Постанова від 05.04.2011 по справі 2-а-1261/11

Справа № 2-а-1261/11

Провадження №

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.04.2011 р.

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області в складі судді Євдокімової О.П. розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду в Шосткинському районі про перерахунок пенсії

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить суд зобов'язати управління Пенсійного фонду в Шосткинському районі провести перерахунок та виплату доплати до пенсії її дочці, яка € інвалідом з дитинства II групи і знаходиться під її опікою, з 09.07 по 31.12.2007року, з 22.05. по 31.12.2008року, з 01.09. 2009 р. по день винесення рішення, так як він проживає на радіоактивно забрудненій території і має право відповідно до ст. 39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян,, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за проживання на території радіологічного забруднення.

Позивач, згідно поданої заяви просить справу слухати у його відсутності, позовні вимоги підтримує повністю.

Відповідач, в судове засідання заперечень не надав.

В судовому засіданні встановлено, що позивач проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 106 від 23.07.1991 року - с. Пирогівка Шосткинського району Сумської області відносяться до 4зони посиленого радіоекологічного контролю що стверджується відомостями паспорта громадянки України, довідкою з місця проживання, посвідченням.

Відповідно до ст.39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи^ і та Громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата в

органі таких розмірах:

- у зоні безумовного (обов'язкового) відселення - три мінімальні заробітні плати; іеш , у зоні гарантованого добровільного відселення - дві мінімальні заробітні плати;

- у зоні посиленого радіоекологічного контролю - одна мінімальна заробітна плата.

Пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на цих територіях, і стипендії студентам, які

упрак там навчаються, підвищуються у розмірах, встановлених частиною першою цієї статті.

В даному випадку Закон України “Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали юї ш внаслідок Чорнобильської катастрофи “ визначає порядок і розміри допомоги та доплати. Виплата яє вчи допомоги та доплати по постанові КМ України від 26.07.1996 року № 836 є неправомірною, ж Д оскільки постанова протирічить базовим положенням Конституції України про статус закону України, як акта вищої юридичної сили в системі нормативно-правових актів держави та самому Закону, який регулює зазначені відносини. Також в ст.22 Конституції України зазначено, що прет прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів не допускають звуженню змісту та Коле», обсягу існуючих прав і свобод громадян.

ДІ Допомога в розмірі передбаченому законом позивачці виплачується не в повному розмірі Відповідно до постанови КМ України від 26.07.1996 року № 836.позивачу не доплачена допомога як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення.

Дослідивши та оцінивши докази по справі суд прийшов до висновку, що між сторонами виникли правовідносини, які регулюються ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ з яких слідує, що пенсіонери які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога в розмірі мінімальної заробітної плати.

Допомога нараховується та виплачується за місцем проживання.

Таким чином відповідач неправомірно обмежував позивача у її правах на отримання допомоги в розмірі зазначеному в ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи^, чим порушив її право на соціальний захист від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Позовна вимога позивач про стягнення допомоги як особі, яка проживає на територп радіоактивного забруднення підлягає до задоволення, оскільки виплата зазначених коштів передбачено законом України як актом вищої юридичної сили, відповідачем проводилось часткове нарахування та виплата допомоги як потерпілому внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов»язані діяти лише на підставі та в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Посилання відповідача на вимоги, встановлені Постановою Кабінету Міністрів України № 1 від 03.01.2002 «Про підвищення розмірів пенсій та інших соціальних виплат окремим категоріям пенсіонерів, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів державного бюджету» суд вважає необгрунтованими, оскільки відповідно до ч. 4 ст. 9 КАС України у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вишу юридичну силу. Таким чином, спеціальним Законом, який регулює порядок та розмір призначення пенсійного забезпечення особам, поетраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи є Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та відповідно до ч. 1 цього Закону - спрямований на захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в тому числі соціальний захист людей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в тому числі й призначення пенсій (розділ VIII Закону).

Також, суд вважає, що належним способом захисту прав позивача є зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплатити пенсію позивачу державну пенсію на підставі відповідних норм, зазначених у судовому рішенні за відповідний період з урахуванням вже виплачених сум, тому не проводить розрахунок цих виплат.

Керуючись ст. ст. 11,71,86, 99, 160,161, 186 КАС України та ст. 39 Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи“

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду в Шосткинському районі Сумської області про перерахунок пенсії - задовольнити.

Визнати протиправними дії Управління Пенсійного Фонду в Шосткинському районі щодо не виплати ОСОБА_2 в повному обсязі, коштів передбачених ст.39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та зобов'язати здійснити виплати з 01.10.2010 року по день винесення рішення з урахуванням проведених раніше виплат.

Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Шосткияський міс&крарайонний суд Сумської області протягом десяти днів з дня отримання сторонами копії постанови.

Суддя Шосткинського міськрайонного суду

Сумської області ОСОБА_3