24 жовтня 2016 р. Справа № 804/6991/16
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Царікова О.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Апарату Верховної Ради України про стягнення одноразової грошової допомоги, грошової компенсації,-
20 жовтня 2016 до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Апарату Верховної Ради України про:
- стягнення грошової допомоги у розмірі тримісячної заробітної плати в сумі 16500,00 грн.;
- стягнення з Апарату Верховної Ради України грошової компенсації за невикористані 33 дні щорічної відпустки в сумі 5829,78грн.;
- стягнення з Апарату Верховної Ради України грошової компенсації за невикористані 20 днів додаткової соціальної відпустки в сумі 3533,20грн..
Вивчивши подані позовні матеріали, суд дійшов висновку, що адміністративний позов подано з порушенням вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), і підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою та п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, яким позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Зі змісту адміністративного позову судом встановлено, що позивач у прохальній частині позову просить суд стягнути грошову допомогу у розмірі тримісячної заробітної плати в сумі 16500,00 грн.; стягнути з Апарату Верховної Ради України грошової компенсації за невикористані 33 дні щорічної відпустки в сумі 5829,78грн.; стягнути з Апарату Верховної Ради України грошової компенсації за невикористані 20 днів додаткової соціальної відпустки в сумі 3533,20грн..
Частиною 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до п. 15 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.
Згідно довідки від 12.04.2015 №20-26/2023, виданої ОСОБА_1 на неї у період з 04.07.2013 по 04.08.2013 не поширювалася дія Закону України «Про державну службу», таким чином спори, що виникли у вказаний період не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства, так як не пов'язані з проходженням публічної служби.
Отже, позивачу необхідно уточнити зміст заявленого адміністративного позову в частині періодів, за які їй належить грошова допомога у розмірі тримісячної заробітної плати, грошова компенсація за невикористані 33 дні щорічної відпустки, грошова компенсація за невикористані 20 днів додаткової соціальної відпустки.
Також згідно п. п. 2, 3 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються: ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Як вбачається з поданого адміністративного позову, позивачем не зазначені адреси електронної пошти позивача та відповідача у справі та не зазначено номери засобів зв'язку відповідача.
Частиною 4 ст. 106 КАС України встановлено, що позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Також, відповідно до п.1 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подана заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
При цьому, судом встановлено, що до адміністративного позову не додано документ, з якого можливо було б встановити адміністративну процесуальну дієздатність позивача, у зв'язку з чим позивача необхідно надати такий документ (копія паспорту).
Згідно зі статтею 108 КАС України позовна заява, яка подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, залишається без руху, про що суд повідомляє позивача.
Керуючись ст. ст. 106, 108, 122, 160, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
Позовну заяву ОСОБА_1 до Апарату Верховної Ради України про стягнення грошової допомоги, стягнення грошової компенсації залишити без руху.
Встановити позивачу строк до 14 листопада 2016 р. для усунення недоліків шляхом надання до суду:
- належним чином оформленого адміністративного позову у відповідності до вимог ст. 106 КАС України із зазначенням засобів телефонного зв'язку відповідача та адреси електронної пошти позивача та відповідача у справі;
- уточнення змісту позовних вимог в частині періодів, за які їй належить грошова допомога у розмірі тримісячної заробітної плати, грошова компенсація за невикористані 33 дні щорічної відпустки, грошова компенсація за невикористані 20 днів додаткової соціальної відпустки;
- документа, що підтверджує процесуальну дієздатність позивача (копію паспорту).
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя О.В. Царікова