ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про повернення позовної заяви
"07" листопада 2016 р. Справа № 809/1490/16
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Микитин Н.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Державного реєстратора прав на нерухоме майно Ружицької Зоряни Ярославівни про визнання рішення №31880527 від 17.10.2016 незаконним та зобов"язання до вчинення дій,-
ОСОБА_1 звернувся в суд із адміністративним позовом до Державного реєстратора прав на нерухоме майно Ружицької Зоряни Ярославівни про визнання рішення №31880527 від 17.10.2016 незаконним та зобов"язання до вчинення дій.
Відповідно до вимог пункту 6 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених КАС України.
Розглянувши адміністративний позов, вивчивши долучені до нього письмові документи і матеріали, суд, вирішуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження у адміністративній справі окружним адміністративним судом, виходить із наступних правових позицій.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам, як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" відповідно до Конституції України визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
Згідно з ч.1 ст.5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" система місцевого самоврядування включає: сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради.
Частиною 1 статті 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" встановлено, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Судом встановлено, що відповідачем у справі є посадова особа органу місцевого самоврядування - Державний реєстратор прав на нерухоме майно Снятинської міської ради Ружицька Зоряна Ярославівна.
Таким чином, адміністративна справа, в якій відповідачами є посадова особа органу місцевого самоврядування, за правилами пункту 1 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, підсудна місцевому загальному суду, як адміністративному, який визначається за правилами територіальної підсудності, встановленими статтею 19 Кодексу адміністративного судочинства України.
За таких обставин, адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Державного реєстратора прав на нерухоме майно Снятинської міської ради Ружицької Зоряни Ярославівни про визнання рішення №31880527 від 17.10.2016 незаконним та зобов"язання до вчинення дій, підсудна місцевому загальному суду як адміністративному, а саме Снятинському районному суду Івано-Франківської області, і не підсудна Івано-Франківському окружному адміністративному суду.
Відповідно до п.6 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві судом, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 108, 160, 165 КАС України, суддя, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Державного реєстратора прав на нерухоме майно Ружицької Зоряни Ярославівни про визнання рішення №31880527 від 17.10.2016 незаконним та зобов"язання до вчинення дій - повернути позивачу з усіма доданими документами.
Роз'яснити позивачу право на звернення з даним позовом до місцевого загального суду як адміністративного суду.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя /підпис/ Микитин Н.М.