ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (0322)-61-58-10
про повернення позовної заяви
04 листопада 2016 року№813/3815/16
Cуддя Львівського окружного адміністративного суду Кузан Ростислав Ігорович розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Інспекції державного архутектурно-будівельного контролю у м.Львові про визнання незаконними протоколу і припису, скасування постанови,
ОСОБА_1 звернувся у Львівський окружний адміністративний суд з позовом до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м.Львові, в якому просить:
- визнати незаконними Протокол від 26.09.16р. про правопорушення у сфері містобудівної діяльності та Припис від 26.09.16р. про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, складені провідним інспектором відділу інспекційної роботи Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові;
- визнати незаконною та скасувати Постанову начальника Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові від 11.10.16р. про визнання винним у вчиненні порушення, передбаченого абзацом другим частини першої статті 2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» та накладення штрафу в розмірі 130 500 гривень.
Згідно з пунктом 6 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Статтею 18 КАС України встановлено предметну підсудність адміністративних справ.
Пунктом 1 частини 1 статті 18 КАС України визначено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Як видно зі змісту позовної заяви, предметом оскарження у даній справі є рішення начальника Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові.
Ухвалою Львівської міської ради від 30.09.15р. № 5118 затверджено Положення про інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові (далі - Положення).
Згідно з пунктом 1.1 Положення, ІДАБК у м. Львові є виконавчим органом Львівської міської ради, що створений на підставі ухвали Львівської міської ради від 19.06.15р. № 4780 "Про створення ІДАБК Львівської міської ради", Законів України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства", "Про регулювання містобудівної діяльності", "Про місцеве самоврядування в Україні".
Відповідно до статті 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Таким чином, дана адміністративна справа не підсудна окружному адміністративному суду та повинна розглядатися місцевим загальним судом як адміністративним судом, з урахуванням вимог щодо територіальної підсудності адміністративних справ, встановлених статтею 19 КАС України.
Відповідно до пункту 6 частини третьої статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачу, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Керуючись ст.ст. 18, 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Інспекції державного архутектурно-будівельного контролю у м. Львові про визнання незаконними протоколу і припису, скасування постанови повернути позивачу разом з усіма доданими до неї матеріалами.
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Кузан Р.І.
.