Справа № 754/10323/16-а
Суддя - доповідач: Оксененко О.М.
28 жовтня 2016 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Оксененко О.М., перевіривши апеляційну скаргу Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві на постанову Деснянського районного суду м. Києва від 22 вересня 2016 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії, -
ОСОБА_1 звернулася до Деснянського районного суду м. Києва з адміністративним позовом до Лівобережного об'єднаного УПФ України в м. Києві про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії.
Постановою Деснянського районного суду м. Києва від 22 вересня 2016 року адміністративний позов задоволено.
Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції, як таку що прийнята з порушенням норм матеріального права та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позову.
Перевіривши апеляційну скаргу, суд вважає, що її не може бути прийнято до апеляційного провадження та вона підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до вимог частини 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору. Проте апелянт зазначеної вимоги не виконав, а саме, не надав належного документу про сплату судового збору, не навів належних підстав та не надав належних доказів для зменшення розміру судового збору, звільнення від його сплати чи відстрочення або розстрочення.
Разом з тим, Лівобережним об'єднаним УПФ України в м. Києві до своєї апеляційної скарги додано клопотання про звільнення від сплати судового збору відповідно до частини 2 статті 8 Закону України «Про судовий збір» у зв'язку з відсутністю коштів, призначених на цю мету.
Розглянувши заявлене клопотання, суд приходить до висновку про відсутність підстав для його задоволення, оскільки відсутність бюджетного фінансування не є підставою для звільнення від сплати судового збору. До того ж, апелянтом не надано доказів на підтвердження відсутності належного фінансування для витрат на сплату судового збору.
Крім того, відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22.05.2015 року № 484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюється Законом України «Про судовий збір», із урахуванням вимог частини 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється: за подання фізичною особою до адміністративного суду позову немайнового характеру - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно підпункту 2 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється: за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду - 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
В пункті 2 частини 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір» зазначено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, у своїй позовні заяві ОСОБА_1 зазначає дві позовних вимоги немайнового характеру:
- визнати незаконною відмову у проведенні перерахунку пенсії;
- зобов'язати відповідача провести перерахунок пенсії.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» розмір мінімальної заробітної плати станом на 01 січня 2016 року складав 1378 грн.
Таким чином, при поданні позовної заяви з двома вимогами немайнового характеру ставка судового збору, що підлягала сплаті до суду першої інстанції становила - 1 тис. 102 грн. 40 коп. ((1378 х 0,4) х 2 = 1102,4).
Отже, судовий збір за подання апеляційної скарги на рішення суду за позовною заявою з двома вимогами немайнового характеру становить 1 тис. 212 грн. 64 коп. (1102,4 х 1,1 = 1212,64).
Платіжні реквізити для перерахування судового збору:
Отримувач коштів: УДКСУ у Печерському р-ні;
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897;
Банк отримувача: ГУДКCУ в м. Києві;
Код банку отримувача (МФО): 820019;
Рахунок отримувача: 31211206781007;
Код класифікації доходів бюджету: 22030001;
Призначення платежу: *;101;__________________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ___________________(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Київський апеляційний адміністративний суд.
Також, слід зазначити, що супровідний лист суду першої інстанції, з яким направлялась копія оскаржуваного рішення датований 22.09.2016р. (а.с. 23), апеляційну скаргу відповідачем подано 18.10.2016р. згідно з відміткою суду першої інстанції на першому аркуші апеляційної скарги. Апелянтом не зазначено коли саме було отримано копію постанови Деснянського районного суду м. Києва від 22 вересня 2016 року та не надано доказів, щодо подачі апеляційної скарги у визначений законом строк, в матеріалах справи теж відсутні будь-які відомості щодо дати отримання Лівобережним об'єднаним УПФ України в м. Києві оскаржуваної постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції, прийнятої в порядку письмового провадження, подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови (частина 2 стаття 186 Кодексу адміністративного судочинства України).
Згідно частини 4 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Відповідно до частини 3 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якими апеляційна скарга залишається без руху.
Керуючись статтями 108, 186, 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, -
В задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору - відмовити.
Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Сквирському районі Київської області на постанову Сквирського районного суду Київської області від 29 серпня 2016 року - залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліків терміном тридцять днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху шляхом надання суду документа про сплату судового збору в розмірі, визначеному відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір», або клопотання з наведенням належних підстав та наданням належних доказів для зменшення розміру судового збору, звільнення від його сплати чи відстрочення або розстрочення та докази щодо поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження постанови Деснянського районного суду м. Києва від 22 вересня 2016 року.
У разі не усунення недоліків у зазначений вище строк апеляційна скарга буде повернута апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена особою, яка подала апеляційну скаргу безпосередньо до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: О.М. Оксененко