Ухвала від 31.10.2016 по справі 361/6108/16-а

Справа № 361/6108/16-а

Провадження № 2-а/361/460/16

31.10.2016

УХВАЛА

31 жовтня 2016 року м. Бровари

Броварський міськрайонний суд Київської області, суддя Селезньова Т.В., розглянувши адміністративний позов ТОВ «Будстандартінжиніринг» до Відділу державного архітектурно- будівельного контролю Броварської міської ради Київської області про визнання незаконними та скасування постанов про накладення штрафу,

встановив:

Предметом оскарження у даному позові є три постанови Відділу ДАБК, датовані 14 липня 2016року, №3-1407/1/101, №3-1407/2/102, №3-1407/3/103, якими на позивача накладено штрафи за порушення у сфері містобудування.

Згідно ч. 1 ст.99 КАСУ для звернення до суду з адміністративним позовом встановлено строк звернення 6 місяців, які обчислюються, якщо не встановлено інше, з дня. Коли особа дізналась або повинна була дізнатись про порушення своїх прав, свобод та інтересів. Згідно ст.3 ст.99 КАС для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватись інші строки для звернення до адміністративного суду. Згідно ч.4 ст.99 КАСУ якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли особа дізналась про рішення за результатами розгляду його скарги. Згідно ч.5 ст.99 КАСУ для звернення до адмін. суду щодо оскарження рішення суб'єкту владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.

Статтею 5 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» встановлено строк оскарження постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності -

15 днів з дня її винесення з повідомленням про таке оскарження у той самий строк органу, який виніс постанову.

Таким чином, для звернення до суду з даним адміністративним позовом (про оскарження постанови про накладення штрафу у даній сфері) законом встановлено строк: 15 днів з дня винесення постанови, що не суперечить вимогам КАСУ і зокрема ст.99 КАС.

Позов подано 28.10.2016р., вх. №32207 від 28.10.2016р., відсутність поштового конверту вказує на подання позову безпосередньо до суду. Тобто позивачем пропущено строк звернення до суду з даним позовом.

У позовній заяві не зазначено об'єктивних причин пропуску даного строку, є посилання на неотримання своєчасно копій даних постанов. Як видно зі змісту позовної заяви, а також з долученого листа-відповіді Департаменту ДАБІ у Київській області, позивач звертався до даного органу з приводу складення відносно нього відповідачем протоколів і винесення оскаржуваних постанов. Відповідь на дане звернення датована 05.09.2016р. Крім того, у акті перевірки, долученому до позову (акт від 01.07.2016р.) вказано, що він складений у присутності керівника позивача. Таким чином, про оскаржувані дії/рішення відповідача позивач знав і повинен був дізнатись в липні 2016р., і додатково та безсумнівно - з відповіді Департаменту від 05.09.2016р. - знав про встановлені законом строки оскарження. Дані обставини у їх сукупності вказують на те, що строк позивачем пропущено без поважних причин, і суд не вбачає підстав для поновлення вказаного строку, згідно ст.100 КАСУ.

Оскільки позивачем пропущено строк звернення до суду з даним позовом, і суд не вбачає підстав для його поновлення, то дана обставина є підставою для залишення позову без розгляду.

Згідно ч.1 ст.100 КАСУ- адміністративний позов, поданий після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду , якщо суд на підстав позовної заяви та доданих до неї документів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними.

Згідно п.5 ч.1 , ч.2, ч.5 ст. 107 КАСУ питання дотримання строку звернення до суду є підставою для залишення позову без розгляду, і дане питання судом вирішується саме на стадії вирішення питання про відкриття провадження у справі. Тому відсутні підстави для відкриття провадження у справі з причин пропуску строку звернення до суду. Позов слід залишити без розгляду.

Керуючись ст.5 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» , ст.ст. 99, 100, 107 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ТОВ «Будстандартінжиніринг» до Відділу державного архітектурно- будівельного контролю Броварської міської ради Київської області про визнання незаконними та скасування постанов про накладення штрафу №3-1407/1/101, №3-1407/2/102, №3-1407/3/103 від 14.07.2016р. залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 5 днів.

Суддя Т.В. Селезньова