Ухвала від 07.11.2016 по справі 809/1472/16

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"07" листопада 2016 р. Справа № 809/1472/16

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Боршовський Т.І., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Коломийської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень №№ 95746-1301, 95745-1301, 95744-1301 від 12.10.2016 року,-

ВСТАНОВИВ:

02.11.2016 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Коломийської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Івано-Франківській області, в якому просить суд визнати нечинними податкові повідомлення-рішення №№ 95746-1301, 95745-1301, 95744-1301 від 12.10.2016 року.

З'ясовуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження в адміністративній справі та дотримання позивачем вимог до позовної заяви, суд зазначає таке.

Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".

Частиною 2 статті 4 зазначеного Закону встановлюються ставки судового збору, а саме: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою-підприємцем у розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.

Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно абзацу 2 статті 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" з 1 січня 2016 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі - 1378 грн.

Як вбачається із змісту позовної заяви ОСОБА_1 до Коломийської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Івано-Франківській області, позивач просить суд визнати нечинними податкові повідомлення-рішення від 12.10.2016 року: № 95746-1301, яким нараховано податкове зобов'язання в розмірі 12877,43 грн.; № 95745-1301, яким нараховано податкове зобов'язання в розмірі 16083,91 грн.; № 95744-1301, яким нараховано податкове зобов'язання в розмірі 92192,99 грн.

Таким чином, загальна сума податкових зобов'язань, яка нарахована вказаними податковими повідомленнями-рішеннями, становить 121154,33 грн.

Суд звертає увагу позивача на те, що заявлена позовна вимога є майновою, оскільки безпосереднім наслідком такої вимоги є зміна складу майна ОСОБА_1

Згідно доданої до позовної заяви квитанції 1Р0245 від 02.11.2016 року судовий збір сплачено позивачем в розмірі 551,20 грн. В той же час, при поданні даного адміністративного позову позивач мав сплатити судовий збір у загальному розмірі 1211,54 грн., а саме: 121154,33*1%=1211,54 грн.

Зважаючи на вищенаведене, позивачу необхідно сплатити недоплачену суму судового збору в розмірі 660,34 грн. (1211,54 - 551,20 = 660,34 грн.).

При цьому, суд звертає увагу позивача на те, що за змістом частини 1 статті 9 Закону України "Про судовий збір" суд не вправі відкрити провадження у справі, в разі якщо до спеціального фонду Державного бюджету України не надійшов судовий збір в розмірі, передбаченому цим Законом.

За таких обставин, позовну заяву подано без додержання вимог частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

В зв'язку з вищевикладеним, згідно з вимогами частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву належить залишити без руху та надати позивачу достатній строк для їх усунення.

Керуючись ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Коломийської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень №№ 95746-1301, 95745-1301, 95744-1301 від 12.10.2016 року - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків до 18 листопада 2016 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя /підпис/ Боршовський Т.І.