Ухвала від 26.10.2016 по справі 583/3315/16-а

Справа № 583/3315/16-а

2-а/583/138/16

УХВАЛА

про залишення без руху

"26" жовтня 2016 р. м. Охтирка

Суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області Мовчан Н.В., розглянувши питання про відкриття провадження в адміністративній справі за позовом Управління соціального захисту населення Охтирської міської ради до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області про визнання незаконними дій щодо накладення штрафу та скасування постанови про накладення штрафу за невиконання рішення суду, -

встановив:

25.10.2016 УСЗН Охтирської міської ради (надалі Управління) звернулося до суду з позовом до Відділу примусового виконання рішень УДВС ГУЮ у Сумській області, в якій просить скасувати постанову старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень УДВС ГУЮ у Сумській області ВП № 50525965 від 30 вересня 2016 року про накладення на УСЗН Охтирської міської ради штрафу за повторне невиконання судового рішення в розмірі 1360,00 грн.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

До позовної заяви не надано доказу сплати судового збору, але Управлінням подано клопотання в якому позивач просить відстрочити сплату судового збору за подання позовної заяви на 7 днів, оскільки обслуговування рахунків Управління здійснюється Охтирським управлінням казначейства та передбачає взяття бюджетних зобов'язань на оплату судового збору лише після надання дозволу на фінансування управлінням фінансів та економіки Охтирської міської ради.

Дослідивши вказане клопотання, суд дійшов такого висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 88 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Наведена норма кореспондується зі ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" згідно якої, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

Виходячи з аналізу наведених вище правових норм, єдиною підставою для вчинення судом вказаних вище дій є майновий стан заявника. Обґрунтування пов'язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або ускладнення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на цю особу.

Разом з цим, визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони.

В свою чергу, особа, яка заявляє відповідне клопотання про звільнення від сплати або відстрочення сплати судового збору повинна навести доводи того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі, а також надати докази, які б свідчили про вжиття ним всіх необхідних заходів для своєчасної сплати судового збору та підтверджували можливість сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі.

Однак, жодних належних та допустимих доказів, які б підтверджували неможливість сплати судового збору на час подання позову у справі станом на дату звернення до суду з відповідним клопотанням, позивачем до суду не надано.

Оскільки заявлене позивачем клопотання не містить вагомих доводів (підтверджених документально) неможливості сплати ним судового збору, вищевказане обумовлює відмову в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.

Відповідно до частини 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до ст. 5 Закону України "Про судовий збір" позивач не віднесений до осіб, звільнених від сплати судового збору, а тому судовий збір повинен бути сплачений на загальних умовах.

При цьому, сплата судового збору за подання адміністративного позову в силу положень ст. 106 КАС України є процесуальним обов'язком сторони, що звертається до суду з позовною заявою.

Порядок сплати судового збору регулюється Законом України "Про судовий збір".

Згідно із п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, ставка судового збору становить - 1 розміру мінімальної заробітної плати.

Відповідно розміри та ставки судового збору встановлюються згідно із статтею 4 Закону України "Про судовий збір" та розраховуються відповідно до встановленого розміру мінімальної заробітної плати, станом на 1 січня календарного року.

Станом на 1 січня 2016 року, розмір мінімальної заробітної плати складав 1378,00 гривень.

Разом з тим, в порушення вимог ч.3 ст.106 КАС України, позивачем не надано доказів на підтвердження надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Зазначені недоліки позовної заяви мають бути усунені шляхом направлення до Охтирського міськрайонного суду Сумської області доказу надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів; та оригіналу квитанції про сплату судового збору на реквізити: одержувач Охтирське УК/Охтирський район/22030101, код одержувача 37981563, банк одержувача: ГУДКСУ у Сумській області, МФО 837013, р/р 31213206700013 обов'язково заповнити призначення платежу: судовий збір, код 26440802 Пункт 3.1.2, в розмірі 1378,00грн.

Відповідно до положень ст.108 КАС України, якщо позовну заяву подано без додержання вимог, викладених ст. 106 КАС України, позовна заява підлягає залишенню без руху, з наданням строку для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст. 106, 108 КАС України, суддя -

ухвалив:

Позовну заяву Управління соціального захисту населення Охтирської міської ради до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області про визнання незаконними дій щодо накладення штрафу та скасування постанови про накладення штрафу за невиконання рішення суду- залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 5 днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Роз'яснити, що у разі не усунення зазначених недоліків позовної заяви, відповідно до ст. 108 КАС України позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачеві.

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Охтирський міськрайонний суд Сумської області протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя

Охтирського міськрайонного суду

Сумської області ОСОБА_1