Постанова від 24.10.2016 по справі 264/5633/16-п

,

Справа № 264/5633/16-п

3/264/1483/2016

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24.10.2016 р. м. Маріуполь

Суддя Іллічівського районного суду м. Маріуполя Донецької області ОСОБА_1, розглянувши матеріали, що надійшли з Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН: НОМЕР_1, працюючої касиром АЗС ТОВ «Перфект Ойл», яка проживає в ІНФОРМАЦІЯ_2/18, кв.13, за ч.1 ст.155-1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

06 жовтня 2016 року до Іллічівського районного суду м.Маріуполя Донецької області надійшов протокол серії АА №737191 про адміністративне правопорушення від 05 жовтня 2016 року відносно ОСОБА_2 за ч.1 ст.155-1 КУпАП.

Згідно з вказаним протоколом з 27.07.2016 року по 05.08.2016 року в ході проведення Маріупольською об'єднаною державною податковою інспекцію Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області перевірки господарської одиниці АЗС, що розташована в м.Маріуполі по вул.Заозерній, 80, суб'єкта господарської діяльності ТОВ «Перфект Ойл» дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності торгових патентів і ліцензій встановлено, що касиром ОСОБА_2 було порушено п.12 ст.3, п.п.4, 16 ст.3 Закону України від 06.17.1995 року №265/95 ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями), а саме не ведення в порядку, встановленому законодавством обліку товарних запасів за місцем реалізації, використання належним чином зареєстрованого та опломбованого РРО не підключеного до паливно-роздавальних колонок та комп'ютерної системи АЗС і таким чином має зміни до внутрішнього програмного забезпечення, чим порушено порядок проведення розрахунків.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Перевіривши матеріали справи, суд вважає, що матеріали справи про адміністративне правопорушення підлягають поверненню до Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Донецькій області з наступних підстав.

Статтею 256 КУпАП передбачено, що в протоколі адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Також, відповідно до п.8 Наказу Міністерства фінансів України від 02 липня 2016 року №566 «Про затвердження Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення» при складанні Протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються її права й обов'язки, передбачені статтею 63 Конституції України та статтею 268 КУпАП, про що робиться відмітка у Протоколі.

Згідно п.п. 8-12 Наказу Міністерства фінансів України від 02 липня 2016 року №566 «Про затвердження Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення» про ознайомлення із Протоколом особа, щодо якої він складений, ставить у протоколі свій підпис. У разі відмови поставити підпис про це робиться відповідний запис у протоколі, який засвідчується підписом посадової особи органу доходів і зборів. Протокол складається у двох примірниках, що підписується посадовою особою, яка склала Протокол, особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також свідками і понятими, якщо такі є. У разі відмови особи, щодо якої складається Протокол, від підписання Протоколу посадова особа органу доходів і зборів робить про це відповідний запис, який засвідчує своїм підписом та підписами свідків у разі їх наявності. Особа, щодо якої складається Протокол, має право письмово викласти підстави своєї відмови від підписання Протоколу, які додаються до Протоколу окремо, про що робиться запис у Протоколі. Відмова від підписання Протоколу не є підставою для припинення провадження у справі. Один примірник Протоколу під підпис вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі неможливості складання Протоколу за місцем вчинення адміністративного правопорушення Протокол складається в органі доходів і зборів. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, запрошується до органу доходів і зборів для складання та підписання Протоколу. У запрошенні зазначаються дата, час та місце складання Протоколу. Запрошення вважається належним чином врученим, якщо воно надіслано за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручено особисто такій особі.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення в ньому відсутній підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, що свідчить про складання протоколу у відсутність ОСОБА_2, а також про те, що права та обов'язки їй, як того вимагає ст.268 КУпАП, не роз'яснювались. При цьому, у матеріалах справи відсутні будь-яке підтвердження її належного сповіщення та виклику на дату та час складання протоколу, а також ознайомлення зі складеним відносно неї адміністративним протоколом.

Окрім того, згідно копії листа від 13 вересня 2016 року на ім'я ТОВ «Перфект Ойл», ОСОБА_2 запрошено для складання протоколу про адміністративне правопорушення на 21.09.2016 року о 10 годині, а фактично протокол було складено 05.10.2016 року. Відомостей про те, що посадовими особами Маріупольської ОДПІ вживались заходи щодо повторного виклику ОСОБА_2 в матеріалах справи не міститься.

Також в матеріалах справи відсутні наказ про призначення на посаду та інструкція з посадовими обов'язками ОСОБА_2, що ускладнює можливість визначити чи є остання суб'єктом даного правопорушення.

Оскільки наведені порушення закону є істотними і не можуть бути усунені в судовому засіданні, то матеріали справи як неналежно оформлені підлягають поверненню для усунення недоліків.

Керуючись ст. 256 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ст.155-1 ч.1 КУпАП повернути до Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: Н. В. Литвиненко