Постанова від 27.10.2016 по справі 353/842/16-п

Справа № 353/842/16-п

Провадження № 3/353/187/16

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 жовтня 2016 року м.Тлумач

Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Луковкіна У.Ю., ознайомившись з матеріалами справи, які надійшли від Тлумацького відділення поліції Коломийського відділу поліції ГУНП України в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки та жительки вул. Анішевська, 20, с. Олеша Тлумацького району Івано-Франківської області, ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючої, не одруженої, на утриманні має трьох неповнолітніх дітей, гр. України, за ч. 2 ст. 184 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

06.10.2016 року інспектором Тлумацького ВП Коломийського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області лейтенантом поліції ОСОБА_2 відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ІФ № 005542 за ч. 2 ст. 184 КУпАП, а саме про те, що «06.10.2016 року близько 14 год. 15 хв. в с. Олеша Тлумацького району Івано-Франківської області ОСОБА_1 ухилялася від виконання своїх батьківських обов'язків, а саме: діти ночують у стайні та не відвідують школу».

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, причин неявки суду не повідомила, поштовий конверт з судовою повісткою повернувся до суду з відміткою, що адресат за зазначеною адресою не проживає.

Згідно вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 278 КУпАП, суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.

Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, як документ, що засвідчує факти неправомірних дій, є основним джерелом доказів, складається по встановленій формі і повинен містити дані, необхідні для розгляду справи по суті, а саме: дату і місце його складення, посаду, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення в порядку п. 2 ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення з'ясовано, що протокол про адіністративне правопорушення серії ІФ № 005542 складений з порушенням вимог ст. 256 КУпАП, оскільки в протоколі про адміністративне правопорушення не повно викладена об'єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 184 КУпАП, а саме не вказано кваліфікуючу ознаку ч. 2 ст. 184 КУпАП - вчинення тих самих дій повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення. До цього ж, у матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні докази на підтвердження такої кваліфікуючої ознаки, як повторність, складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 184 КУпАП, а саме до матеріалів справи не додано належним чином завірений процесуальний документ про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 184 КУпАП. Крім цього, ОСОБА_1 за зазначеною в протоколі про адміністративне правопорушення адресою не проживає, про що свідчить поштовий конверт, який повернувся до суду з відміткою «адресат за заначеною адресою не проживає», що позбавляє суд можливості у відповідності до ст. 277-2 КУпАП повідомити особу про розгляд справи. Дані недоліки позбавляють суд можливості постановити будь-яке рішення по даній справі.

Пунктом 24 постанови № 14 Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року було встановлено наступне: «Визнати правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП (80732-10), відповідному правоохоронному органу для належного оформлення».

Таким чином, протокол не може розглядатись суддею без усунення порушень, допущених при його складенні, оскільки неповнота передбачених законом даних унеможливлює надання належної правової оцінки викладеним у протоколі обставинам.

За наслідками таких встановлених недоліків у суду немає можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу, а тому матеріали адміністративної справи слід повернути на доопрацювання для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині.

Звертаю увагу на необхідність усунути зазначені недоліки в максимально стислі строки, оскільки відповідно до ст. 38 КУпАП строк притягнення до адміністративної відповідальності за вказане правопорушення складає три місяці з моменту його вчинення.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 245, 251, 252, 256, 278 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 184 КУпАП направити до Тлумацького відділення поліції Коломийського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області на доопрацювання для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині постанови та для забезпечення явки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.

Суддя У.Ю. Луковкіна