Справа № 1-132-08
Провадження № 1-в/513/82/16
Саратський районний суд Одеської області
07 листопада 2016 року Саратський районний суд Одеської області у складі: судді ОСОБА_1 , за участю: секретаря ОСОБА_2 , представника Саратського відділення поліції Білгород-Дністровського ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , засудженого ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Сарата подання начальника Саратського відділення поліції Білгород-Дністровського ВП ГУНП в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду щодо
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, не працюючого, раніше судимого 03 вересня 2008 року Саратським районним судом Одеської області за ч.2 ст. 121 КК України до семи років позбавлення волі, постановою Малиновського районного суду м.Одеси від 26 червня 2013 року звільнений 02 липня 2013 року умовно-достроково на 2 роки 2 місяці та 8 днів,
Представник Саратського ВП Білгород-Дністровського ВП ГУНП в Одеській області, підтримуючи подання, зазначив, що ОСОБА_4 , будучи засудженим до позбавлення волі за тяжкий злочин, після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не встав, характеризується негативно, систематично порушує громадський порядок. Протягом року три рази притягувався до адміністративної відповідальності та неодноразово був попереджений про недопустимість антигромадської поведінки.
У зв'язку з чим, представник Саратського ВП Білгород-Дністровського ВП ГУНП в Одеській області просив суд встановити щодо ОСОБА_4 адміністративний нагляд згідно п. “в” ст. 3 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” терміном на один рік з відповідними обмеженнями.
ОСОБА_4 не заперечував проти встановлення стосовно нього адміністративного нагляду.
Заслухавши представника Саратського ВП Білгород-Дністровського ВП ГУНП в Одеській області та засудженого ОСОБА_4 , дослідивши та оцінивши письмові докази, суд приходить до висновку, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно п. “в” ст.3 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів за до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно - дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Частини 1, 6 ст.5 зазначеного закону визначають, що адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Після розгляду справи суддя виходить до нарадчої кімнати для прийняття рішення, після чого повертається в зал засідань і оголошує постанову про встановлення адміністративного нагляду та обмежень, які встановлюються щодо поведінки піднаглядного.
Відповідно до ст. 6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Відповідно до ст.10 цього закону до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Як вбачається з копії вироку Саратського районного суду Одеської області від 03 вересня 2008 року (а.с. 6-7) та вимоги на перевірку (а.с. 5), ОСОБА_4 був засуджений до позбавлення волі за тяжкий злочин, звільнився з місць позбавлення волі умовно-достроково 02 липня 2013 року.
Після відбуття покарання ОСОБА_4 систематично порушував громадський порядок та права інших громадян, протягом року три рази притягувався до адміністративної відповідальності, що підтверджується постановами, а саме: 11 листопада 2015 року - за ч.1 ст.178 КУпАП; 12 січня 2016 року - за ст. 173 КУпАП; 19 травня 2016 року - за ч.2 ст. 178 КУпАП (а.с. 11, 13, 16).
Органи поліції попереджали ОСОБА_4 про недопустимість антигромадської поведінки, що підтверджується відповідними протоколами (а.с. 12, 14). За місцем проживання ОСОБА_4 характеризується негативно, зловживає спиртними напоями, не працює (а.с. 9).
Тому суд вважає необхідним встановити щодо ОСОБА_4 адміністративний нагляд терміном на один рік з відповідними обмеженнями.
Керуючись п."в" ст.3, ст.ст. 5, ч.1 ст. 6 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”, суд
Встановити адміністративний нагляд щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , терміном на один рік з наступними обмеженнями:
1. Заборонити вихід у нічний час з 21 години до 05 години з місця мешкання, з будинку АДРЕСА_1 .
2. Заборонити виїзд за межі Саратського району без дозволу начальника Саратського ВП Білгород-Дністровського ВП ГУНП України в Одеській області.
3. Кожний вівторок кожного місяця з 10 години до 11 години являтися на реєстрацію до службового кабінету дільничного інспектора, розташованого в приміщенні Плахтіївської сільської ради Саратського району Одеської області.
4. Заборонити відвідування розважальних закладів, в яких здійснюється реалізація алкогольних напоїв на розлив.
Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Одеської області через Саратський районний суд Одеської області протягом семи днів з дня оголошення постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя ОСОБА_1