Справа № 761/36298/16-а
Провадження № 2-а/761/552/2016
20 жовтня 2016 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Осаулов А.А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління Національної поліції Київській області про визнання рішення протиправним, скасування та зобов'язання вчинити дії, -
У жовтні 2016 року ОСОБА_1 (Позивач) звернувся до суду з позовом до Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління Національної поліції Київській області про визнання рішення протиправним, скасування та зобов'язання вчинити дії.
Частиною 1 ст. 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Згідно п. 15 статті 3 КАС України публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 1 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму. Пунктом 1 ч. 2 ст. 17 КАС Україн визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;
Оскільки позивач працював заступником начальника Переяслав-Хмельницького відділу поліції, отже проходив публічну службу в органі державної влади.
Позивач ОСОБА_1 є державним службовцем згідно до Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ від 16.12.1993 року. Державна служба це публічна служба, яка підпадає під вимоги ст. 15 ч. 1 кодексу адміністративного судочинства України. Відносини публічної служби є предметом регулювання адміністративного права.
Відповідно до ч. 2 ст. 18 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Таким чином, оскільки позивач оскаржує рішення Головного управління Національної поліції Київській області та просить Міністерство внутрішніх справ України вчинити дії, суд вважає, що розгляд зазначеної позовної заяви знаходиться поза межами компетенції загального суду. Така позовна заява відповідно до ст..18 КАС України має розглядатись в Окружному адміністративному суді міста Києва.
Згідно ст.108 ч.2 п.6 КАС України, Позовна заява повертається позивачеві, якщо: справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Керуючись ст.ст.18, 108 ч.2 п.6 КАС України, суддя, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління Національної поліції Київській області про визнання рішення протиправним, скасування та зобов'язання вчинити дії, - повернути позивачу для подачі до належного суду.
Копію ухвали разом із позовом та всіма додатками до нього надіслати позивачу.
Ухвалу може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Шевченківський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення зазначених вище строків, або після перегляду в апеляційному порядку, якщо її не скасовано.
Суддя: