Справа №2а-10272\09
15 жовтня 2009 року
Овруцький районний суд Житомирської області в складі :
головуючого - судді Якухно О.М.
з секретарем Каленською Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Овручі справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації про постановку на чергу, -
Позивач просить зобов'язати відповідача прийняти документи та поставити її на чергу для виплати грошової компенсації за будинок №29 по вул.Шевченко в с.Велика Чернігівка Овруцького району в сумі 72037 грн. мотивуючи тим, що вона проживала в с.Велика Чернігівка і мала у власності житловий будинок, який знаходиться у зоні радіаційного забруднення, а тому вона взяла направлення на переселення і переселилася самостійно у "чисту" зону. Будинок вона здала на баланс сільської ради та отримала акт. Вона має право на отримання компенсації, а відповідач порушує її право.
Позивач просить справу розглянути у її відсутність.
Відповідач повідомлений належним чином про час та місце розгляду справи, але представник в судове засідання не з'явився.
Дослідивши докази, суд вважає, що позов слід задовольнити з наступних підстав.
Позивач проживала в ІНФОРМАЦІЯ_1 і мала у власності будинок №29 по вул.Шевченка, що підтверджується копіями технічного паспорту на житловий будинок, свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 06.05.09, витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно.
Відповідно до Переліку населених пунктів Житомирської і Київської областей, віднесених до зони радіоактивного забруднення внаслідок катастрофи, затвердженого постановою КМ України № 106 від 23.07.91 та розпорядженням КМ України № 17 від 12.01.93, с.Велика Чернігівка Овруцького району Житомирської області відноситься до зони гарантованого добровільного відселення.
Статтею 4 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” визначено, що кожен громадянин, який проживає у зоні гарантованого добровільного відселення, має право на підставі наданої йому об'єктивної інформації про радіаційну обстановку, дози опромінення і можливі їх наслідки для здоров'я самостійно приймати рішення про подальше проживання на цій території чи відселення.
Позивач отримала направлення на переселення у с.Василівка Житомирського району 15.05.09 . У зв'язку з відсутністю вільного житла позивач самостійно переселилася в зазначений у направленні населений пункт і здала свій будинок на баланс виконкому Великочернігівської сільської ради.
Вказані обставини підтверджуються копією направлення на переселення №11887, актом про прийняття будинку на баланс сільської ради від 9.07.09 , копією довідки виконкому Васильківської сільської ради Житомирської області від 22.06.09, копією паспорта.
Відповідно до ст.35 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ компенсація громадянам за втрачене у зв'язку з евакуацією, відселенням або самостійним переселенням відповідно до ст.4 цього Закону включає грошову компенсацію у повному розмірі вартості жилих, дачних, садових будинків, гаражів, господарських будівель та споруд, яка здійснюється за цінами, встановленими на момент припинення права власності.
Відповідно до п.3 Положення про порядок виплати компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забруднених територій, затвердженого постановою КМ України від 15.07.97 № 755, для отримання компенсації переселенець повинен подати до райдержадміністрації за місцем відселення відповідні документи, які підтверджують отримання ним житла у місці переселення чи його придбання, або інші документи, які підтверджують забезпеченість переселенця житлом у місці переселення .
Відповідно до ст.50 Конституції України кожен має право на безпечне життя і здоров'я довкілля, а тому суд вважає, що відмовляючи у постановці на чергу для отримання компенсації обтяжується становище позивача, яка вимушена використовувати своє право власності в більш небезпечних для здоров'я умовах відносно свого постійного місця проживання, чим порушується її конституційне право на безпечні умови життя, які гарантовані державою, що взяла на себе відповідальність за завдану шкоду громадянам (ст.13 вищевказаного Закону) , а тому суд вважає, що постійне проживання та реєстрація її поза зоною радіаційного забруднення свідчить про її самостійне переселення та забезпеченість житлом.
Відповідно до п.7 вказаного Положення, грошова компенсація перераховується на особистий рахунок переселенця (спадкоємця) у порядку черги, встановленої місцевими органами виконавчої влади.
На підставі викладеного, суд вважає відмову відповідача в прийнятті документів та постановки на чергу безпідставною, а вимоги такими, що підлягають задоволенню.
Позивачем сплачено судовий збір в сумі 8,5 грн..
Керуючись ст.50 Конституції України, ст.ст.4, 35 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“, ст.ст. 9-11, 18, 71, 72, 160, 161, 162 КАС України, суд, -
Позов задовольнити.
Зобов'язати управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації прийняти документи та поставити ОСОБА_1 на чергу для отримання компенсації за здане домоволодіння №29 по вул.Шевченка в с.Велика Чернігівка Овруцького району Житомирської області вартістю 72037,00 грн..
Стягнути з управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації на користь ОСОБА_1 судові витрати в сумі 8,50 грн..
На постанову суду до апеляційного адміністративного суду через Овруцький районний суд може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її проголошення, а апеляційна скарга у такому ж порядку на протязі 10 днів з дня проголошення постанови або 20 днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження, з направленням копії скарги до апеляційного адміністративного суду.