Код суду 233 № 233/4869/16-п
31 жовтня 2016 року м. Костянтинівка
Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Бєлостоцька О.В., розглянувши матеріал про адміністративне правопорушення, який надійшов від Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Донецькій області, відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка народилася в м. Слов'янськ Донецької області, обіймає посаду керівника Приватного підприємства «ЛДЦ Ваше здоров'я», мешкає за адресою: АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1
- за ст. 163-2 ч. 1 КУпАП, -
Відносно ОСОБА_1 12 вересня 2016 року головним державним інспектором Східного відділення Костянтинівської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області ОСОБА_2 було складено протокол № 149/12-2, бланк серії АА № 869120, про адміністративне правопорушення за ст. 163-2 ч. 1 КУпАП, відповідно до якого, при перевірці ПП «ЛДЦ Ваше здоров'я», розташованого за адресою: Донецька область, м. Слов'янськ, вул. Короленка, 5, встановлено, що керівником підприємства ОСОБА_1 допущено несвоєчасне подання платіжного доручення на перерахування узгоджених сум податкових зобов'язань з орендної плати за земельні ділянки за червень 2014 року, по строку сплати 30 липня 2014 року заборгованість в сумі 111 грн. 00 коп. фактично було сплачено 05 серпня 2014 року з затримкою 6 днів, чим було порушено п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України.
ОСОБА_1 на виклик до суду не з'явилася, про дату, час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення повідомлялася належним чином.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного правопорушення підтверджена матеріалами справи, зокрема, даними, що містяться у протоколі про адміністративне правопорушення № 149/12-2 від 12.09.2016 року (бланк серії АА № 869120), актом перевірки № 1270/05-14-12-01-38177160 від 25.08.2016 року.
Оцінивши докази, вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад правопорушення, передбаченого ст. 163-2 ч. 1 КУпАП - неподання або несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).
При цьому, статтею 38 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачено, що адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до КУпАП підвідомчі суду (судді). Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до КУпАП чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій ст. 38 КУпАП (адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення).
Виходячи із змісту ст. 38 КУпАП адміністративні правопорушення поділяють на триваючі правопорушення та правопорушення, що мають разовий характер. Обчислення строків адміністративного стягнення залежить від його виду.
Крім того, ст. 38 КУпАП встановлено строки, після закінчення яких виключається накладення адміністративних стягнень.
За загальним правилом адміністративне стягнення за правопорушення, яке підвідомче суду (судді), може бути накладено не пізніше, ніж через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - три місяці з дня його виявлення.
Таким чином, для більшості правопорушень перебіг строку притягнення до адміністративної відповідальності починається з дня вчинення правопорушення.
Щодо визначення поняття «триваюче правопорушення», Кодекс про адміністративні правопорушення України його не містить. Проте, як зазначено у листі Міністерства юстиції України від 02.08.2013 № 6802-0-4-13/11, в теорії адміністративного права триваючими визначаються правопорушення, які, почавшись з якоїсь протиправної дії або бездіяльності, здійснюються потім безперервно шляхом невиконання обов'язку. Початковим моментом такого діяння може бути активна дія або бездіяльність, коли винний або не виконує конкретний покладений на нього обов'язок, або виконує його не повністю чи неналежним чином.
Визначення поняття «триваюче правопорушення» знайшло відображення й у листі Міністерства доходів і зборів України від 13.05.2013 № 1101/Н/99-99-15-04-01-14. Так, зокрема, Міндоходів України було зазначено, що триваючі правопорушення припиняються, якщо факт цих правопорушень виявлено компетентним органом при проведенні перевірок (наприклад, у разі виявлення таких проступків: відсутності обліку доходів і витрат, для яких встановлена обов'язкова форма обліку (обліку результатів підприємницької діяльності відповідно до вимог чинного законодавства), бухгалтерського обліку об'єктів оподаткування, ведення його з порушенням національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, інших правопорушень, пов'язаних з нарахуванням податків, і встановити які можна лише в ході документальної перевірки на підставі первинних документів).
До адміністративних правопорушень, що мають разовий характер, у контексті порушень законодавства з питань податкового та бухгалтерського обліку, належать, до прикладу, такі проступки: несвоєчасне подання декларацій, розрахунків, аудиторських висновків, платіжних доручень на внесення платежів у бюджети і державні цільові фонди і тощо. У цьому сенсі день вчинення правопорушення - це, наприклад, порушення граничного дня подання декларації про доходи до податкового органу, порушення граничного терміну подання платіжних документів до установ банків, щодо сплати податків, зборів тощо.
Таким чином, днем вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 слід вважати день, наступний за граничним терміном сплати, тобто 31 липня 2014 року, що вказує на сплив тримісячного строку накладення адміністративного стягнення на день розгляду справи судом.
В силу п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Враховуючи, що на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 минув тримісячний строк накладення адміністративного стягнення, передбачений ст. 38 КУпАП, що виключає провадження у справі, вважаю за необхідне провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити у зв'язку з закінченням на час розгляду справи строку накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір стягується у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення. Враховуючи, що провадження у даній справі підлягає закриттю, то відповідно судовий збір стягненню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 38, 247, 284 КпАП України, -
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-2 ч. 1 КУпАП.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 163-2 ч. 1 КУпАП - закрити у зв'язку з закінченням на час розгляду справи строку накладення адміністративного стягнення.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Донецької області через Костянтинівський міськрайонний суд.
Суддя: