Ухвала від 07.11.2016 по справі 805/3735/16-а

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

07 листопада 2016 р. справа № 805/3735/16-а

Суддя Донецького апеляційного адміністративного суду Ястребова Л. В. , розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 по справі Донецького окружного адміністративного суду № 805/3735/16-а (головуючий І інстанції Христофоров А.Б.) за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, Головного управління Державної казначейської служби України у Донецькій області, про визнання дій незаконними, зобов'язання вчинити дії, стягнення моральної шкоди,-

ВСТАНОВИВ:

До Донецького апеляційного адміністративного суду надійшла адміністративна справа № 805/3735/16-а разом з апеляційною скаргою ОСОБА_1.

Ознайомившись з даною апеляційною скаргою, вважаю, що вона не відповідає вимогам ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), у зв'язку з чим така скарга підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.

Пунктом 3 частини 1 ст.187 КАС України, в апеляційній скарзі зазначаються вимоги особи, яка подає апеляційну скаргу, до суду апеляційної інстанції.

Суддя-доповідач зазначає, що зі змісту апеляційної скарги не зрозуміло, яке саме судове рішення оскаржується останнім. Апелянт зазначає лише те, що він оскаржує три рішення суду, але який конкретно процесуальний документ він оскаржує, а також дата його прийняття апелянтом в апеляційній скарзі не зазначено.

Також необхідно зазначити, що апеляційна скарга, яка міститься в матеріалах справи була надіслана засобами електронного зв'язку, тобто, в матеріалах справи відсутня апеляційна скарга, оформлена відповідно до вимог ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України.

В апеляційній скарзі апелянт зазначає про відсутність можливості надання апеляційної скарги відповідно вимог ст.187 КАС України у зв'язку з проведенням АТО.

Суддя-доповідач зазначає, що зазначена обставина не є підставою для прийняття апеляційної скарги, оскільки на даний час відсутні будь-які законодавчо закріплені виключення для громадян України які опинилися на території проведення антитерористичної операції та вважає за необхідне зазначити про таке.

Абзацом 4 пункту 23 Пленуму Вищого адміністративного суду від 01 листопада 2013 року №15, визначено наступне.

Суди повинні мати на увазі, що позовна заява та апеляційна скарга подаються до судів у письмовій формі (ч. 1 ст. 105, ч. 1 ст. 187 КАС України). Отже, предметом судового розгляду можуть бути лише позовна заява та апеляційна скарга, які складені в письмовій формі. Такі документи підлягають обов'язковій реєстрації в автоматизованій системі документообігу суду, яка визначає суддю або колегію суддів для розгляду такої справи (ч. ч. 2, 3 ст. 151 КАС України). Зазначені правила не застосовуються в разі подання до суду позовної заяви або апеляційної скарги у виборчій справі не в письмовій формі (електронною поштою тощо).

З урахуванням викладеного, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, з наданням строку для усунення вказаних недоліків, а саме, апелянту необхідно надіслати до Донецького апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу у письмовому вигляді підписаною особисто з копіями відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, оскільки остання була напраленна електронною поштою, що не передбачено Кодексом адміністративного судочинства України.

Щодо посилання ОСОБА_1 на застосування положень Закону України "Про звернення громадян" щодо прийняття апеляційної скарги в електронному вигляді, необхідно зазначити що питання відповідності апеляційної скарги до вимог законодавства регулюється спеціальним Законом, а саме, Кодексом адміністративного судочинства України, який і необхідно застосовувати в даному випадку.

Частиною 3 статті 189 КАС України встановлено, що до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

Відповідно до частини 1 статті 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Таким чином, апелянту необхідно усунути виявлені судом недоліки апеляційної скарги шляхом надіслання до Донецького апеляційного адміністративного суду апеляційної скарги в письмовому вигляді та зазначити, яке саме рішення Донецького окружного адміністративного суду оскаржується, а також дата його прийняття.

Керуючись ст. 108, 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 по справі Донецького окружного адміністративного суду № 805/3735/16-а - залишити без руху.

Апелянту усунути встановлені недоліки апеляційної скарги шляхом надіслання до Донецького апеляційного адміністративного суду апеляційної скарги в письмовому вигляді та зазначити, яке саме рішення Донецького окружного адміністративного суду оскаржується, а також дата його прийняття.

Надати апелянту строк для усунення виявлених недоліків апеляційної скарги - десять днів з дня отримання копії ухвали.

Після усунення недоліків апеляційної скарги у строк, встановлений судом, вона вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.

В разі невиконання вимог цієї ухвали апеляційна скарга повертається апелянту.

Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів.

Суддя Ястребова Л. В.