Справа 810/2231/16
Суддя доповідач Аліменко В.О.
31 жовтня 2016 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Аліменко В.О., перевіривши матеріали апеляційної скарги Броварської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 26 вересня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Броварської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Київській області, Управління фінансів Броварської районної державної адміністрації, третя особа: Броварське управління державної казначейської служби України Київської області про визнання дій протиправними та стягнення коштів, -
ОСОБА_1 звернувся до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Броварської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Київській області, Управління фінансів Броварської районної державної адміністрації, третя особа: Броварське управління державної казначейської служби України Київської області, в якому просив суд:
Визнати незаконними і протиправними дії Управління фінансів Броварської районної державної адміністрації щодо повернення висновку № 679 від 25 грудня 2015 року без погодження, а також визнати незаконними і протиправними дії Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області щодо подачі до органів державної казначейської служби документів, передбачених законодавством для повернення мені надміру сплаченого грошового зобов'язання з орендної плати, не в повному обсязі.
Стягнути, на користь ОСОБА_1 (02088, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1), за рахунок бюджетних асигнувань Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області та Управління фінансів Броварської районної державної адміністрації, грошові кошти в сумі 421 867,00 (Чотириста двадцять одна тисяча вісімсот шістдесят сім) гривень, шляхом безспірного списання коштів органами державної казначейської служби, в тому числі: грошові кошти в сумі 351 321,61 (Триста п'ятдесят одна тисяча триста двадцять одна грн. 61 коп.) гривень, як повернення грошового зобов'язання з орендної плати, надміру зарахованого до бюджету; грошові кошти в сумі 28 105,74 (Двадцять вісім тисяч сто п'ять гри. 74 коп.) гривень, як відшкодування шкоди, спричиненої внаслідок зменшення вартості належного мені майна (інфляційні втрати); грошові кошти в сумі 42 439,65 (Сорок дві тисячі чотириста тридцять дев'ять грн. 65 коп.) гривень, як відшкодування майнової шкоди у вигляді неотриманого прибутку (упущеної вигоди).
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 26 вересня 2016 року адміністративний позов задоволено частково.
Не погоджуючись з вказаною постановою, відповідачем, Броварською об'єднаною державною податковою інспекцією ГУ ДФС у Київській області, подано апеляційну скаргу.
Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 187 КАС України.
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Як вбачається із позовних вимог, ОСОБА_1, заявлено позовну вимогу немайнового та майнового характеру.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У відповідності до абз. 1 п.п.1 п. 1 ч.3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у редакції на момент звернення позивача до суду першої інстанції з адміністративним позовом у цій справі, встановлено таку ставку судового збору:
За подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру фізичною особою або фізичною особою-підприємцем - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0, 4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.
Згідно з абз. 2 п.п. 2 п. 1 ч.3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою судовий збір сплачується у розмірі 0, 4 розміру мінімальної заробітної плати.
При цьому, у п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» в редакції, яка набрала чинності станом на дату виникнення в апелянта права на апеляційне оскарження, встановлено, що за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду справляється судовий збір у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
У Законі України «Про Державний бюджет на 2016 рік» станом на 01.01.2016 року було встановлено розмір мінімальної заробітної плати 1378,00 грн.
Реквізити для сплати судового збору за подачу апеляційних скарг:
Одержувач: УДКСУ у Печерському районі м. Києва, ЄДРПОУ одержувача: 38004897.
Банк одержувача: ГУДКСУ у м. Києві, МФО банку: 820019, рахунок: 31211206781007.
Код класифікації доходів бюджету: 22030001.
З огляду на викладене, а також враховуючи те, що відповідно до положень статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи, розмір судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Київського окружного адміністративного суду від 26 вересня 2016 року становить 5246,9 грн.
Розрахунок: 1378 грн. * 0,4 = 551, 2 грн. + (351321, 61 грн. + 28105, 74 грн. + 42439,65 грн.) = 421867 грн. * 1% = 551, 2 грн. + 4218,68 грн. = 4769,88 грн. - сума судового збору за подання адміністративного позову, 110% цієї суми становить суму судового збору за подання апеляційної скарги, тобто це 5246, 9 грн.
Отже, вказані недоліки можуть бути усунуті шляхом подання оригіналу документа про сплату вказаної суми.
Статтею 5 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI передбачено коло осіб, які звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях. Броварська об'єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Київській області в даному переліку відсутня, а тому відсутні підстави для звільнення її від сплати судового збору.
Крім того, відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року №484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Згідно з приписами ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу, відповідно до яких апеляційна скарга залишається без руху.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189 КАС України, -
Апеляційну скаргу Броварської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 26 вересня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Броварської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Київській області, Управління фінансів Броварської районної державної адміністрації, третя особа: Броварське управління державної казначейської служби України Київської області про визнання дій протиправними та стягнення коштів - залишити без руху.
Надати апелянту десятиденний строк з моменту отримання даної ухвали для усунення вказаних у ній недоліків.
У разі неусунення недоліків у зазначений вище строк, то судом будуть вчинені процесуальні дії, відповідно до норм КАС України.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя В.О. Аліменко