Справа № 445/1454/16-п
Іменем України
09.09.2016 року суддя Золочівського районного суду Львівської області Сивак В.М., розглянувши матеріали справи, які надійшли від начальника Золочівського відділу поліції Головного управління національної поліції у Львівській області ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, українця, працюючого ФГ "Княжі лани", робітником, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Відносно гр. ОСОБА_2 складено протокол про адміністративне правопорушення серії АП2№ 138446, від 12.07.2016р. за яким гр. ОСОБА_2, обвинувачується в тому, що він 12.07.2016р. о 22:30 год. в с. Княже Золочівського району Львівської області, керував мотоциклом НОМЕР_1, в стані алкогольного сп"яніння, чим порушив п.2.5 Правил Дорожнього руху України. Від проходження медичного огляду на стан сп"яніння відмовився в присутності свідків.
Порушник в судове засідання двічі не з"явився.
Однак адмінматеріали підлягають поверненню для дооформлення з наступних підстав.
Головним завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об"єктивне з"ясування кожної обставини кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законодавством.
Згідно зі ст. 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Виконуючи вимоги ст. ст. 268, 280, 283 КУпАП., з метою уникнення поверховості та неповноти дослідження фактичних обставин правопорушення, суддя зясовує чи правильно складений протокол про адміністративне правопорушення, чи відповідає він вимогам ст. 256 КУпАП.
Відповідно до положень ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються : дата і місце його складання посада , прізвище, ім"я по батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу порушника, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопопрушення; прізвище, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення Серії АП2 № 138446 від 12.07.2016 року про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина ОСОБА_2І за порушення ч.1 ст.130 КУпАП, такий складений без дотримання вимог, передбачених ст.256 КУпАП, а саме: в протоколі зазначено, що ОСОБА_2 керував скутером в стані алкогольного сп"яніння, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР України, тобто вказана суть правопорушення, не відповідає порушеним вимогам зазначеного п. 2.5 ПДР України, оскільки вказаний пункт передбачає не виконання обов"язку водія на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, а не забороняє керувати в стані алкогольного сп"яніння (п. 2.9А) ПДР України.
Тому з матеріалів справи про адміністративне правопорушення не вбачається зрозумілим, чи водій ОСОБА_2 керував скутером в стані алкогольного сп"яніння чи він відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного чи ін сп"яніння,за вчинення яких передбачено відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Вищезазначені недоліки протоколу про адміністративне правопорушення та матеріалів справи унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, у зв'язку з чим вважаю за необхідне надіслати такий для додаткового опрацювання органу, який його склав.
Керуючись ст.ст. 130, 256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за порушення ст.130 ч.1 КУпАП - повернути начальнику Золочівського відділу поліції Головного управління національної поліції у Львівській області ОСОБА_1для додаткового опрацювання.
Постанова є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_3