Справа№ 640/16286/16-а
н/п 2-а/640/393/16
"24" жовтня 2016 р. Суддя Київського районного суду м. Харкова Сенаторов В.М., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора Управління патрульної поліції у м. Харкові роти №5 батальйону №3 лейтенанта поліції ОСОБА_2 про скасування постанови про адміністративне правопорушення, -
20 жовтня 2016 року до суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора Управління патрульної поліції у м. Харкові роти №5 батальйону №3 лейтенанта поліції ОСОБА_2, у якому позивач просить скасувати постано субєкта владних повноважень серії АР №107610 від 15.10.2016 року про накладення на нього адміністративного стягнення за правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 122 КУпАП в розмірі 425 грн., провадження по справі закрити та на підставі ст. 288 КУпАП звільнити його від сплати судового збору.
Вивчивши адміністративний позов вважаю, що його необхідно залишити без руху з наступних підстав.
Згідно ст. 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Закон України "Про судовий збір"№ 3674-VІ, який набрав чинності 01.01.2011 року, визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Відповідно до абз. 1 ч.1 ст. 3 вищевказаного Закону судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно частини першої статті 4 цього Закону судовий збір за подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою справляється у 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подається до суду,; майнового ж характеру - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати
У частині другій статті 3 Закону України «Про судовий збір»визначено перелік об'єктів - заяв до суду, за подання яких судовий збір не справляється, а встатті 5 цього закону- вичерпний перелік суб'єктів, які звільняються від сплати судового збору за подання до суду позовів, заяв, скарг та за видачу судами документів.
При цьому, відповідно до ч.5 ст. 288 КУпАП особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.
Закони є актами єдиного органу законодавчої влади - Верховної ради України. Конституція України не встановлює пріоритету в застосуванні того чи іншого закону, в тому числі залежно від предмета правового регулювання.Чинним законодавством України не врегульовано питання подолання колізії норм законів, що мають однакову юридичну силу.
Разом з тим, Конституційний Суд України в п.3 мотивувальної частини рішення від 03.10.1997 року по справі за №4-зп (справа про набуття чинності Конституцією України) зазначив, що конкретна сфера суспільних відносин не можебути водночас врегульована однопредметними нормативними правовими актами однакової сили, які за змістом суперечать один одному. Звичайною є практика, коли наступний у часі акт містить пряме застереження щодо повного або часткового скасування попереднього. Загально визнаним є й те, що з прийняттям нового акта, якщо інше не передбачено самим цим актом, автоматично скасовується однопредметний акт, який діяв у часі раніше.
Таким чином, виходячи із системного аналізу Закону України "Про судовий збір", Кодексу України про адміністративні правопорушення, Рішення Конституційного Суду України від 03.10.1997 року №4-зп, приходжу до висновку, що до спірних правовідносин застосуванню підлягають саме норми Закону України "Про судовий збір", який прийнятий у часі пізніше, ніж ст. 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Отже, на підставі вищевикладеного, позивач відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір» в редакції станом на теперішній час повинен оплатити судовий збір за подання позовної заяви до суду про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення у розмірі 551,20 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, викладених у статтях 106 цього Кодексу постановляє ухвалу, в якій зазначаються недоліки позову, спосіб їх усунення і надає строк для усунення недоліків.
На підставі викладеного, вважаю за потрібне залишити адміністративний позов ОСОБА_1 без руху для подачі суду уточненої позовної заяви та доказів щодо сплати судового збору та встановлює строк для усунення зазначених недоліків протягом 5 діб з моменту отримання зазначеної копії ухвали.
Керуючись ст. 106, 108 КАС України, суддя, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора Управління патрульної поліції у м. Харкові роти №5 батальйону №3 лейтенанта поліції ОСОБА_2 про скасування постанови про адміністративне правопорушення - залишити без руху.
Надати строк для усунення зазначених недоліків протягом 5 діб з моменту отримання позивачем зазначеної копії ухвали, роз'яснивши, що у разі невиконання вищевказаних вимог у встановлений суддею строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута заявникові.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня поставлення ухвали апеляційної скарги.
Суддя -