про залишення апеляційної скарги без руху
03 листопада 2016 р.
Справа № 876/8088/16
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Нос С.П., перевіривши апеляційну скаргу Ківерцівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 16 грудня 2015 року у справі № 803/3817/15 за позовом Публічного акціонерного товариства «Укрнафта» до Ківерцівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
Постановою, Волинського окружного адміністративного суду від 16 грудня 2015 року, адміністративний позов задоволено повністю.
Не погодившись із даною постановою, 24 грудня 2015 року, Ківерцівською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Волинській області подано апеляційну скаргу.
Ухвалою, від 22 лютого 2016 року апеляційну скаргу Ківерцівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 16 грудня 2015 року у справі № 803/3817/15 повернуто апелянту.
13 жовтня 2016 року на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду надійшла повторно апеляційна скарга Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 16 грудня 2015 року.
Разом, із апеляційною скаргою Луцькою об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Волинській області подано клопотання про поновлення строків на апеляційне оскарження покликаючись на неможливість виконання вимоги суду була зумовлена майновим станом відповідача.
Відповідно до вимог ст. 186 КАС України апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.
У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Таким чином, саме день зарахування коштів на рахунки апелянта є днем з якого він фактично мав змогу усунути недоліки апеляційної скарги, які виявлені ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 22 лютого 2016 року та повторно звернутися до суду із апеляційною скаргою, а отже з цього моменту слід рахувати строк встановлений для подання апеляційної скарги.
Разом з тим, в матеріалах справи та до апеляційної скарги не додано документів які містять інформацію про дату зарахування коштів на рахунки Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області призначених для сплати судового збору за подання апеляційної скарги.
Згідно абз. 1 ч. 4 ст. 189 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Враховуючи те, що особа, яка подала апеляційну скаргу пропустила строк на апеляційне оскарження та не подано підтверджуючі документи про підставіть пропуску строку, таку апеляційну скаргу слід залишити без руху, для подання апелянтом протягом 30 днів, з моменту отримання копії цієї ухвали, заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження із документами які містять інформацію про дату зарахування коштів на рахунки Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області призначених для сплати судового збору за подання апеляційної скарги.
При цьому, особі, яка подає апеляційну скаргу слід роз'яснити, що у разі неподання у визначений строк заяви (клопотання) про поновлення строку на апеляційне оскарження, у відповідності до абз. 2 ч. 4 ст. 189 КАС України за даною апеляційною скаргою буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.
Керуючись ст.ст. 160, 165, 186, 189, 212, 254 КАС України, -
Залишити без руху апеляційну скаргу Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 16 грудня 2015 року у справі № 803/3817/15 за позовом Публічного акціонерного товариства «Укрнафта» до Ківерцівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - залишити без руху.
Надати Луцької об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, 30-ти денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали, для звернення до Львівського апеляційного адміністративного суду з заявою про поновлення строку на апеляційне оскарження.
Копію ухвали надіслати апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України шляхом подання касаційної скарги протягом двадцяти днів.
Суддя С. П. Нос