Рішення від 25.10.2016 по справі 909/664/16

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 жовтня 2016 р. Справа № 909/664/16

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Калашник В. О.,

секретар судового засідання Кричовський Р.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом: Фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради,

вул. Дністровська, 28, м. Івано-Франківськ,76019

до відповідача: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

вул. Шевченка, 79, с. Вовчинець, м. Івано-Франківськ,76018

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача

Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради

вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ

про спонукання до укладення договору про пайову участь замовників будівництва у створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Івано-Франківська.

за участю:

Від позивача: ОСОБА_2 - представник, (довіреність від 24.10.2016 )

Від третьої особи представник не з'явився

Від відповідача представники не з'явилися.

Встановив:

Позивач, Фінансове управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради звернувся до господарського суду Івано-Франківської області з позовною заявою про спонукання відповідача, Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до укладення договору про пайову участь замовників будівництва у створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Івано-Франківська.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено в судовому засіданні рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради №158 від 17.05.2005 «Про матеріали управління архітектури і містобудування виконавчого комітету міської ради» дозволено підприємцю ОСОБА_1 будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення (№9 по генплану) в мікрорайоні №4 на вул.Хіміків - Тролейбусній. Будівництво здійснювати на умовах угоди з виконавчим комітетом міської ради про участь у соціально-економічному розвитку міста.

На виконання вказаного рішення , 14.03.2007 Інспекцією Держархбудконтролю підприємцю ОСОБА_1 було видано Дозвіл №43 на виконання будівельних робіт з будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення (№9 по генплану) в мікрорайоні №4 на вул.Хіміків - Тролейбусній.

Рішенням сесії Івано-Франківської міської ради №697-22 від 05.04.2012, у зв'язку із змінами до ст.71 Бюджетного кодексу України, п.7 розділу V «Прикінцеві положення» ОСОБА_3 України від 17.02.2011р. №3038 -VІ «Про регулювання містобудівної діяльності», та з метою впорядкування зарахування і використання пайової участі замовників будівництва (забудівників) у створенні і розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста, міська рада вирішила:

Затвердити Положення «Про пайову участь замовників будівництва (забудівників ) мікрорайону в межах вулиць Бельведерська - ОСОБА_4 - ОСОБА_5 і №4 на вул..Хіміків - Тролейбусна у створенні та розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста».

Пунктом 4.1. даного Положення визначено, що замовник будівництва (забудівники) території мікрорайонів в межах вулиць Бельведерська - ОСОБА_4 - ОСОБА_5 і №4 на вул. Хіміків - Тролейбусна в зв'язку з прийняттям цього Положення зобов'язані переукласти/укласти договір про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста.

Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради листом №786/01-27/48-в від 13.04.2012 повідомив відповідача про прийняття нового Положення та запропонував до 25.04.2012 переукласти/укласти договір про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста.

Згідно вказаного листа відповідачем було подано заяву з відповідним пакетом документів про укладення договору про пайову участь. Однак, отримавши 2 (два) примірники проекту договору замовником будівництва він не був підписаний та не повернутий.

Фінансовим управлінням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради 20.07.2012 було направлено на адресу відповідача пропозицію про укладання договору з 2 (двома) примірниками проекту Договору про пайову участь замовників будівництва (забудівників) у створенні і розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста. Проте, дана пропозиція залишилась останнім не розглянутою.

Аналогічні пропозиції направлялись в 2013 та 2014 роках.

24 червня 2016 року фінансове управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради в черговий раз звернулось з листом №2-15/333 до приватного підприємця ОСОБА_1, з пропозицією (офертою) укласти договір про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, надавши 2 (два) примірники проекту такого договору з додатком розрахунку розміру пайової участі, складеного відповідно до типового договору, передбаченого Положенням «Про пайову участь замовників будівництва (забудівників ) мікрорайону в межах вулиць Бельведерська - ОСОБА_4 - ОСОБА_5 і №4 на вул. Хіміків - Тролейбусна у створенні та розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста». Проект договору містить всі істотні умови, передбачені ОСОБА_3 України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Відповідач жодним чином не відреагував на даний лист, вказаний договір не підписав.

Зазначені обставини стали причиною звернення позивача до господарського суду з позовною заявою, в якій поставив вимогу про визнання укладеним договір про пайову участь замовників будівництва у створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Івано-Франківська в редакції запропонованій позивачем.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві та просить суд позов задовольнити.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради надала суду письмові пояснення по суті заявлених позовних вимог№1600/12-17/в від 07.10.2016. Зокрема, представник третьої особи в судовому засіданні просив суд позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Відповідач відзив на позов не подав, представник в судове засідання не з'явився.

Незважаючи на нез"явлення в судове засідання представника відповідача, судом здійснено усі заходи щодо повідомлення учасників процесу про час та місце проведення судових засідань.

Абзацом першим пункту 3.9.2. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України „Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" № 18 від 26.12.2011р. передбачено, що у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.

Суд також дійшов висновку про достатність у матеріалах справи документальних доказів для вирішення спору по суті за відсутності повноважного представника відповідача.

Відповідно до ст. 75 ГПК України, справа розглянута за наявними в ній матеріалами.

Заслухавши в судовому засіданні пояснення представника позивача , дослідивши обставини у справі і подані докази, оцінивши їх відповідно до ст.43 ГПК України, суд вважає позовні вимоги обгрунтованими і такими, що підлягають задоволенню із слідуючих підстав:

Відповідно до ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Частиною 4 вказаної статті передбачено, що у випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.

Частиною 1 ст. 14 Цивільного кодексу України встановлено, що цивільні обов'язки виконуються у межах встановлених договором або актом цивільного законодавства.

Згідно із ч. 2. ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Підпунктом 5 п. а) ч. 1 ст. 28 ОСОБА_3 України "Про місцеве самоврядування" передбачено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать: залучення на договірних засадах коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих на відповідній території, та коштів населення, а також бюджетних коштів на будівництво, розширення, ремонт і утримання на пайових засадах об'єктів соціальної і виробничої інфраструктури та на заходи щодо охорони навколишнього природного середовища.

Відповідно до ч. 1 - 3 ст. 40 ОСОБА_3 України "Про регулювання містобудівної діяльності" замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті.

Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.

Рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради №158 від 17.05.2005 «Про матеріали управління архітектури і містобудування виконавчого комітету міської ради» дозволено підприємцю ОСОБА_1 будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення (№9 по генплану) в мікрорайоні №4 на вул.Хіміків - Тролейбусній. Будівництво здійснювати на умовах угоди з виконавчим комітетом міської ради про участь у соціально-економічному розвитку міста.

На виконання вказаного рішення , 14.03.2007 Інспекцією Держархбудконтролю підприємцю ОСОБА_1 було видано Дозвіл №43 на виконання будівельних робіт з будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення (№9 по генплану) в мікрорайоні №4 на вул.Хіміків - Тролейбусній.

Рішенням сесії Івано-Франківської міської ради №697-22 від 05.04.2012 у зв'язку із змінами до ст.71 Бюджетного кодексу України, п.7 розділу V «Прикінцеві положення» ОСОБА_3 України від 17.02.2011р. №3038 -VІ «Про регулювання містобудівної діяльності» та з метою впорядкування зарахування і використання пайової участі замовників будівництва (забудівників) у створенні і розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста, міська рада вирішила:

Затвердити Положення «Про пайову участь замовників будівництва (забудівників ) мікрорайону в межах вулиць Бельведерська - ОСОБА_4 - ОСОБА_5 і №4 на вул..Хіміків - Тролейбусна у створенні та розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста».

Пунктом 4.1. даного Положення визначено, що замовник будівництва (забудівники) території мікрорайонів в межах вулиць Бельведерська - ОСОБА_4 - ОСОБА_5 і №4 на вул. Хіміків - Тролейбусна в зв'язку з прийняттям цього Положення зобов'язані переукласти/укласти договір про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста.

За приписами п.1.2 Положення про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста замовники будівництва залучаються до пайової участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста виключно на підставі укладених з виконавчим комітетом договорів про пайову участь.

Відповідно до п. 1.3 Положення замовник будівництва зобов'язаний повідомити виконавчий комітет про будь-які вчинені ним дії щодо забудови земельної ділянки, відповідно до діючого законодавства та укласти договір на пайову участь.

Згідно з абзацом 2 п. 3.1 Положення замовник зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, крім випадків, передбачених пунктом 6.6., 6.7 цього положення.

Договір про пайову участь укладається на підставі звернення Замовника будівництва на ім'я першого заступника міського голови та вихідних даних на проектування об'єктів містобудування (технічних умов та містобудівних умов і обмежень (п.4.4 Положення).

Фінансовим управлінням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, враховуючи надані повноваження, та як сторона договору про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-траспотної та соціальної інфраструктури міста, відповідно до Положення "Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-траспотної та соціальної інфраструктури міста", було підготовлено проект договору та 20.07.2012 , направлено замовнику будівництва для підписання. Проте, дана пропозиція залишилась останнім не розглянутою.

Аналогічні пропозиції направлялись в 2013 та 2014 роках.

24 червня 2016 року фінансове управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради в черговий раз звернулось з листом №2-15/333 до приватного підприємця ОСОБА_1, з пропозицією (офертою) укласти договір про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, надавши 2 (два) примірники проекту такого договору з додатком розрахунку розміру пайової участі, складеного відповідно до типового договору, передбаченого Положенням «Про пайову участь замовників будівництва (забудівників ) мікрорайону в межах вулиць Бельведерська - ОСОБА_4 - ОСОБА_5 і №4 на вул. Хіміків - Тролейбусна у створенні та розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста». Проект договору містить всі істотні умови, передбачені ОСОБА_3 України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Відповідач жодним чином не відреагував на даний лист, вказаний договір не підписав.

Пропозиція щодо укладення договору з боку фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради була направлена відповідно до наданих повноважень, а саме: п. 2.2.22. Положення про фінансове управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (затвердженого рішенням Івано-Франківської міської ради №71 -XLIX від 30.03.2010) де зазначено, що фінансове управління здійснює роботу пов'язану з укладанням договорів та проведенням розрахунків пайових внесків до цільового фонду соціально-економічного розвитку та інженерно-транспортної інфраструктури міста, веде оперативний облік надходжень та бере участь у розробці програм соціально-економічного розвитку міста, забезпечує в установленому порядку їх цільове фінансування.

Згідно п. 1.4 Положення, в разі, якщо замовник не звернувся про укладання Договору та не підписав у встановлені терміни, виконавчий комітет та/або фінансове управління вправі подати позовну заяву про укладання Договору в судовому порядку.

В силу вимог статті 144 Конституції України та статті 73 ОСОБА_3 України "Про місцеве самоврядування в Україні" органи місцевого самоврядування при виконанні своїх функцій приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.

Таким чином, приписами статті 40 ОСОБА_3 України "Про регулювання містобудівної діяльності" встановлено обов'язок замовника будівництва прийняти пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту, який реалізується шляхом укладення відповідного договору в порядку, визначеному ОСОБА_3 та деталізованому актом органу місцевого самоврядування. Правовий аналіз частин 8 та 9 у сукупності з іншими положеннями цієї статті ОСОБА_3 дозволяє дійти висновку про те, що обов'язок щодо ініціювання укладення такого договору покладено саме на замовника будівництва, оскільки пов'язується з його зверненням до органу місцевого самоврядування.

Частиною 1 ст. 40 ОСОБА_3 України "Про регулювання містобудівної діяльності" встановлено, що порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього ОСОБА_3. Відповідно до листа Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22.07.2011 № 23-11/6294/0/6-11 "Про пайову участь забудовників у створенні і розвитку інфраструктури населених пунктів" такий порядок, прийнятий та оприлюднений органом місцевого самоврядування, відповідно до норм частини першої ст. 144 Конституції України, є нормативно-правовим актом, обов'язковим до виконання на відповідній території.

Такий договір має бути укладеним в обов'язковому порядку, в межах строку, встановленого ч. 9 ст. 40 ОСОБА_3 України "Про регулювання містобудівної діяльності". Неукладення договору свідчить про недотримання вимог законодавства і має наслідком порушення прав та інтересів відповідної територіальної громади, тому є необхідним для правильного з"ясуваня причини його неукладання.

Оскільки, органи місцевого самоврядування знаходяться поза межами процедури прийняття об'єктів будівництва в експлуатацію та позбавлені можливості контролювати момент його здійснення, неукладення такого договору з підстав невиконання замовником обов'язку щодо звернення до органу місцевого самоврядування з відповідною пропозицією свідчить про його ухилення від укладення договору, відтак може бути оскаржено в судовому порядку, у тому числі і після прийняття об'єкту будівництва в експлуатацію.

Отже, надсилання відповідачу пропозиції про укладення спірного договору є виключно правом, а не обов'язком позивача, що не позбавляє його права звернутися до суду з позовом про спонукання до укладення договору.

Згідно з частиною третьою статті 179 ГК України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, зокрема, якщо існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору.

Аналіз наведених положень закону свідчить про те, що укладення договору про пайову участь є обов'язковим в силу прямої вказівки закону і відповідно до ч.1 ст. 188 ГК України такий переддоговірний спір може бути предметом розгляду суду.

ОСОБА_3 України “Про регулювання містобудівної діяльності” є імперативними та визначають обов'язок замовника будівництва (відповідача) укласти договір про пайову участь у розвитку інфраструктури відповідного населеного пункту.

Разом із тим, частиною першою статті 648 ЦК України встановлено, що зміст договору, укладеного на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, обов'язкового для сторін (сторони) договору, має відповідати цьому акту.

Частиною дев'ятою статті 40 ОСОБА_3 України "Про регулювання містобудівної діяльності" визначено істотні умови договору про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту, якими є: розмір пайової участі, строк (графік) сплати пайової участі, відповідальність сторін. Крім того, невід'ємною частиною договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається протягом десяти робочих днів з дня реєстрації органом місцевого самоврядування звернення замовника про укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об'єкта, з техніко-економічними показниками.

Договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.

Істотними умовами договору є: 1) розмір пайової участі; 2) строк (графік) сплати пайової участі; 3) відповідальність сторін.

Невід'ємною частиною договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього ОСОБА_3.

Згідно із ч. 5, 8, 9 ст. 40 ОСОБА_3 України "Про регулювання містобудівної діяльності" величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій.

У разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта не визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами, вона визначається на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці створеної потужності.

Тобто, ч.5 ст. 40 ОСОБА_3 України "Про регулювання містобудівної діяльності" чітко передбачає дві методики визначення розміру пайового внеску: перша, що є основою та має пріоритет - визначення розміру з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об"єкта; друга - у разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об"єкта не визначена вона визначається на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці створення потужності.

Отже, орган місцевого самоврядування відповідно до ч.1 ст. 40 ОСОБА_3 України "Про регулювання містобудівної діяльності" вправі визначати тільки порядок залучення, порядок розрахунку розміру і порядок використання коштів пайової участі, однак в жодному випадку не має права змінювати методику розрахунку розміру пайового внеску.

Позивачем при розрахунку розміру пайової участі правомірно було застосовано норматив для одиниці створення потужності (функціональної одиниці виміру) - 1 м.кв. об"єкту в Івано-Франківській області встановленого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №103 від 27.04.2016 у розмірі 5902,50грн.

Запропонована позивачем редакція договору містить всі істотні умови договору та відповідає нормам чинного законодавства.

Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень; докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Згідно ч.1 та ч.2 ст.43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом; ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.

За наведених обставин вимоги позивача про визнання укладеним договору про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Івано-Франківська в редакції запропонованій фінансовим управлінням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, є обгрунтованими та підтверджуються матеріалами справи, тому позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 49 ГПК України, судові витрати слід покласти на відповідача стягнувши їх на користь позивача.

На підставі вищевикладеного у відповідності до ст. 8, 124 Конституції України, ст.11, 14, 648 Цивільного кодексу України, ст. 179, 187 Господарського кодексу України, ст. 40 ОСОБА_3 України "Про регулювання містобудівної діяльності", керуючись ст. 33, 43, 49, 75, ст. 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Задоволити позов фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради до відповідача, фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про визнання укладеним договору про пайову участь замовників будівництва у розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Івано-Франківська в редакції позивача.

Визнати укладеним з дня набрання рішенням законної сили договір про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Івано-Франківська між виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради (м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 21, код ЄДРПОУ 04054346), фінансовим управлінням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (м. Івано-Франківськ, вул. Дністровська, 28, код ЄДРПОУ 02314062) та замовником - Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (вул. Шевченка, 79, с. Вовчинець, м. Івано-Франківськ, код НОМЕР_1) у запропонованій позивачем редакції:

ДОГОВІР № ______

про пайову участь замовників будівництва (забудовників) у створенні і розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста

м. Івано-Франківськ “____”________2016 р.

Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради (далі - Виконком) в особі заступника міського голови ОСОБА_6, що діє на підставі ОСОБА_3 України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положення «Про пайову участь замовників будівництва (забудовників) мікрорайонів в межах вулиць Бельведерська - ОСОБА_4 - ОСОБА_5 і №4 на вул. Хіміків - Тролейбусна у створенні та розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста» (сторона 1), фінансове управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (далі - Фінансове управління) в особі начальника ОСОБА_7, що діє на підставі Положення «Про фінансове управління виконавчого комітету міської ради» (сторона 2) з одного боку, та ФОП ОСОБА_1 (далі - Замовник) (сторона 3), з іншого боку, а разом надалі - Сторони, у відповідності до Положення «Про пайову участь замовників будівництва (забудовників) мікрорайонів в межах вулиць Бельведерська - ОСОБА_4 - ОСОБА_5 і №4 на вул. Хіміків - Тролейбусна у створенні та розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста» а також беручи до уваги те, що Замовник у відповідності до ОСОБА_3 України “Про регулювання містобудівної діяльності” зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної інфраструктури м. Івано-Франківська, констатуючи, що правовідносини, які виникають за цим Договором, є майново-господарськими зобов'язаннями і обов'язковими до виконання, уклали цей договір про пайову участь замовників будівництва (забудовників) у створенні і розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста (далі - Договір) про наступне:

1. Предмет Договору

1.1. За цим Договором Замовник, що здійснює будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення (№9 по генплану) в мікрорайоні №4 на вул. Хіміків - Тролейбусна, в порядку та на умовах, визначених Договором, бере участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної інфраструктури мікрорайонів м. Івано-Франківська.

2. Обов'язки сторін

2.1. Замовник зобов'язуються сплатити пайовий внесок у розмірі та у терміни, визначені Договором.

2.2. Виконком зобов'язується використати кошти отримані від Замовника на розвиток інженерно-транспортної інфраструктури мікрорайонів міста.

3. Розмір і порядок сплати пайового внеску

3.1 Розрахунок попереднього розміру пайового внеску здійснюється відповідно до додатку 1 до Договору.

Попередній розмір пайового внеску складає 2 041 197,83 грн.

3.2. Замовник сплачує 20 % попереднього розміру пайового внеску у сумі 408 239,57 грн., протягом 30-ти робочих днів з моменту реєстрації Договору.

3.3.Розрахунок остаточного розміру пайового внеску здійснюється відповідно до остаточного Договору, який оформлюється після затвердженого в установленому порядку архітектурно-технічного паспорту та загальної вартості будівництва.

3.4.Суму остаточного розміру пайового внеску замовник сплачує до прийняття об'єкта в експлуатацію.

4. Строк дії Договору

4.1.Договір набуває чинності з моменту його реєстрації і діє до моменту повного виконання умов Договору.

5. Відповідальність сторін

5.1.При простроченні платежу, визначеного пунктом 3.2, 3.3, 3.4 Договору, Замовник сплачує Виконкому суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, три проценти річних від простроченої суми та пеню у розмірі 120 % річних облікової ставки НБУ, що діє у період, за який нараховується пеня, від суми заборгованості за кожний прострочений день.

5.2.Спори, пов'язані з пайовою участю (внеском) у створенні і розвитку інженерно-транспортної інфраструктури мікрорайонів міста, вирішуються комісією з питань визначення пайової участі замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, в іншому випадку в судовому порядку, згідно чинного законодавства.

6. Інші умови

6.1.Тлумачення термінів Договору здійснюється згідно Положення «Про пайову участь замовників будівництва (забудовників) мікрорайонів в межах вулиць Бельведерська - ОСОБА_4 - ОСОБА_5 і №4 на вул. Хіміків - Тролейбусна у створенні та розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста».

6.2.Зміни до Договору можуть бути внесені за взаємною згодою сторін, що оформляється додатковою угодою до цього Договору, у разі невиконання пункту 3.2, 3.3, 3.4, з урахуванням пункту 5.1, Виконком та/або Фінансове управління здійснює перерахування пайового внеску в односторонньому порядку, про що повідомляє Замовника.

6.3.Зміни до Договору оформляються додатком, який є його невід'ємною частиною і мають однакову юридичну силу, якщо вони викладені в письмовій формі та підписані уповноваженими на те представниками сторін. В разі невиконання пункту 3.2, 3.3, 3.4, з урахуванням пункту 5.1 Договору, Виконком та/або Фінансове управління здійснює перерахування пайового внеску в односторонньому порядку, оформляючи додатком, про що повідомляє замовника.

6.4.Усі правовідносини, що виникають у зв'язку з виконанням умов Договору та не врегульовані ним, регламентуються нормами чинного в Україні законодавства.

6.5.Договір складений на 3-х сторінках у 2-х примірниках, кожний із яких має однакову юридичну сили.

Місцезнаходження та реквізити сторін

Виконавчий комітет Івано-Франківської ФОП ОСОБА_1

міської ради

м.Івано-Франківськ м. Івано-Франківськ

вул. Грушевського, 21, с. Вовчинець, вул.Шевченка,79

тел.556515

Одержувач платежу:

міський бюджет м. Івано-Франківська Ідентифікаційний код НОМЕР_1

24170000

код: 37952250

р/р: 31511921700002

МФО: 836014

УДКСУ в м. Івано-Франківську

Призначення платежу:

на інженерно-транспортну

інфраструктуру міста

Виконком___________/ОСОБА_6/ Замовник__________/ОСОБА_1/

МП МП

Фінансове управління виконавчого комітету

Івано-Франківської міської ради

м. Івано-Франківськ

вул. Дністровська,28

Фінансове управління___________/ОСОБА_7/

МП

Додаток

до Договору №______ від "___" __________ 2016 р.

про пайову участь замовників будівництва (забудівників) у створенні і розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста

Розрахунок розміру пайової участі

(попередній)

Об'єкт: багатоквартирний житловий будинок з вбудованими приміщеннями громадського призначення (№9 по генплану) в мікрорайоні №4 на вул. Хіміків - Тролейбусна

Показник опосередкованої вартості спорудження 1 м.кв. об'єкту

будівництва в Івано-Франківській обл.,(без ПДВ), грн 5902,50

Площа об'єкта будівництва, м. кв. (житло) 8645,48

Відсоток, передбачений п.6.2.2 Положення "Про пайову участь замовників

будівництва (забудівників) у створенні і розвитку

інженерно-транспортної інфраструктури міста" від 05.04.2012 року

(житло) 4

Розмір пайової участі, грн. 2041197,83

Одержувач платежу:

МБ м.Івано-Франківськ

24170000

код: 37952250

р/р: 31511921700002

МФО: 836014

УДКСУ в м. Івано-Франківську

Призначення платежу:

на інженерно-транспортну інфраструктуру міста

Виконком______________/ОСОБА_6/ Замовник__________/ОСОБА_1/

Фінансове управління__________/ОСОБА_7/

Стягнути з відповідача, Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (вул. Шевченка, 79, с. Вовчинець, м. Івано-Франківськ, код НОМЕР_1) на користь позивача, Фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (вул. Дністровська, 28, м. Івано-Франківськ, код 02314062) судовий збір в розмірі 1378,00 грн. ( одну тисячу триста сімдесят вісім гривень).

Наказ видати після набрання рішенням законної сили та направити позивачу.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 31.10.16

Суддя Калашник В. О.