має свідків, фотографій тощо.
В діях посадової особи порушень не виявлено, оскільки у відповідності до ст. 255 КУпАП у справах про адміністративні правопорушення, розгляд яких віднесено до відання органів зазначених у статтях 222 - 244-17 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи цих органів. Статтею 222 КУпАП передбачено, що розгляд справ про адміністративні правопорушення передбачені частиною 1 та 2 статті 122 відноситься до компетенції органів внутрішніх справ. Постанова про накладення адміністративного стягнення відповідає вимогам ст.283 КУпАП.
Згідно Наказу Міністерства внутрішніх справ України №77 від 26.02.2009року затверджена Інструція з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, згідно пункту 2.13. - посадова особа, яка виносить постанову, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (стаття 252 КУпАП) .
Позивачем до матеріалів справи не надано жодних доказів, які б спростовували факт правопорушення, звернення до суду суд розцінює як намагання уникнути відповідальності за адміністративне правопорушення, тому суд вважає що позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 122, 160-163, 171-2 КАС України, ст. 293 КпАП України, суд
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до УДАІ УМВС України в Миколаївській області про скасування постанови ВЕ№260124 від 14.09.2010року по справі про адміністративне правопорушення - відмовити.
В порядку ст.171-2 КАС України постанова є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя: