Постанова від 07.11.2016 по справі 521/13265/16-а

Справа № 521/13265/16-а

Провадження № 2а/521/291/16

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 листопада 2016 року м. Одеса

Малиновський районний суд м. Одеси, в складі:

головуючого - судді Гуревського В.К.,

при секретарі - Ардаковської А.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Одесі адміністративну справу за позовною заявою Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області в особі Старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції в Одеській області Носенко С.Б., про визнання дій незаконними та скасування постанови,-

ВСТАНОВИВ:

До Малиновського районного суду м. Одеси звернулось Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси із адміністративним позовом до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області, просила визнати дії старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції в Одеській області Носенко С.Б. про скасування постанови від 30 червня 2016 року у виконавчому провадженні ВП №50937101, про накладення на управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси штрафу в сумі 1360,00 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач вказав, що Постановою Малиновського районного суду м. Одеси від 22 червня 2009 року, зобов'язано управління здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2, та встановивши її у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та щомісячної додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю, встановивши її у розмірі 75% мінімальної пенсії за віком, відповідно до статей 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та провести відповідні виплати в період з березня 2007 року. На виконання постанови Малиновського районного суду м. Одеси від 22 червня 2009 року по справі №2а-1517/09 ОСОБА_2 протоколом від 24 березня 2010 року, 25 травня 2010 року та 26 вересня 2013 року проведено перерахунок пенсії згідно рішення суду. Нараховану суму у розмірі 83447,51 грн. та 4268,40 грн. по перерахунку ОСОБА_2 отримав у вересні 2010 року. Нараховані але не виплачені суми за рішенням суду відсутні, про що також повідомлялось довідкою управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області.

29 квітня 2016 року до Управління пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси надійшла постанова державного виконавця про відкриття виконавчого провадження щодо виконання у 7 денний термін вимог виконавчого листа який видано 17 січня 2014 року Малиновським районним судом про виконання зобов'язання Управління пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2, встановивши її у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та щомісячної додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю, встановивши її у розмірі 75% мінімальної пенсії за віком, відповідно до статей 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та провести відповідні виплати в період з березня 2007 року.

На виконання зазначеної постанови про відкриття виконавчого провадження Управлінням пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси надано інформацію, що ОСОБА_2 здійснено перерахунок пенсії згідно рішення суду, а кошти виплачені у вересні 2010 року. Вимоги виконавчого документу виконано. При цьому періоду за який здійснено нарахування та виплачені не зазначено. Всупереч зазначеній вище інформації яка була надана до державної виконавчої служби, до управління надійшла постанова старшого державного виконавця Носенка С.Б. про накладення на управління штрафу у розмірі 680,00 грн. за невиконання вимог виконавчого листа виданого Малиновським районним судом м. Одеси. Не зважаючи на дані обставини 26 липня 2016 року до Управління пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси надійшла постанова старшого державного виконавця Носенко С.Б. про накладення на управління штрафу у розмірі 1360,00 грн. за подальше невиконання, без поважних причин, вимог виконавчого листа виданого Малиновським районним судом м. Одеса. Управління пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси вважає, що зазначена постанова є такою, що підлягає скасуванню оскільки рішенням суду управління не зобов'язано нараховувати пенсію, а зобов'язано здійснити перерахунок пенсії у визначеному судом розмірі, який був здійснений 2010 та 2013 роках. Основним завданням управління, крім іншого, є забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством. Управління відповідно до покладених на нього завдань планує доходи та видатки коштів Фонду в районі (місті), у межах своєї компетенції забезпечує виконання бюджету Фонду. Пенсійні виплати передбачені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» здійснюються у порядку встановленими зазначеними вище нормативними документами. Підстави для здійснення перерахунку коштів з їх подальшою виплатою, станом на теперішній час відсутні оскільки законодавством призупинено їх нарахування. Рішенням суду управління зобов'язано здійснити перерахунок пенсії та «провести відповідні виплати». У рішенні суду не зазначено, що їх необхідно «проводити», тобто щомісячно з певним періодом часу у майбутньому на постійній основі, а «провести», тобто йдеться про разове проведення виплат, тих які рішенням суду зобов'язано перерахувати. Вказана обставина, є ще однією із підстав за наявності якої нарахування коштів до теперішнього часу відсутні.

Представник Управління пенсійного фонду України в Малиновському районі міста Одеси надав до суду заяву про розгляд справи за їх відсутністю, позовні вимоги підтримують у повному обсязі.

Відповідач старший державний виконавець відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції в Одеській області Носенко С.Б надав до суду заперечення проти позову, в якому просив відмовити в позовних вимогах позивачу у повному обсязі, зазначивши, що на виконанні у відділі примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області перебуває виконавче провадження по примусовому виконанню виконавчого листа № 2а-1517/09 виданого Малиновським районним судом м. Одеси 17 січня 2014 року про зобов'язання Управління пенсійного фонду України в Малиновському районі міста Одеси здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2 встановивши її в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та щомісячної додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю встановивши її у розмірі 75 відсотків мінімальної пенсії за віком, відповідно до ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», та провести відповідні виплати в період з березня 2007 року.

22 квітня 2016 року відкрито виконавче провадження по виконанню вищезазначеного виконавчого документа, постанову про відкриття виконавчого провадження направлено боржнику рекомендованим листом з повідомленням, до виконання відповідно до ч. 1 ст. 31 Закону України «Про виконавче провадження» боржник, вважається повідомленим про відкриття виконавчого провадження, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження, зазначеною у виконавчому документі. Листом управління пенсійного фонду України в Малиновському районі міста Одеси від 06 травня 2016 року за № 7948/09 повідомлено, що згідно з виконавчим листом № 2а-1517/09 виданого Малиновським районним судом м. Одеси 17 січня 2014 року ОСОБА_2 було здійснено перерахунок пенсії, згідно рішення суду. Кошти у розмірах 83447,51 грн. та 4268,40 грн. пенсіонеру виплачено. Додатково повідомлено, що іншими нарахуваннями виплата коштів здійснюється у порядку передбаченому постановою Кабінету Міністрів України №440 від 03 вересня 2014 року «Про затвердження порядку погашення заборгованості за рішенням суду, виконання яких гарантується державою». 08 червня 2016 року стягувачем надано пояснення та доводи про те, що дійсно, боржником отримана вказана ним сума, але з червня 2009 року рішення суду Управлінням Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси про виплату пенсії у розмірі , визначеному статтями 50,54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» не виконується. 17 червня 2016 року відповідно до вимог ст. ст. 11, 89 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанову про накладення штрафу на боржника - юридичну особу у розмірі 680,00 грн. та надіслано на адресу Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси. Станом на 30 червня 2016 року, рішення суду боржником у повному обсязі не виконано.

30 червня 2016 року відповідно до вимог ст. ст. 11, 89 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанову про накладення штрафу на боржника - юридичну особу у розмірі 1360,00 грн. у зв'язку з невиконанням рішення суду без поважних причин. Відповідно до ч. 3 ст. 75 Закону України «Про виконавче провадження» у разі якщо виконати рішення без участі боржника неможливо, державний виконавець накладає на боржника штраф відповідно до статті 89 Закону та вносить подання (повідомлення) правоохоронним органам для притягнення боржника до відповідальності згідно із Законом. Тобто Законом України «Про виконавче провадження» передбачено, що державний виконавець не має права відступати від вимог зазначених у резолютивній частині виконавчого документа та діяти чітко відповідно до них, інше може розцінюватися як порушення закону. Станом на 13 червня 2016 року боржником вимоги виконавчого документу не виконані та не надано підтвердження поважності причин невиконання рішення суду, окрім відсутності грошових коштів у державному бюджеті відповідно до ч. 1 ст. 89 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець виніс постанову про накладення штрафу від 30 червня 2016 року у розмірі 1360,00 грн., оскільки рішення не виконується з 2014 року у боржника був час внести пропозиції щодо планування виплат з державного бюджету протягом 2015 та 2016 років.

Окрім того, відповідно до п. 7 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах» № 6 від 07 лютого 2014 року, відповідно до статей 28, 41, 89 Закону «Про виконавче провадження при визначених умовах у разі невиконання боржником рішення самостійно державний виконавець виносить постанови про стягнення виконавчого збору, про накладення штрафу та про стягнення витрат, пов'язаних із організацією та проведенням виконавчих дій». За змістом пункту 7 частини другої статті 17 Закону про виконавче провадження постанови державного виконавця про стягнення виконавчого збору, витрат на проведення виконавчих дій та накладення штрафу є окремими виконавчими документами. У зв'язку із цим, справи щодо оскарження постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору, витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій і накладенням штрафу, прийнятих у виконавчих провадженнях стосовно примусового виконання судового рішення у цивільній справі, належать до компетенції адміністративних судів. На підставі викладеного, державний виконавець діяв відповідно до вимог діючого законодавства та в межах наданих йому повноважень передбачених Законом України «Про виконавче провадження», таким чином адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України Малиновського району м. Одеси про скасування постанови державного виконавця є необґрунтованим та не підлягає задоволенню.

Суд, вивчивши адміністративну справу, встановивши факти та відповідні до них правовідносини, прийшов до наступного.

Судом встановлено, що Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси є територіальним органом Пенсійного фонду України, яке відповідно до «Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об'єднані управління» від 22 грудня 2014 року № 28-2 є органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пунктом 1 положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об'єднані управління затвердженого постановою правління Пенсійним фондом України від 22 грудня 2014 року № 28-2, управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також об'єднані управлінні є територіальними органами Пенсійного фонду України. Управління Фонду підпорядковуються Фонду та безпосередньо відповідним головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему територіальних органів Фонду.

Постановою Малиновського районного суду м. Одеси від 22 червня 2009 року, зобов'язано управління здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2, та встановивши її у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та щомісячної додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю, встановивши її у розмірі 75% мінімальної пенсії за віком, відповідно до статей 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та провести відповідні виплати в період з березня 2007 року.

На виконання постанови Малиновського районного суду м. Одеси від 22 червня 2009 року по справі №2а-1517/09 ОСОБА_2 протоколом від 24 березня 2010 року, 25 травня 2010 року та 26 вересня 2013 року проведено перерахунок пенсії згідно рішення суду. Нараховану суму у розмірі 83447,51 грн. та 4268,40 грн. по перерахунку ОСОБА_2 отримав у вересні 2010 року. Нараховані але не виплачені суми за рішенням суду відсутні, про що також повідомлялось довідкою від 04 листопада 2014 року №6840/09 управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області.

29 квітня 2016 року до Управління пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси надійшла постанова державного виконавця від 22 квітня 2016 року ВП №50937101 про відкриття виконавчого провадження щодо виконання у 7 денний термін вимог виконавчого листа №2а-1517/09 який видано 17 січня 2014 року Малиновським районним судом про виконання зобов'язання Управління пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2, встановивши її у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та щомісячної додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю, встановивши її у розмірі 75% мінімальної пенсії за віком, відповідно до статей 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та провести відповідні виплати в період з березня 2007 року.

На виконання зазначеної постанови про відкриття виконавчого провадження Управлінням пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси надано інформацію, листом від 06 травня 2016 року №7948/09, що ОСОБА_2 здійснено перерахунок пенсії згідно рішення суду, а кошти виплачені у вересні 2010 року. Вимоги виконавчого документу виконано. При цьому періоду за який здійснено нарахування та виплачені не зазначено.

23 червня 2016 року до управління надійшла постанова старшого державного виконавця Носенка С.Б. про накладення на управління штрафу у розмірі 680,00 грн. за невиконання вимог виконавчого листа №2а-1517/09 виданого Малиновським районним судом м. Одеси.

Не погоджуючись з зазначеною вище постановою, вважаючи її такою, що підлягає скасуванню, Управлінням пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси була подана позовна заява №11049/09 від 30 червня 2016 року до Малиновського районного суду м. Одеси

Не зважаючи на дані обставини 26 липня 2016 року до Управління пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси надійшла постанова старшого державного виконавця Носенко С.Б. про накладення на управління штрафу у розмірі 1360,00 грн. за подальше невиконання, без поважних причин, вимог виконавчого листа №2а-1517/09, виданого Малиновським районним судом м. Одеса.

Судом встановлено, що рішенням суду управління не зобов'язано нараховувати пенсію, а зобов'язано здійснити перерахунок пенсії у визначеному судом розмірі, який був здійснений 2010 та 2013 роках.

Відповідно до підпунктів 3 та 8 пункту 4 положення, основним завданням управління, крім іншого, є забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством. Управління відповідно до покладених на нього завдань планує доходи та видатки коштів Фонду в районі (місті), у межах своєї компетенції забезпечує виконання бюджету Фонду.

Згідно Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 19 грудня 2012 року № 8 суд не має підстав обмежувати орган, відповідальний за здійснення нарахування та виплати підвищення до пенсії, певним часом проміжком, якщо не відбулося змін у законодавстві.

19 червня 2011 року набрав чинності Закон України від 14 червня 2011 року №3491-VІ «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік», яким передбачено зокрема, що у 2011 році положення статей 39, 50, 51, 52 ,54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи із наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік. Аналогічні положення містяться у законах України Про державний бюджет України на 2012, 2013 та 2014 роки.

Фінансування на виплата пенсій здійснюється Пенсійним фондом України централізовано згідно з потребою, яка опрацьовується ним, інші наявні кошти, які б могли бути спрямовані боржником на виконання рішень суду, в органах Фонду відсутні.

Відповідно до ст. 63 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», фінансування витрат, пов'язаних з реалізацією цього Закону, здійснюється за рахунок коштів державного і місцевого бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством.

У той же час, частиною 2 статтею 72 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що кошти пенсійного фонду не включаються до складу Державного бюджету України, а їх використання на цілі не передбачені цим Законом, заборонено.

На виконання вимоги зазначених вище Законів Кабінетом Міністрів України прийнято постанови від 06 липня 2011 року №745 «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету», яка набрала чинності 23 липня 2011 року (втратила чинність 01 січня 2012 року), від 23 листопада 2011 року №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», яка набрала чинності 01 січня 2012 року.

Законом України від 28 грудня 2014 року № 76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» також скорочено пільги і компенсації постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, що в свою чергу спричинило зростання соціальної напруги серед постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Пенсійні виплати передбачені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» здійснюються у порядку встановленими зазначеними вище нормативними документами. Підстави для здійснення перерахунку коштів з їх подальшою виплатою, станом на теперішній час відсутні оскільки законодавством призупинено їх нарахування.

У постанові Верховної Ради України від 13 квітня 2016 року, №1089 «Про Рекомендації парламентських слухань на тему: «30 років після Чорнобиля: уроки та перспективи» схвалено Рекомендації парламентських слухань на тему: «30 років після Чорнобиля: уроки та перспективи» в яких зазначається про існування ряду проблем, які потребують комплексного підходу до подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та захисту постраждалого населення. Актуальними залишаються проблеми соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Зокрема невідкладним завданням є вирішення питань законодавчого вдосконалення системи пенсійного забезпечення.

На сьогодні у сфері соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, залишається багато питань, які накопичувалися роками. На реалізацію в повному обсязі положень Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» потрібно понад 80 мільярда гривень, що становить 17,1% доходів зведеного бюджету за минулий рік.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» Міністерству соціальної політики України було передбачено видатки на соціальний захист постраждалих громадян у загальному обсязі 2,1 мільярда гривень, у бюджеті на 2016 рік - 1,9 мільярда гривень. У 2015 році загальний обсяг витрат на сплату чорнобильських пенсій з Пенсійного фонду України для отримувачів різних категорій становив 6 мільярдів 895 мільйонів гривень; у 2016 році заплановано загальний обсяг цих витрат у сумі 7 мільярдів 276 мільйонів гривень, що на 5,2 відсотка більше, ніж у минулому році.

Виходячи з того, що подолання наслідків Чорнобильської катастрофи є одним з пріоритетів державної політики України, учасники парламентських слухань рекомендують Кабінету Міністрів України внести на розгляд Верховної Ради України проекти законів України щодо поліпшення пенсійного забезпечення інвалідів, стосовно яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, та зняття будь-яких обмежень, тимчасового чи постійного призупинення виплати пенсій або щомісячного довічного грошового утримання особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; збільшити видатки на пенсійне забезпечення інвалідів з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, потерпілих дітей та евакуйованих у 1986 році із зони відчуження, а також осіб, які постійно проживали у зоні безумовного (обов'язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення, стосовно яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою.

Виконання рішень, за якими боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії або утриматись від їх вчинення, як згадувалось вище здійснюється відповідно до статті 75 Закону України «Про виконавче провадження» № 606-ХІV.

Частиною другою вказаної статті передбачено, що у разі невиконання зазначених вимог без поважних причин державний виконавець накладає на боржника штраф відповідно до статті 89 Закону № 606-ХІV.

За змістом частини першої статті 89 вказаного Закону у разі невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, державний виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника у відповідному розмірі, передбаченому в цій же статті.

Накладення штрафу у даному випадку жодним чином не захищає право особи на отримання бюджетних коштів.

Отже, законодавець передбачив негативні наслідки (штрафні санкції) за невиконання в обумовлений строк відповідного рішення, за умови його невиконання без поважних причин.

На підставі аналізу зазначених норм права у даному випадку це не є невиконанням судового рішення Управлінням пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси без поважних причин, вказане питання є невирішеним на рівні держави, зняття будь-яких обмежень, тимчасового чи постійного призупинення виплати пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи входить і є одним із пріоритетів державної політики станом на теперішній час.

Управління пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси за рішенням суду зобов'язано здійснити перерахунок пенсії та «провести відповідні виплати». У рішенні суду не зазначено, що їх необхідно «проводити», тобто щомісячно з певним періодом часу у майбутньому на постійній основі, а «провести», тобто йдеться про разове проведення виплат, тих які рішенням суду зобов'язано перерахувати. Вказана обставина, є ще однією із підстав за наявності якої нарахування коштів до теперішнього часу відсутні.

Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси є розпорядником коштів нижчого рівня, від якого не залежить надходження з Державного бюджету України для виплати коштів, а використання на ці цілі коштів, які мають інше цільове призначення, прямо заборонено Бюджетним кодексом Украйни (ст. ст. 23, 116), та має наслідком притягнення відповідних осіб до юридичної відповідальності (адміністративної, кримінальної).

Згідно п. 11 ст. 12 Закону України «Про виконавче провадження» сторони виконавчого провадження мають право оскаржувати рішення, дії або бездіяльність державного виконавця з питань виконавчого провадження у порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до п. 2 ст. 82 Закону України «Про виконавче провадження» боржник має право оскаржувати рішення, дії або бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби виключно в судовому порядку.

Відповідно до ч. 6 ст. 181 КАС України адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої статті 18 цього Кодексу, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.

За таких обставин, суд прийшов до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню. Постанова старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції в Одеській області Носенко С.Б. від 30 червня 2016 року у виконавчому провадженні ВП №50937101, про накладення на управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси штрафу в сумі 1360,00 грн. підлягає скасуванню.

Згідно з ч. 1 ст. 8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Відповідно до ст. 159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Керуючись ст. ст. 19, 46 Конституції України, ст. ст. 12, 75, 82, 89 Закону України «Про виконавче провадження», ст. ст. 50, 54, 63 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст. ст. 9, 10, 26, 36, 37, 72 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст. 2, 6, 8, 9, 11, 17-19, 99, 100, 158-163, 181, 186 КАС, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси - задовольнити.

Скасувати постанову старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції в Одеській області Носенко С.Б. від 30 червня 2016 року у виконавчому провадженні ВП №50937101, про накладення на управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси штрафу в сумі 1360,00 грн.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до Малиновського районного суду міста Одеси апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання її копії.

СУДДЯ: Гуревський В.К.