Постанова від 22.08.2016 по справі 462/3652/16-а

Справа № 462/3652/16-а

ПОСТАНОВА

22 серпня 2016 року суддя Залізничного районного суду м.Львова Ліуш А.І., розглянувши у скороченому провадженні в м. Львові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Львова про визнання дій протиправними,

ВСТАНОВИВ:

позивач звернувся до суду із адміністративним позовом, про визнання протиправними рішення Управління Пенсійного фонду України у Залізничному районі м. Львова про відмову в призначенні пенсії за вислугою років у відповідності до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», зобов'язати управління Пенсійного фонду України у Залізничному районі м. Львова здійснити з 01 грудня 2015 року перерахунок та виплату пенсії відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції від 17 січня 2002 року в розмірі 90 відсотків від середнього заробітку на підставі довідки виданої прокуратурою Львівської області № 18/1060 від 13 червня 2016 року та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати пенсії за період з 01 грудня 2015 року до моменту здійснення перерахунку пенсії без застосування будь-яких обмежень максимального розміру пенсії.

В обґрунтування позову ОСОБА_1 зазначає, що з 02 грудня 2002 року перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Львова та отримує пенсію за вислугу років у відповідності до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру».

Наказом прокурора Львівської області № 837-к від 18 вересня 2003 року ОСОБА_1 звільнений з посади прокурора відділу нагляду за розслідуванням кримінальних справ слідчими органів прокуратури Прокуратури області, за власним бажанням у зв'язку із виходом на пенсію за вислугу років відповідно до ст. 38 КЗпП України, запис в трудовій книзі № 35 від 23 вересня 2003 року.

14 червня 2016 року позивач звернуся до відповідача з заявою про здійснення перерахунку та виплати пенсії у зв'язку з підвищенням посадових окладів працівників прокуратури відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 року № 505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» і від 09 грудня 2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів».

Вважає такі дій Управління Пенсійного Фонду України у Залізничному районі м. Львова протиправними, та просить скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Львова.

Відповідач у судове засідання не з'явився, однак подав до канцелярії Залізничного районного суду м. Львова заперечення, в якому пояснив, що відповідно до ч. 1 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше ніж 90 відсотків від суми місячного заробітку. Пенсія позивачу призначено з 02 грудня 2002 року, як працівнику прокуратури відповідно до Закону України «Про прокуратуру» в редакції чинній на час призначення пенсії.

Окрім того, відповідач не погоджується з твердженням позивача щодо зобов'язання відповідача провести перерахунок пенсії на підставі довідки прокуратури а розмірі 90 відсотків від суми заробітку без обмеження граничного розміру за період з 01 грудня 2015 року.

Судом встановлено, що згідно довідки наданої прокуратурою Львівської області від 13 червня 2016 року, позивач працював на посаді старшого помічника прокурора області.

14 червня 2016 року позивач звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру».

Однак листом від 16 червня 2016 року відповідач відмовив у призначенні пенсії, посилаючись на ст. 86 Закону України «Про прокуратуру», згідно якої передбачено, що пенсія призначається в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.

Згідно ч. 1 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» було встановлено, що прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включається всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

Згідно ч. 1 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції від 04.09.2008р.) встановлено, що обчислення (перерахунок) пенсій проводиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Виходячи із наведеного у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема, працівників прокуратури, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.

Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку про правомірність заявлених позовних вимог та їх часткового задоволення.

Судові витрати у справі підлягають розподілу у відповідності до ч. 1 ст. 94 КАС України.

Керуючись ст.ст. 11, 17, 18, 160, 161, 163, 267 КАС України , суд,-

ПОСТАНОВИВ:

позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним рішення Управління Пенсійного Фонду України у Залізничному районі м. Львова про відмову в призначенні пенсії ОСОБА_1.

Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України у Залізничному районі м. Львова здійснити з 01 грудня 2015 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції від 17 січня 2002 року в розмірі 90 відсотків від середнього заробітку на підставі довідки виданої прокуратурою Львівської області №18/1060 віл 13 червня 2016 року.

Виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати пенсії за період з 01 грудня 2015 року до моменту здійснення перерахунку пенсії без застосування будь-яких обмежень максимального розміру пенсії та здійснювати її подальшу виплату.

Стягнути на користь ОСОБА_1 з Управління Пенсійного фонду України у Залізничному районі м. Львова за рахунок бюджетних асигнувань судовий збір в розмірі 551 грн. 20 коп.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови до адміністративного суду апеляційної інстанції через Залізничний районний суд м. Львова з одночасним направленням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя /підпис/ ОСОБА_2

Копія вірна.

Суддя: А.І.Ліуш