Справа № 450/2402/16-п Провадження № 3/450/935/16
21 жовтня 2016 року суддя Пустомитівського районного суду Львівської області Добош Н.Б., розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2,-
за ст. 124 КУпАП,-
В протоклі про адміністративне правопорушення зазначено, що 11.06.2016 року о 14 год. 10 хв. в м. Львові по вул. В.Великого, 24а, водій ОСОБА_1 керуючи автомобілем, «AUDI A6» д.н.з. НОМЕР_1, не був уважним до дорожньої обстановки, відповідно реагувати на зміну руху, створивши своїми діями загрозу безпеці дорожнього руху, перед початком руху, перестроюванням та зміною напрямку, не переконався, що це буде безпечно і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху, наближаючись до регульованого пішохідного переходу та перехрестя при сигналі світлофора, що дозволяє рух транспортному засобі, не надав дорогу велосипедисту та здійснив зіткнення гр. ОСОБА_2, завдавши йому легкі тілесні ушкодження.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, однак з"явився його представник ОСОБА_3, який заперчив вину свого довірителя.
Згідно з постановою про закриття кримінального провадження від 27.07.2016 року закрито кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016140080001985 від 12.06.2016 року, в зв'язку з відсутністю складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України.
Проаналізувавши матеріали справи, зокрема протокол про адміністративне правопорушення серії АП 2 № 138983 від 22.09.2016 року, протокол огляду місця дорожньо-транспортної пригоди від 11.06.2016 року, схемою до протоколу огляду місця ДТП, письмовими поясненнями учасників ДТП та свідка.
Відповідно до ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визначається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Ст. 7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст.ст. 245, 280 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи.
У відповідності до ст.ст.251,252 КУпАП, приймаючи рішення по справі про адміністративне правопорушення, суд оцінює докази в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно даних протоколу про адміністративне правопорушення серії АП 2 № 138983 від 22.09.2016 року, вбачається що водій ОСОБА_1 порушивши Правила Дорожнього руху України, здійснив зіткнення з велосипедистом ОСОБА_2 та завдав йому легкі тілесні ушкодження.
Згідно диспозиції ст. 124 КУпАП, особа може бути притягнути до адміністративної відповідальність за ст. 124 КУпАП, коли порушить правила дорожнього руху, які в результаті спричинять пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Однак з вищезазначеного вбачається, що у діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Окрім цього, як видно з матеріалів справи, слідчим СУ ГУ НП у Львівській області Фургало Р.Р., 27.07.2016 року винесена постанова про закриття кримінального провадження, а справа надійшла в Пустомитівський районний суд Львівської області 23.09.2016 року і на момент розгляду даної справи в суді, станом на 23.09.2016 року, сплинув строк встановлений ч. 4 ст. 38 КУпАП, протягом якого на особу можна накласти адміністративне стягнення, відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 1, 7, 9, 245, 247, 251, 252, 255, 279, 283, 284, 285 КУпАП, суддя,-
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП - закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Львівської області протягом 10 днів з дня її винесення.
СуддяОСОБА_4