31.10.2016 Справа № 920/1410/15
Господарський суд Сумської області у складі головуючого судді Яковенка В.В., за участю секретаря судового засідання Балицького В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Сумської області матеріали справи № 920/1410/15, порушеної за заявою кредитора - Сумської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області до боржника - Державного підприємства «Сумський державний селекційний центр» (42300, Сумська область, Сумський район, с. Сад, вул. Селекційна, 1, код 00710180) про визнання банкрутом,
Представники сторін:
Від кредиторів: Сумська ОДПІ - Притула Д.А., Сумська РДЛВМ - Бондаренко Є.П.;
Від боржника - Соболь В.В.;
Керуючий санацією - Удовенко Р.П.;
Представник ГТУЮ у Сумській області - Брюховецька І.О.
Ухвалою суду від 01.10.2015 порушено провадження у справі про банкрутство Державного підприємства «Сумський державний селекційний центр».
Ухвалою суду від 14.04.2016 процедуру розпорядження майном та повноваження розпорядника майна боржника припинено, введено процедуру санації та призначено керуючим санацією боржника арбітражного керуючого Удовенка Р.П.
17.10.2016 представник голови комітету кредиторів Сумської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області Герасимов Г.В. подав до суду клопотання № б/н від 13.10.2016, в якому просить суд припинити процедуру санації по справі № 920/1410/15 про банкрутство ДП «Сумський державний селекційний центр», визнати боржника банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру та ліквідатором банкрута призначити арбітражного керуючого Удовенка Р.П.
Ухвалою суду від 18.10.2016 розгляд клопотання призначено в судове засідання на 31.10.2016 та зобов'язано представника Міністерства аграрної політики та продовольства України з'явитись у судове засідання та (або) надати суду письмові пояснення щодо припинення процедури санації, визнання боржника ДП «Сумський державний селекційний центр» банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та кандидатури ліквідатора у даній справі.
Міністерство аграрної політики та продовольства України вимог ухвали суду від 18.10.2016 не виконало, в судове засідання представник Міністерства не з'явився.
Шосткинська ОДПІ надала суду клопотання № 7978/10/10-0030 від 27.10.2016 про розгляд справи без участі її представника.
На підставі ч. 7 ст. 29 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі Закон) комітет кредиторів може прийняти одне з таких рішень, зокрема, схвалити план санації та подати його до господарського суду; відхилити план санації і звернутися до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
13.10.2016 на засіданні комітету кредиторів було вирішено відхилити план санації, звернутися до господарського суду Сумської області з клопотанням про визнання боржника ДП «Сумський державний селекційний центр» банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, ліквідатором призначити арбітражного керуючого Удовенка Р.П.
Зазначене рішення комітету кредиторів обґрунтоване тим, що за весь період процедури санації до арбітражного керуючого не надходило заяв від потенційних інвесторів про участь у процедури санації боржника, а внутрішня фінансова можливість відновити платоспроможність боржника відсутня.
Відповідно до ч. 8 ст. 29 Закону якщо протягом шести місяців з дня винесення ухвали про санацію до господарського суду не буде поданий план санації боржника, господарський суд має право прийняти рішення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури відповідно до цього закону.
З моменту винесення ухвали про санацію до даного засідання суду пройшло понад шість місяців. Але належного плану санації, який би відповідав чинному законодавству до цього часу не подано.
Більше того, враховуючи реальну відсутність інвесторів без чого неможливо відновити платоспроможність ДП «Сумський державний селекційний центр» 13.10.2016 комітет кредиторів прийняв рішення про припинення процедури санації, визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, про що було направлено відповідне звернення до господарського суду Сумської області. За дане рішення - 1442 голоси, проти - 0 голосів, утрималось - 0 голосів.
Крім того комітет кредиторів подав до суду кандидатуру арбітражного керуючого Удовенка Р.П. на призначення його ліквідатором ДП «Сумський державний селекційний центр».
У судовому засіданні арбітражний керуючий Удовенко Р.П. не заперечував проти призначення та просив суд призначити його ліквідатором у даній справі.
Враховуючи відсутність пропозицій зі сторони можливих інвесторів, а також те, що основна реєстрова кредиторська заборгованість складається із заборгованості перед державним органом, з метою недопущення збільшення реєстрової кредиторської заборгованості боржника, а також недопущення виникнення у подальшому заборгованості із заробітної плати працівникам боржника, суд вважає за доцільне погодитись з клопотанням комітету кредиторів про припинення процедури санації, визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Відповідно до ст. 114 Закону кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.
Враховуючи той факт, що комітет кредиторів запропонував призначити ліквідатором ДП «Сумський державний селекційний центр» арбітражного керуючого Удовенка Р.П., який надав згоду на призначення, господарський суд дійшов висновку про призначення арбітражного керуючого Удовенка Романа Петровича (свідоцтво № 275 від 21.02.2013, 40007, м. Суми, вул. Харківська, 42) ліквідатором ДП «Сумський державний селекційний центр» у справі № 920/1410/15.
Відповідно до ст. 38 Закону з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:
господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;
строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав;
у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;
припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;
відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;
продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом;
скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі;
виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.
Згідно з ч. 2 ст. 38 Закону з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та, розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
Частинами 3, 4 статті 38 Закону встановлено, що з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
Повідомлення про визнання боржника. банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури мають містити:
найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом;
найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство;
дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури;
відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію).
В силу викладеного, керуючись ст. ст. 26, 27, 29, 38, 114 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», суд,
1. Припинити процедуру санації по справі № 920/1410/15 про банкрутство Державного підприємства «Сумський державний селекційний центр» (42300, Сумська область, Сумський район, с. Сад, вул. Селекційна, 1, код 00710180).
2. Визнати юридичну особу - Державне підприємство «Сумський державний селекційний центр» (42300, Сумська область, Сумський район, с. Сад, вул. Селекційна, 1, код 00710180) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:
господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;
строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав;
у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;
припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;
відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;
продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом;
скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі;
виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.
припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та, розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
3. Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Удовенка Романа Петровича (свідоцтво № 275 від 21.02.2013, 40007, АДРЕСА_1 код НОМЕР_1).
4. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення про визнання юридичну особу - Державне підприємство «Сумський державний селекційний центр» (42300, Сумська область, Сумський район, с. Сад, вул. Селекційна, 1, код 00710180) банкрутом.
5. Зобов'язати ліквідатора виконати ліквідаційну процедуру за результатами якої у відповідності до вимог статті 46 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» подати до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс банкрута.
6. Копію даної постанови направити кредиторам, ліквідатору, банкруту, Міністерству аграрної політики та продовольства України, ГУЮ у Сумській області, РВ ФДМУ по Сумській області, державному реєстратору, органу ДВС.
СУДДЯ В.В. ЯКОВЕНКО