Справа №538/1511/16-п
Проваження №3/549/79/16
Іменем України
25 жовтня 2016 року. смт. Чорнухи
Суддя Чорнухинського районного суду Полтавської області Крєпкий С.І. розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Лохвицького відділу поліції ГУНП в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянку України, проживаючу в ІНФОРМАЦІЯ_2, навчається в 11-му класі Токарівської ЗОШ
за ч. 1 ст. 178 КУпАП,
встановив :
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 16 вересня 2016 року, складеного інспектором Лохвицького відділення поліції ГУНП України в Полтавській області ОСОБА_2, ОСОБА_1 01.09.2016 року близько 23 години в м.Заводське Лохвицького району Полтавської області перебувала в стані алкогольного сп'яніння, чим вчинила правопорушення ч.1 ст.178 КУпАП.
ОСОБА_1 суду пояснила, що в той день вжила 100 грам шампанського і йшла додому від своєї сестри. По дорозі додому - це фактично вже було в Токарях, а не в м.Заводське, до неї причипились дві жінки та чоловік, які побили її. Вона сама викликала поліцію, яка склала відносно неї протокол за ст.178 КУпАП.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП завданням адміністративного судочинства є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи , вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно вимог ст.256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення повинно бути зазначено місце, час вчинення та суть адміністративного правопорушення.
Відповідно до вимог ст.280 КУпАП орган, посадова особа при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язана з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності чи є обставини що пом'якшують або обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст. ст. 279, 280 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення має суддею розглядатись у межах тих обставин, які зазначені у протоколі про таке порушення з дослідженням доказів у справі.
Здійснюючи функцію судового вирішення справ про адміністративні правопорушення на підставі норм закону, діючи при цьому на засадах додержання законності і принципу презумпції невинуватості, зберігаючи об'єктивність та неупередженість, суд при розгляді справ перевіряє представлені докази й оцінює їх за своїм внутрішнім переконанням, керуючись законом, але не вправі перекладати на себе функцію доказування винності особи та формулювання обвинувачення у вчиненні правопорушення, яке неправильно було сформульоване органом чи посадовою особою, уповноваженими складати протоколи про адміністративні правопорушення.
Крім того, суд не має права за підсумками розгляду справи вказувати на кваліфікуючі ознаки правопорушення, які не зазначались у протоколі про адміністративне правопорушення, так як у цьому випадку він виходить за межі своєї компетенції, якою згідно з вимогами ст. ст. 213, 221 КУпАП, є лише розгляд справи.
Статтею 1 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» визначено поняття громадське місце - частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі: під'їзди, підземні переходи, стадіони.
Частиною 1 статті 178 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та в інших заборонених законом місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволена відповідним органом місцевого самоврядування, або поява в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль.
З протоколу про скоєння адміністративного правопорушення, матеріалів справи та постанови суду не вбачається місце скоєння правопорушення та чи було це громадське місце.
Також з матеріалів справи не видно в чому безпосередньо виявлялась поведінка або вигляд ОСОБА_1, які відповідно до диспозиції ст. 178 КУпАП, для наявності складу правопорушення, повинні ображати людську гідність та громадську мораль.
Знаходження у стані алкогольного сп'яніння, якщо це не громадське місце або вигляд особи та її поведінка не ображають людську гідність та громадську мораль, не містить складу правопорушення, передбаченого ст. 178 КУпАП.
Враховуючи, що протокол та інші матеріали не містять достатньо даних про обставини справи, які стосуються наявності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, вважаю необхідним провадження у справі закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись п. 1 ст. 247 та ч.1 ст.178, ст.284 КУпАП,
постановив:
Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 178 КУпАП, відносно ОСОБА_1, закрити - в зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником протягом 10 днів з дня винесення через Чорнухинський районний суд Полтавської області.
Суддя
Чорнухинського районного суду ОСОБА_3