Ухвала від 07.11.2016 по справі 161/12245/15-а

УХВАЛА

про відмову в задоволенні заяви про відстрочення виконання судового рішення

07 листопада 2016 року Справа № 161/12245/15-а

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Мачульського В.В.,

при секретарі судового засідання Сметані Т.В.,

за участю представника відповідача Грушецької Г.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку заяву Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про відстрочення виконання судового рішення у адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Управління міністерства внутрішніх справ України у Волинській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

04 грудня 2015 року Волинським окружним адміністративним судом було винесено постанову, яка залишена без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 08 вересня 2016 року, якою позовні вимоги ОСОБА_2 до Управління міністерства внутрішніх справ України у Волинській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії задоволено. Визнано протиправною бездіяльність УМВС України у Волинській області, щодо неподання до ГУ ПФУ України у Волинській області довідки належного зразка про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 з урахуванням доплати за роботу в нічний час в розмірі 35% посадового окладу та інших складових грошового забезпечення, для перерахунку пенсії. Зобов'язано УМВС України у Волинській області подати до ГУ ПФУ України у Волинській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 з урахуванням доплати за роботу в нічний час в розмірі 35% посадового окладу та інших складових грошового забезпечення, для перерахунку пенсії з 01 липня 2015 року по 06 листопада 2015 року та зобов'язано ГУ ПФУ України у Волинській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 на підставі виданої довідки УМВС України у Волинській області із врахуванням у грошовому забезпеченні 35% доплати за роботу в нічний час та інших складових грошового забезпечення з 01 липня 2015 року по 06 листопада 2015 року.

Дана постанова суду набрала законної сили 08 вересня 2016 року.

28 жовтня 2016 року ГУ ПФУ України у Волинській області подало заяву про відстрочення виконання судового рішення посилаючись на те, що 17 жовтня 2016 року до головного управління надійшла постанова про відкриття виконавчого провадження від 11 жовтня 2016 року з виконання виконавчого листа №851/2016, виданого Волинським окружним адміністративним судом про зобов'язання ГУ ПФУ України у Волинській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 на підставі виданої довідки УМВС України у Волинській області із врахуванням у грошовому забезпеченні 35% доплати за роботу в нічний час та інших складових грошового забезпечення з 01 липня 2015 року по 06 листопада 2015 року. Відповідно до пункту 2 зазначеної постанови, необхідно було виконати рішення суду протягом 10 робочих днів (до 28 жовтня 2016 року), однак, через те, що виконання рішення суду залежить від довідки про грошове забезпечення, яку має видати УМВС України у Волинській області, його виконання стало неможливим у названій постанові строк. Просить суд відстрочити виконання постанови суду.

В судовому засіданні представник відповідача ГУ ПФУ України у Волинській області заяву про відстрочення судового рішення підтримала, з підстав викладених у ній та просить суд її задовольнити.

На розгляд заяви про відстрочення судового рішення позивач, представник відповідача УМВС України у Волинській області та державний виконавець не з'явилися, хоча належним чином були повідомлені про дату, час та місце розгляду заяви. З клопотаннями про відкладення розгляду заяви до суду не звертались.

Відповідно до частини другої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Заслухавши пояснення представника відповідача ГУ ПФУ України у Волинській області, дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до висновку, що заява про відстрочення виконання судового рішення задоволенню не підлягає, з наступних мотивів та підстав.

Судам встановлено, що 11 жовтня 2016 року державний виконавець виніс постанову про відкриття виконавчого провадження №52606604, якою боржнику - ГУ ПФУ України у Волинській області надав строк на самостійне виконання рішення суду (до 28 жовтня 2016 року), проте на час звернення до суду, рішення суду ГУ ПФУ у Волинській області не виконало.

Стаття 124 Конституції України і стаття 14 КАС України встановлюють, що судові рішення, зокрема постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Статтею 263 КАС України передбачено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.

Тобто, в розумінні наведеної статті при вирішенні заяв про відстрочення або розстрочення виконання судового рішення слід мати на увазі, що їх задоволення можливе лише у «виняткових випадках», які суд визначає виходячи з особливого характеру обставин, які ускладнюють або виключають можливість виконання рішення: відсутність коштів на рахунку, відсутність майна, стихійне лихо, інші обставини непереборної сили чи такі, настання яких не залежить від волі боржника. Підставою для відстрочення виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення у встановлений строк або роблять його неможливим.

Під відстроченням виконання рішення розуміється перерва у вчиненні виконавчих дій на певний, точно визначений строк, протягом якого виконавчі дії не проводяться, у зв'язку з існуванням обставин, за наявності яких вчасне виконання завдає шкоди правам або інтересам боржника або інших осіб.

Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно з частини першої статті 71 КАС України повинна навести доводи і подати суду докази в підтвердження того, що ускладнює виконання рішення у встановлений строк або робить його неможливим.

Обґрунтовуючи необхідність відстрочення виконання постанови суду від 04 грудня 2015 року, заявник зокрема послався на невидачу довідки про грошове забезпечення УМВС України у Волинській області, однак жодних обґрунтувань, чому саме останній не може видати таку довідку, а також підтверджуючих письмових доказів суду не надано, що в свою чергу свідчить про відсутність передбачених частиною першої статті 263 КАС України обставин, що ускладнюють виконання рішення. Крім того, ГУ ПФУ України у Волинській області не вчинялося жодних дій для отримання від УМВС України у Волинській області відповідної довідки. Також, заявником не вказано конкретний термін на який строк є необхідність відстрочити виконання рішення суду.

Враховуючи вище викладене, суд приходить до висновку, що відповідач не навів винятковості обставин на їх задоволення та не надав достатніх аргументованих доказів в підтвердження своєї заяви про відстрочення виконання судового рішення, а тому в її задоволенні слід відмовити.

Керуючись статтями 165, 263 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

В задоволенні заяви Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про відстрочення виконання постанови Волинського окружного адміністративного суду від 04 грудня 2015 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Управління міністерства внутрішніх справ України у Волинській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, відмовити повністю.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня її проголошення, а іншими сторонами у справі з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий

Суддя В.В.Мачульський